Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rosszul kommunikálok, rosszul...

Rosszul kommunikálok, rosszul fejezem ki magamat, amikor személyesen beszélgetek. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Alapvetően introvertált személyiség vagyok, voltam mindig. Ha személyesen kell beszélgetni, azt egyszerüen nem szeretem. Ha csak egyvalakivel beszélgetek is, zavarban érzem magamat, ha már többen beszélgetünk, általában háttérbe vonulok.

Úgy érzem, hiába tudok sok témához hazzászólni, mégis csak akkor beszélek bármiről, ha azt az adott témát a másik felhozza. Olyan, mintha csak sablonokat követnék, amit mások adnak elém. Ez miatt sokszor van az az érzésem, hogy unalmas vagyok, és még kevésbé szivesen beszélgetek másokkal.

Gyakran érzem azt is, hogy valamit mondani akarok, de mégsem sikerül kifejeznem magamat úgy, hogy a másik is megértsen.

Írásban szerintem könnyebben megy minden, dehát az élet nem ilyen.

Most egy vita kapcsán (maga a vita tárgya nem lényeges most) jutottam mélypontra, teljesen kétségbe vagyok esve, hogy ennyire nem tudok szóban kommunialni illetve jól kifejeznem magamat.

Mitől lehet ez, és mi segíthetne?


máj. 26. 00:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Attól van, hogy nem érzed magabiztosnak magad a szituációban, nem mersz irányítani.

Javítani ezen úgy tudsz, hogy beszélgetsz. Próbálj ne sablonosan beszélgetni hanem haladj az árral. Jobban jársz ha olyan emberrel csinálod akivel jól érzed magad, akkor kevésbé lesz kellemetlen aztán meg szépen lehet építgetni így az önbizalmad a beszélgetés terén.

Nekem legalábbis így sikerült, szóval sok sikert hozzá :D

máj. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

Olvass sokat es javulni fog a kifejezokeszseged. Sot jobb leszel,mint az atlag.

1-2 nagyon bizalmas kozeli baratod legyen es vagy kozeli bensoseges parkapcsolatod,akivel beszelgetsz sokat. Veluk elengedheted magad meg biztos segitenek a mondandod kifejezeseben. Jobban fejlodsz veluk.

máj. 26. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Javítasz az önbizalmadon. De ez csak gyakorlással megy. Talán a tükör elött otthon beszélhetnél kezdetben. Aztán közeli iserősökkel.
máj. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Ismerős a dolog. Gondold előre ki, mit szeretnél mondani. Nem kell egyből reaagálni, hanem kérj magadnak időt, és később válaszolj. A lényegre törekedj, ne a hosszúságra. Ne a másiknak akarj megfelelni.
máj. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam a fejemben is párbeszédeket lejátszani. Mondjuk, olvasok valamit egy témában és erről kigondolom a véleményem és elképzelem, hogy elmondom konkrét ismerősnek, ő mit felel rá, végigjátszom az érveléseket, vitákat. Így tulajdonképpen gondolatban váltogatom a nézőpontokat és beleélem magam mások helyzetébe. Jó gyakorlat az éles helyzetekre.

Semmiképpen sem vond ki magad a beszélgetésekből, fogadd el, hogy a kudarc is a siker része, tehát ha valami nem úgy sikerül akkor sebaj, tanulsz belőle. Az önbizalom növelése apró lépésekkel megy. Ne csak azt vedd észre, ha valami nem jó, hanem azt is, ha jól sikerült egy beszélgetés. Ezek megerősítést adnak.

Javaslom, hogy nézz/hallgass olyan beszélgetéseket amelyek mintát és jó témát is adnak. Pl Friderikusz vagy Geszti podcastok.

Ne várj magadtól egyszerre túl sokat lassan kis lépésekben fejlődj és idővel mindig egy picit jobb egy picit könnyebb lesz. Sok sikert!

máj. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Gyakorlás, sajnos más nem segít. Hiába az elméleti tanácsok, amíg nem csinálod újra és újra, addig nem lesz jobb
máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha vigasztal, én is zavarban vagyok sokszor, de már úgy megszoktam, hiányozna, ha nem lennék úgy. Háttérben lenni nagyon jó.

A fentiek nagyon hasznos hozzászólások, gyakorolni kell.

Az a legjobb buli egyébként, amikor két zavarban levő beszélget egymással! Próbáld ki!

máj. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az önbizalmam tényleg lent van mélyen. Gyerekként nem igazán kaptam dicséretet és barátokkal sem mentem nagyon, mert legtöbbször nem engedtek el.

Engem tényleg zavar, hogy ennyire suta vagyok beszélgetésekben, de egyszerűen ilyenkor olyan leszek, mint aki kívülálló. Ha meg munkahelyen akár a munka kapcsán "felszólítanak" - legyen az egy egyszerű, pl. "Hogy vagy?" kérdés -, akkor olyan erősen dobogni kezd a szívem is, hogy szerintem kb 200 a pulzusom és tök ciki, mert nem tudom, hogy ez egyébként kívülről mennyire látható.

Ha barátokkal (csoda hogy vannak egyáltalán)/ismerösökkel

beszélgetünk, akkor meg attól félek, amikor én is mondok valamit, hogy rosszkor szólok hozzá - pl. az az érzésem, hogy éppen belevágok valaki szavába -, meg állandóan visszaigazolást várok, hogy jót mondtam-e (pedig tudom hogy ez nem elvárható, söt kb beteges). Ha meg igazam van valamiben, akkor nem tudok kiállni magamért.


Köszönöm a válaszokat minden esetre, próbálok gyakorolni.

máj. 26. 10:03
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy látszik, ha zavarban vagy, de ilyenkor egy figyelmes ember nem bszogat tovább a kérdéseivel. Próbálj meg kimozdulni a saját világodból, figyelj arra, akivel beszélsz. Tegyél fel neki kérdéseket. Amíg válaszol, van időd pihenni és a szívverésed is lassul, ha nem te beszélsz.
máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A 9 tanácsa nagyon jó! Az én fiam kamasz korában nagyon gátlásos volt, teljesen lefagyott, ha mások kérdezgették. Mi is azt tanácsoltuk neki, hogy próbáljon ő kérdezni a másik embertől, mindenki szeret magáról beszélni. Ez bevált, jobban oldódott, és el sem hinnéd, felnőtt korára milyen jó a kommunikációja, fejlett vita kultúrája alakult ki. Csak gyakorolni kell.
máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!