Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van egy közeli ismerősöm, aki...

Van egy közeli ismerősöm, aki kiment német nyelvterületre egy hétre és mikor hazajött furcsa, röhejes akcentussal beszélt németül, holott mielőtt kiment még normálisan beszélt. Mennyi esélye van annak, hogy teszi a fejét ebben a dologban?

Figyelt kérdés
Egy hét az kevés ilyesmi dolgok berögződésére nem ? Pl. nem egyenlő azzal , hogy 1 hét után beszélsz ilyen átkozottul hülyén vagy 1-2-3 év kint lét után ?
2013. júl. 24. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
2 évig éltem külföldön úgy, hogy nem volt egy magyar se í környezetembe , szüleimmel se beszéltem csak hetente 1X , de mégsem felejtettem el magyarul, és akcentusom se lett. szóval csak megjátsza magát
2013. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán az a helyes akcentus, amit most beszél, nem az otthoni.
2013. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtanárként mondom, van ilyen. Olyan is, hogy elfelejtenek szavakat az anyanyelvükön. Szerintem attól függ, mennyire tud ráállni az adott idegen nyelvre az agy, és neki jól sikerült. Ez persze nem zárja ki azt, hogy rá is játszik kicsit. De tanítok külföldön élőket, és gyakori jelenség. Márpedig nekem skype-on minek játszanák a fejüket, mikor tőlem tanulják a nyelvet??
2013. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az, amit nyelvórákon, iskolában tanulsz, sokszor nem helyes akcentus. Én akárhova mentem, körberöhögtek ha az addig számomra helyesnek vélt kiejtést használtam. A tanárom meg mindig szidott, mert "igénytelen" amerikai akcentussal beszéltem. Még most is használom az angolt, de már nem annyit, mint régen, mert sikerült letelepednem Hollandiában, de még mindig próbálgatom a tanárom által sulykolt akcentust, és még itt is kiröhögnek. :)

Maradok az amerikainál.


Németről nem sokat tudok mondani, 4 évig tanultam, és mindent elfelejtettem, amit megértek, azt a holland tudásomnak köszönhetem. Aki jártas egy kicsit a holland nyelvben, az tudja, mennyit tud változni különböző területeken a kiejtés, stb.

Kialakítottam valami sajátos akcentust, amit mindenki megmosolyog, de általában annyit mondanak, egyedi.


Lehet ő is ezt próbálja csinálni, de valószínűbb hogy csak teszi a fejét, 1 hét alatt nem fog rád ragadni egy teljes akcentus, max. pár szó kiejtését fogod megváltoztatni. Egyszerűen nem hallasz eleget az adott nyelvből 1 hét alatt, ahhoz, hogy utánozni tudd a kiejtést.

2013. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bumbi02 ***** válasza:
1 hét alatt biztos nem fog ráragadni, nekem is volt ismerősöm aki nagyon úgy akart beszélni, és pont ettől nem volt természetes a beszéde.. én majdnem 1 éve vagyok itt, és most kezdem érezni hogy egyre jobban belesimulok a kiejtésükbe...Sok dolgot a konyhán, amit mindennap használunk ( tej,cukor, só, olaj,vaj stb) ha hirtelen kell mondanom, csak németül jut eszembe, mivel napközben csak úgy használom, és nehéz váltanom magyarra sokszor..De 1 év alatt alakult ez ki, nem 1 hét alatt
2013. júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
már nem azért, de csak az angolból kiindulva amit a magyarok csinálnak az egy külön nyelv...jó hogy nem mész el Németországba és mondod meg nekik, hogy már pedig ők nem beszélnek helyesen
2013. júl. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Az is igaz. Volt egy nagyon retardált ismerősöm, aki direkt Jamaica-i akcentussal beszélt, mert akkor legalább poénra tudta venni az egészet. Amúgy egyeltalán nem értették, amit mondott.
2013. júl. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Öregapám 56-ban ment ki Németországba és csak a 90-es évek során tért vissza. Na neki volt egy kis akcentusa és van is a mai napig. De még őt is tökéletesen meg lehet érteni és jól beszél magyarul.


Szerintem az ismerősöd csak játssza a fejét. Sokszor előfordul itthon az ilyen.

2013. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdés szerintem nem arról szólt, hogy a magyart hogyan beszéli, hanem hogy a németet beszéli akcentussal, mióta visszajött.
2013. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 9:

Ha így van, akkor az meg természetes. Bár nem egy hét alatt, de természetes. Egy ismerősöm 3 hét Amerika után amerikai akcentussal beszélt angolul (bár abba is biztos volt rájátszás).

2013. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!