Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A férfiak miért nem mutathatjá...

A férfiak miért nem mutathatják ki az érzelmüket? Miért várja el ezt a társadalom?

Figyelt kérdés

Ugye sokszor hallani, hogy "márpedig a fiúk nem sírnak!"

és aki érzékenyebb típus, és sír, azt kigúnyólják, megszégyenítik, gyengének minősítik.


Mégis miért várja el ezt a társadalom? Miért csak a nők sírhatnak? Az miért nem ciki?



2013. okt. 7. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Az ciki, amit annak élsz meg... Én pasi vagyok, nem tudok táncolni, mégis ha úgy van kedvem, egyedül is elkezdek mozogni, mert szeretek... Ha hülyének néz mindenki, az az ő bajuk, és nekem nem befolyásoló tényező, ergo tőlem elvárhatnak bármit, ha nem veszem magamra...


Különben aki sír a másik előtt, az nyílt csak meg igazán a barátja, kedvese előtt... :) 22f

2013. okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

Mert mégis hogyan funkcionálna a társadalom, ha a férfiak időnként bevonulnának a sarokba sírni? Depiznének az utcán fényes nappal? Könnyesre sírt szemmel vennék el a visszajárót a boltban a pénztárosnénitől?

Most komolyan: épp elég nyálas kis b.u.z.i van a gigaszarban meg a többi tehetségkutató hányadék szemétben, miért akarsz több ilyet?

2013. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lelkileg a férfiaknak is szükségük van a sirásra.

Ha valaki ezért kigunyolja a másikat az inkább neki ciki, mint annak aki sir.

De vannak férfiak,akik ugy akarnak meg fogni valakit már mint nõt, hogy sirnak. A nõ megsajnálja és utána kiderül, hogy egy alattomos férfival van dolga!Sajnos ilyen tapasztalat is elõfordul.

2013. okt. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez baromság, hogyne mutathatnák ki. Pár vagy nagyon közeli barát előtt... Más előtt meg senkinek sem kellene, szóval semmiben sincsenek diszkriminálva. Természetesen vannak kivételt képező esetek, mint a nagy fizikai fájdalom vagy valami hirtelen jövő rossz hír, mint valakinek a halála például, aki közel állt hozzád, de emiatt az égvilágon senki sem fog lenézni vagy kigúnyolni.


Viszont gyakran nem szabad bőgni férfiként, mert az tényleg szánalmas. Egy férfinak erősnek kell lennie. Ennek a magyarázata egyszerű. Akár a nők, vagy akár a férfiak is gyerekként érzik azt, hogy amikor velük van egy férfi, akkor rendelkeznek egy egyfajta biztonságérzettel, ami nagyon jó érzés. Minket, férfiakat nem véd meg senki, mindent el kell viselnünk, meg kell oldanunk. :)

2013. okt. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nőként én úgy látom, hogy egy nőnek is ciki nyilvánosan sírni. Pl. utcán, munkahelyen, hivatalos helyen, suliban, stb.

Otthon, család vagy barátok előtt pedig férfinek sem ciki. Ez a párjától és a barátoktól függ. Valaki szerint nőnél is ciki, ha sír.

2013. okt. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nagyon helyesen látod.
2013. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sehol sem ciki sirni, ha ugy adódik.Ok nélkül senki sem sir, persze a hisztit leszámitva.
2013. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Mert szépen ki vannak osztva a nemi szerepek. A nők sírhatnak, mert ők eleve gyengék, a férfiak nem sírhatnak mert nekik örökre erősnek kell lenniük. minden kisfiút megszid az anyukája, hogy egy fiú ne sírjon, aztán felnőttkorára egy érzelmeit elnyomó ember válik belőle, de a saját fiát is így fogja felnevelni. Ne keress benne okot, a társadalom logikája.
2013. okt. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

19 éves fiú vagyok, életemben egyszer sírtam az egyik csajom előtt (nem hisztiztem, komoly lelki oka volt), aztán mikor szakítottunk kigúnyolt vele

hát én ezért nem fogok már senki előtt...

lehet másnak is ilyen emlékei vannak, meghát ugye már ovodában megy a cikizés, ha belegondoltok, hogy "sírós masina, nem mehet a bucsuba" meg hasonlókkal :D

de mondjuk magára a férfi jellemre nem is illik a sírás, ha már fizikailag ő az erősebb, próbáljon meg lelkileg is az lenni

ő nem fordulhat be, bármi történjék, neki muszály erősnek lennie és csinálni tovább a dolgát

2013. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

így van.

a nők a gyenge pillanatokat megjegyzik,elraktározzák legyen az sírás,vagy más dolog és ha az alakalom úgy hozza és az érdekük ezt diktálja akkor azonnal szúrnak vele.

nálam édesapám halálakor este otthon a temetés után tört el a mécses,és pár év múlva fel hozta ezt fegyverként,megbántásból a nőm,mert semmivel nem tudott már megbántani mással és férfiatlan vagy nem,de lekevertem neki egyet ezért.

2013. okt. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!