Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem iratkozhatok ki a...

Viktória17 kérdése:

Miért nem iratkozhatok ki a suliból ha nagykorú vagyok?

Figyelt kérdés
Ebben az évben január 2. án töltöttem be a 18. életévemet és találtam pesten egy tanfolyamot pont azzal foglalkoznak amit szeretek csinálni.. és a suli meg az osztály a rémálmom az télleg olyan mint a pokol nem azér mer suli undorom van hanem egyszerűen a közösség megprobáltam kiiratkozni de állitolag a gyivi nem engedi!! pedig ez nekem nagyon nagy kényszer és teher nem tudom mit tegyek segítsen valaki:/

2014. jan. 23. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy nem tudsz kiiratkozni. Legyen már eszed. Legalább az érettségit csináld meg, utána azt végzel el, amit akarsz. Engem is bántottak az osztálytársaim. 3 éven át minden áldott nap. Szavakkal és néha fizikailag is. Mégis bejártam.
2014. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha eddig kibírtad, akkor a maradék időt már tessék elviselni és leérettségizni. Aztán majd elvégezheted a tanfolyamot, az megvár.
2014. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt egy kicsit ellentmondásos a szabályozás. Ugyanis abban a tanévben, amelyikben betöltöd a 18at még tanköteles vagy. Ha szeptember 1én lettél volna 18, akkor is. Ha aug.31én, akkor már nem. Ezért tényleg nem tudsz kiiratkozni. Viszont ha nem jársz be órákra, a gyámhivatal már nem tud mit tenni, mert nagykorú vagy, hiába küldi a suli a feljelentéseket (nekik ez kötelező). Bár ez esetben a családi pótléktól elesel. Ha nem is jársz be a suliba, ott a tanév végéig megmarad a tanulói jogviszonyod. Kérdés,h így járhatsz-e arra a tanfolyamra (ezt náluk kell megérdeklődni).
2014. jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem sok van hátra az érettségiig. Jobb esetben fél év, rosszabb esetben másfél.

Tessék ezt még kibírni, és utána oda mész, ahova akarsz.

Hiába vagy papíron nagykorú, fejben még nem vagy az, ha képes lennél érettségi letétele helyett kiiratkozni...

2014. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jó is lenne ha érettségiznék ugyanis pincér szakmunkásban vagyok. szóval a gyámhivatal nem tud mit tenni de mondjuk anyumat nem fogják ezért megbüntetni nem?
2014. jan. 23. 13:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. 18 év felettiekkel nem foglalkoznak (kivétel, ha vmi betegség miatt van gyámja, stb). Amúgy sem rögtön büntetéssel kezdik, hanem családmegkereséssel. De ez esetben ez sem lesz.
2014. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor csak családi pótlék megvonás lesz?
2014. jan. 23. 14:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, azt vsz meg fogják vonni 50 igazolatlan óra után.
2014. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!