Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért tabu nálunk kimondani...

Miért tabu nálunk kimondani ha valaki haldoklik?

Figyelt kérdés
Most épp Reviczky Gábor kapcsán jutott eszembe aki ugye 75 éves és áttétes rákos. Látszik is a képek alapján hogy csonttá van fogyva szegény...ebben a korban áttéttel sajnos már nem nagyon tudnak mit csinálni.. mégis mindenhol csak a meg fog gyógyulni,minden rendben lesz, jó egészséget duma megy... én nagyon sajnálom a művész urat, nagyon kedvelem,de miért olyan a tarsadalom hogy olyan embereknél se mondjuk ki hogy megfog halni akiknél ez egyértelmű? Olyan nehezen állunk a halálhoz,hárítunk pedig belül tudjuk mikor valaki már közel van a véghez. Miért vagyunk ilyenek? Miért nem szabad kimondani ha valakiről tudjuk hogy meg fog halni?
ápr. 7. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Passz. Mi ugyanebben a helyzetben vagyunk. Mindenki nyugtat, csinálják az 1001. vizsgálatot feleslegesen, mikor már mozogni se tud a beteg.
ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nincs kultúrája a társadalomnak a halálnak, volt/van 1-2 szakember, aki foglalkozik vele, de nem több, a társadalmat sem igazán érdekli sajnos.
ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Dehát mindannyian meghalunk ..ez nem olyan dolog ami nem érdekel valakit...ez mindenkit elér,szeretteit is mind
ápr. 7. 20:45
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Mert van az emberekben egy ilyen kettős hozzáállás a halálhoz. Egyrészt mindenki tudja, hogy mindenki meg fog halni. Ezt szeretik is hangoztatni, de IGAZÁBÓL nem gondolnak bele. Igazából el se tudod tudatosan képzelni a tudattalanságot.


Ha most azt mondja nekem valaki, mi lehet a halál után, szerintem semmi, de nem tudom elképzelni a semmit. Egy sötét szobát képzelek el, amiben "vagyok". A halál lényege pedig pont az, hogy nem "vagyok".


[link]


Sokan eljátsszák, hogy nem nagy dolog, mind meghalunk, de mikor valóban felfogják, az nagyon durva, és terelnek, ahogy a példád mutatja.

ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A halál el lett távolítva a hétköznapokból. Ez egy tendencia, nem csak nálunk.
ápr. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy orvos piszok nehezen fogja a családnak azt mondani, hogy kár a gőzert, haldokolsz. Ha rólad vagy a te rokonodról lenne szó, a szalmaszálba is kapaszkodnál.


Pedig valahol azt mondom jogos, mert elveszi a pénzt, energiát, időt azoktól, akiknek tényleg van esélyük a felépülésre.

ápr. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6# ebben sajnos nincs igazad...papám rákos volt és idős...mi azért konyorogtunk a jó istennek hogy szolitsa magához...
ápr. 8. 07:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!