Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tanács dreadlock, raszták?

Tanács dreadlock, raszták?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra véleményekre lenne szükségem ugyanis én is szeretnék rasztát.

Olvasgattam netten nézelődtem de a sodrós és a ,,majd magától berasztásodik a hajam" dolgoról nem sok mindent találtam csak annyit ,hogy van.

A tupírozós,waxolós,horgolós dologról találtam sok infot képeket.

Először is a másik két technikáról kellenének képek (ha van saját magatokról az lenne a legjobb),hogy melyik hogyan is nézz ki mikor ,,készen" van.

És melyik a legjobb,könnyebb,egyszerűbb módja a rasztának.

Én a sodrást látom annak de viszont azzal úgy láttam ,hogy nem olyan szépek a tincsek mint a horgolással ha jókat néztem inkább hasonlít egy ,,tekrert cigire" mint rasztára.De a természetesről egyáltalán nem láttam képeket.

A sodrós technikáról kellene a legtöbb info mert a horgolásról van a természetes meg gondolom magától működik ,de ettől függetlenül bármelyikről írhattok szívesen elolvasgatom őket.

Köszönöm a válaszokat dreadlockosok.

Peace :)



2013. dec. 9. 01:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem tupírozták a hajam, utána horgolták. Ha sokáig nem horgolom akkor kiszálasodik és kicsit kócos hatása van, de nekem ígyis tetszik. Nekem is 3 hónap után lett olyan igazi raszta, hogy keményebb lett, az első pár hétbe puha volt a hajam. Néha besodrom vizes szappannal, aztán rászárítom a hajamra. Ez jobban összetartja. Szóval én a tupírozós-horgolós módszert ajánlom :) De a Te döntésed! Sok sikert hozzá :)
2013. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem még csak pár raszta tincsem van de most kezdek bele egy természetes raszta frizurába.Haveromnak kb 3 éve természetes rasztája van és úgy alakult ki afrizurájó h mosás után nem fésülte ki a haját.Sőt még rásegített azzal h sokat dörzsölte törülközővel h még durvábban összekócolódjon a haja.Amikor már kezdett összeállni a haja tincsekre osztotta fel és azokat a két tenyere között néha átgörgette h viszonylag henger alakúak legyenek a tincsei.Ezzel a módszerrel neki egy év alatt alakult ki a frizurája és az a jó ebben a módszerben h nem kell horgolni,csak a töveit ápolgatja néha (tupírozza). Mostanra már kb 20db 2-3 cm átmérőjű tincse van
2014. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kim Bo Mao ***** válasza:
A magától kialakulós-neglect- dread általában olyan mint sok gyökér-formára-és csak hosszas időre válik szabályosabb, egyenletesebb formájúvá. Általában kevés dread lesz belőle és egyenetlen méretű. Ha szeretnél dreadeket szerintem azt kell eldöntened, milyen kinézetűt szeretnél nagyjából, mert ha pl.: sok inkább vékonyabb tincset akarsz, akkor mindenképp érdemes a tupírozós, vagy a "húzkodós/tépkedős" módszert választanod. Én a horgolást is csak ajánlani tudom főleg eleinte. A sodorgatás nálam egyáltalán nem használ, szerintem hajtípus függő is.
2014. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!