Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Teljesen elvesztem, mi tévő...

Teljesen elvesztem, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Életem eddigi fő részét a sport vagyis a kosárlabda tette ki. Nem buliztam nem ittam stb. Most lett egy serulesem, igaz a műtétet úgy néz ki megúsztam, viszont mondta az orvos hogy nem tudja ígérni hogy nem fogok újra ráserulni és akkor mutet lenne.

Otthon is kerdezgetik hogy nem nagyon erdeklodok a kosár iránt már hogy mi van velem. Nem tudom egyszerűen így eltávolodtam tőle. És nem is tudom biztosra hogy akarom e folytatni. Akarom is meg nem is. Lehet benne van hogy félek az újabb sérüléstől vagy nem tudom.

Igazából most bekerultem egy tarsasagba, és hétvégente bulizni járok. Jó persze nem minden hétvége... És nem az van hogy hulla részegre iszom magam egyáltalán nem erről van szó nem tudom most egyszerűen vonz ez buli hangulat tánc stb. És tudom ha meccsek lennének nem igazán menne a kettő egyszerre. Persze lehetne de buntudatom lenne hogy nem készültem fel teljesen a meccsre, fáradtan érkeztem stb. Nem tudom mi van velem, mert el nem tudtam képzelni az életem a kosár miatt. Teljesen eltavolodtam tőle.

Csak pár tipp, hogy melyik irányba menjek. Persze a döntést én hozom meg, de lehet könnyebb lenne döntenem. Erről nem igazán beszélek senkinek.


márc. 11. 07:01
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Akkor inkább sakkozzál. Az is sport
márc. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

A sportolók átka a sérülés, teljesen érthető hogy most emiatt kicsit visszavettél belőle.


Én személy szerint az egészségemet többre tartanám annál, minthogy versenyszinten sportolhassak, nem ér annyit egyszerűen. Ha szereted a kosarat akkor hobbiból is el tudsz menni játszani, akkor sokkal kisebb a sérülés veszélye is tehát nekem ez elég lenne.

márc. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelműen van egy könnyű út, és egy helyes út. Mehetsz az akaratgyenge, alkoholmámoros ribulás felé, mint minden copy paste korodbeli, vagy lehetsz valaki. Ez a sérülés dolog ürügyként můködik majd ideig-óráig, ha magadat kell meggyőzni, hogy miért ne a helyes utat válaszd.
márc. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig hiányzott az életedből a pezsgő társasági élet és most van lehetőséged ezt megtapasztalni.

Szerintem ezt a félelem dolgot oszd meg a szüleiddel vagy esetleg egy pszichológussal. Hirtelen váltás, főleg ilyen kaliberű megviseli az embert és jobb lenne magadban is tisztázni a dolgokat.

márc. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2/ Rólam pont nem lehet elmondani hogy megyek a ribulas felé. Attól hogy jól érzem magam és ha iszok is egyáltalán nem látni rajtam és a viselkedésemrol sem mondható ez egyáltalán. Sosem voltam még olyan részeg hogy ne tudtam volna hol vagyok és mindenre emlékszem...


4/ igen eddig nem nagyon éltem társasági életet. Egész középsuli alatt egyszer sem voltam bulizni. Igazából a suli az otthon és az edzesekkel teltek a napjaim

márc. 11. 07:47
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#5


Tehát te már eldöntötted, hogy a dopaminfürdőt és az olcsó élvezeteket választod. Ide most akkor validációt jöttél keresni? Lelkiismeret furdalásod van amiért eldobod az értékes, nehéz utat az olcsó és élvezetesért?

Nyilván ha van B-terved, mert 22 éves korodra elvégeztél egy vagy két egyetemi szakot, és át tudsz ülni hamarosan az új lóra, akkor hajrá. De a sport karriert egyszer lehet abbahagyni, és onnantól annyi volt, tehát ha hirtelen nincs más, és csak tücsök életet élnél az eddigi hangya helyett, annak meglesznek a következményei az egész életedre, ilyen karrier és önállósodás szempontból formatív években. Nem túl jó jel, hogy amint nem vagy fogva, szétesel és mész bepiálva pörögni az első adandó alkalommal.

márc. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egy olyan sérülésem van amit ha műteni kell 1 év rehab kovet kb. És nem tudom hogy erre képes lennék. Meg amúgy korhazban 2 év kb a varakozasi ido mire megmutenenk maganba pedig 1millio felett van. Most állhatok úgy hozza hogy nem fogok raaerulni de mivan ha mégis mit teszek?

Én ebbe is belegondolok

márc. 11. 10:59
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Rendben, hát akkor eldöntötted. Amint valaki nem azt írja amit titkon elvártál, ellenérvelsz és győzködöd. Miért mások megerősítése kell, ha te már tudod mit akarsz? Ha lehet ne valamelyik partihard fiúra cuppanj rá, mert úgy látom nem ártana valaki aki olyan nőt farag belőled, aki képes a saját döntéseit felvállalni.
márc. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Legyél táncos akkor, azt lehet a buliban is gyakorolni.
márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8/ egyáltalán nem döntöttem el. Csak mindkét oldalon vannak érvek hogy miért így kéne. Sokan mondták nekem azt hogy így nem éri meg a dolog hogy mindkét lábam tönkre teszem, és 40evesen már protézis kell majd. Egy sérülés nagyon megtudja változtatni egy ember gondolkodást hisz fő az egészség. És így hogy tudom hogy igazából egy rossz mozdulat és vége mindennek. Így nehéz döntenem. Én nem profiszinten kezilabdazok nem ebből élek, amatőr szinten játszok. Ez a sérülés nem csak fizikailag de mentálisan is elég rendesen meg tudja viselni az embert, és ezt igazán csak egy olyan sportoló értheti akinek már volt hasonló sérülése.
márc. 11. 12:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!