Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hívásozok? Ez csak nekem fura?

Hívásozok? Ez csak nekem fura?

Figyelt kérdés
A 90 es évek végén, 2000 es évek elején mi úgy mondtuk hogy telefonálunk, a mai fiatalok meg hívásoznak.

#Telefonálok #Hívásozok
márc. 10. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

25 vagyok, de ez nekem is fura. :D

Mondjuk én már nem nagyon szoktam szóban telefonálni, ha igen, azt is messengeren keresztül - azt úgy szoktam mondani, hogy “felhívtam messengeren”, utólag pedig már szimplán úgy hivatkozom rá, hogy telefonáltunk. 🤷‍♀️

márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Sosem hallottam még.

Azt igen, hogy Messengeren beszélünk.

márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
27 a lányom, soha az életben nem hallottam se tőle, se a barátaitól, senkitől.
márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Nekem nem fura, mivel ezerszer hallottam már. 30 feletti vagyok. Én nem használom, de már megszoktam.
márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

A 2000es évek elején nem volt messenger, insta, whatsapp, viber, signal, meg a jó ég tudja még mi. Csak simán a telefon hívás és valódi hang alapú. Most ugye videó hívás is van már. Ezért a hívásozás szó. Bár őszintén nekem is "szexuálja" a fülem, de megértem hogy miért ez a szó. Mert ez már nem a klasszikus "telefonáltunk". Mert ugye már sok esetben lehet számítógépen is telefonálni, de ugye nem telefonon, hanem programok segítségével a neten keresztül és elég hülyén hangzik, hogy gépen telefonáltunk.

Így megérteni megértem, hogy mire fel ez a szó, de ne halljam és ne is lássam ezt a hívásoztunk szót.

márc. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Én is hallottam már. Szerintem azoknak természetes, akik olyan chatplatformokat használnak, ahol az alap az írásbeli kommunikáció, és a hang- vagy videóhívás az "extra" funkció, ami vagy később jött be, vagy ritkábban használják. Az idősebbeknek, akiknek a sima telefon volt még az alap, nem ez az elnevezés a természetes.
márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Ezt még én sem hallottam, pedig 31 éves vagyok.
márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
42 vagyok, de taszító ez a szöveg.
márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

A 15 évesem hívásozik, fura-fura, de annyi más fura dolga is van, amin kiakadhatok :D

De amúgy csak a haverjaival, ha a Dédi keresi, akkor azt mondja, hogy felhívott.

márc. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Én sem hallottam, de nem is érdekel. Akinek ennyi a problémája, annak nincs problémája.

Nem értem miért van létjogosultsága ennek a kérdésnek.

márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!