Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » "Ne írj csupa nagybetűvel,...

Jani_a_NAGY kérdése:

"Ne írj csupa nagybetűvel, mert az kiabálásnak számít, használj kis- és nagybetűket is!" Betartjátok?

Figyelt kérdés

Ez egy netikett irányelv kb. 35 éve.

Érthető s egyértelmű?

Betartjátok minden webes s netes platformon?

Alapja a wikipédiás és más netes ajánlás, de yt-on is többször ehhez hasonlón kérik, akár tőlem is.



máj. 15. 12:05
A kérdező szavazást indított:
inem
igen
időnként
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Igen, bár ha véletlen megcsúszik az ujjam és legyomom a caps lockot akkor simán elküldöm nagybetűvel mert nem ellenőrzöm vissza amit írok.
máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Telefonon már nem is tudok csupa nagy betűvel írni, mert magától átvált kicsire a mondatkezdő betű után.
máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
be tartom mindig. mondjuk nem is szoktam ordibálni, így nem is nehéz.
máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, betartom.

Mondjuk én nem kiabálásnak, hanem nyomatékosításnak használom a csupa nagybetűt. Egész mondatot sosem írok csupa nagybetűvel, de egy-egy szót igen - ha éppen nyomatékosítani akarom. Ha élőszóban mondanám azt a szöveget, ott erőteljesen kihangsúlyoznám azt a szót.

máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én betartom, maximum 1-2 szót írok csupa nagybetűvel, hogyha feltétlenül ki akarom emelni.
máj. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Betartom, az egyetlen kivétel hogy néha egy-két szót írok NAGY BETŰVEL nyomatékosítás miatt, ha az adott platformon nincs lehetőség félkövérre formázni.
máj. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem ez alap. Maximum idősebbeknél szoktam látni, hogy mindent nagybetűvel írnak, állítólag nekik úgy könnyebb olvasni, és nem értik meg, hogy ezt nem kéne, gondolom arról fogalmuk sincs, hogy telefonon is, pc-n is lehet állítani a betűméretet.
máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig betartom. Régen én is írtam 1-2 szót nagybetűkkel, szintúgy nyomatékosítás miatt, de egy ideje áttértem a "csillagozásra". Vagyis, hogy a hangsúlyozni, nyomatékosítani kívánt szót 1-1 csillag közé írom. Egyik haverommal poénkodtunk ezzel egyszer, aztán megszokás lett belőle.
máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én alapvetően teljesen helyesen írok, emelt szintű hivatali nyelvtan is tanultam kétszer, és odafigyelek a külföldi szavak helyes ragozására is. Állítólag diszlexiás voltam gyerekként, de ezt anyum nagyon kiszedte belőlem. Azóta teljes átfordulással - főleg gépírás-tudással és a hivatali tudással - én ragaszkodok saját magamnak ehhez.


35/F

máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9+

A nyelvtanban pedig a csupa nagybetű betűszavas rövidítés, úgyhogy alapvetően ezért sem használok ilyet. De például kiejtés szerint nem kell használnunk olyan betűszókat, amiket így is használnak. Például MÁV-Máv, HÉV-Hév, MÁK-Mák. Eredetileg nagybetűk voltak és céglogóban úgy maradtak, de köznyelvi kiejtés szerint nem betűszavak. Sokan ezt nem tudják, én megtanultam.

máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!