Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kell köszönni a sok idegennek,...

Kell köszönni a sok idegennek, ha bemegyek egy helyre ahol várakoznak? Például orvosnál?

Figyelt kérdés

A szüleim olyanok, hogy bemennek, és jó hangosan köszönnek.

És azt akarják, én is köszönjek mindig.

De miért?

Megfigyeltem, van vagy 30-40 ember egy helyen, bemegy apám, köszön, abból 1-2 visszaköszön, és marad 28-29 aki csak rá pillanat, és bámul kifele újból a fejéből.

Most miért köszönjek nekik?

Nem is hajlandó a többség viszonozni.

Most ezért fognak bunkónak nézni?



2013. szept. 27. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Van aki szokott, én nem szoktam. Nem hinném hogy bunkóság, de biztos van olyan akinek az.
2013. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30-40 embernek nem köszönök, ha csak páran vannak bent, akkor hangulattól függő.
2013. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam.
2013. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Alap illemszabály hogy ha belépek valahova akkor köszönök. Sajnos ugy látom és tapasztalom hogy ez egyre több bunkónak nem alap. Ez valamifilé felsőkategoriás dolog amit csak azok nem használnak,akiknek ha egyel kevesebb IQ-juk lenne már növények lennének. Szégyenteljes,hogy a tisztelet ezen minimum fokát nem adjuk meg (nem adják meg) a másik irányába. Anyukammal kezen fogva setaltunk gyermekkoromban es ha nem.koszontem finoman megszoritotta a kezem ezzel jelezve hogy koszonjek, vagy hogy az ép felenk halado felnottnek ne "felejtsek el" köszönni.


A Jónapot Kívánok! Az Jónapot Kívánok! Nem Jónapot! És nem Napot! Sokaknak ez sem tiszta...


Portás vagyok. Tehat nap mint nap jonnek azok az arcok akik hetfon,keddeb nem.koszonnek...csak akkor jut eszukbe ha kell valami (akkor se mindig) En ilyenkor mindig eloveszem az elbűvolo mosoyom és nyomatekos hangvétellel kezdem,hogy : Jóónapott Kíívánok! Miben segithetek? Ilyenkorra a többseg azert magához kap es koszon,majd megismétli hogy mit is szeretne. Magaman meg röhögök,hogy felnőtt családos emberek (nok ferfiek egyutt) ennyire sötét bunkok,hogy egy magamfajta 25 éves NŐNEK! kell észreveternie magukat! Ez pest...sosem voltam oda érte de ha ehet ilyet mondani megjobban kiabrandultam belőle. Vidéken azert lényegesen más volt.


Ez a Ti szégyenetek, ez a Mi szégyenünk!

2013. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40 emberről volt szó, te szégyened ide vagy oda.
2013. szept. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mosty kepzeld el ha bemesz faterra erre fater nyom 1-er oszt mindenki mondja hogy sze! Az azert eleg fure lenne.

En sem koszonnek ha bemennek 40 koze. Aki ramnez annak fejet hajtok bemenetkor es cs. Hulyen esne ki ha 40-en mind visszakoszonnenek,mert ha velem megesne en bekepzelt lennek.

2013. szept. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aki tanult valamikor is viselkedéskultúrát, az tudhatja, hogy köszönni kellene az ilyen helyeken pl. orvosi rendelő. Én mindig köszönök, igaz nem mindig viszonozzák, bár az egyik tanárom egyszer azt mondta erre, hogy ha én nem köszönök, de az ott ülök elvárnák, hogy így tegyek, akkor rosszul fogom érezni magam miatta, viszont ha köszönök és egy páran igen, akik nem tették meg fogják rosszul és bunkónak érezni magukat.

Szóval inkább ők érezzék magukat rosszul emiatt, mint én.

2013. szept. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolso.Milyen igaz!

Azt birom mikor megyek es koszonok erre nem veszi az adast es le se szar.

Na akk tenleg szegyenlem kicsit magam,pedig nem kellene.

2013. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én szoktam köszönni, igaz, a "kívánokot" mindig lehagyom, és ha elmegyek, akkor is csak viszláttal köszönök - még az orvosnak is.

Nekem általában vissza is szoktak köszönni, még ha nem is mindenki.

2013. szept. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!