Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy kell valakit rávezetni...

Hogy kell valakit rávezetni valamire? (megoldásra)

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy olvasottabbak vagyunk valakinél, vagy csak több információval rendelkezünk egy adott témában amiről éppen szó van, és tudod, hogy ha elmondanád amit tudsz az illető nem fogja érteni, de szeretnénk ha magától rájönne a "megoldásra". Nem a szubjektív véleményemet szeretném rá erőltetni valakire,hanem mondjuk úgy gondolom, hogy amit elmesél nekem azt én már átéltem és egy hasonló "eljárás" rajta is segíthet.
2014. márc. 18. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Pár tranzitív logikai reanalízis, ill. logikai interpolációs algoritmus ismert erre, de törvényszerűen mindegyiknek az átadási hatásfoka mindig kisebb, mint 1 (a gyakorlatban a jelenlegi algoritmusok tökéletlensége miatt ez JÓVAL kisebb, mint 1, legjobb esetben is a fixen biztosított transzlációs ráta 70%, szemben viszont az intuitív eljárásokkal, amik parasztiasan mondva vagy bejönnek, vagy nem, és nem épülnek matematikai determinisztikusságra); ezt beláthatod, ha arra gondolsz, hogy két - klasszikus értelembe vett - logikai feldolgozó- és generátor-rendszer között a rendszerek jellemzőitől teljesen függetlenül (azaz bármely két adott típusú rendszer között) csak az euklideszi alap matematika elemeivel és szabályaival reprezentált információkat tudsz oda-vissza átadni, és egy ilyen reprezentációt pedig csak ideális diszkretizált információs csomagokból tudsz leképezni - (az idegrendszer pedig - hol sajnos, hol szerencsére - nemidealizált analóg generátorrendszer).


Nade ami a lényeg, hogy tudtommal van egy Hawkins-Lobacsevszkij féle komplex reanalízis, ami ráadásul egy univerzális információs interpoláló, tehát a Te esetedre is remekül alkalmazható. Az algoritmusa sem túlzottan bonyolult tudtommal.

A Te esetedben annyi lesz a különbség, hogy ahogy kiveszem a mondanivalódból, az "illető" (akinek magyarázni szeretnél) egy feldolgozói oldalról szinkronizálatlan logikai lebontónak fogható fel, azaz a Te esetetben az információs reanalízis után egy (matematikai értelembe vett) klasszikus logikai denormalizációt kéne alkalmaznod, majd utána újranyalábolnod, és lefixálnod a "vevői oldalon".


És ne felejtsd el, nagyon fontos, hogy a reanalízishez szükséges műveleti idő itt legjobb esetben is lineárisan növekszik a belső állapotok (azaz magyarul mondva a tapasztalataid, ismerettséged, olvasottságod) analítikus felépítéséhez felhasznált műveleti idő 1÷(3/4*ζ*3^ξ) részével (utóbbi az önreflexiós analízis fix sebességéből jön le ugyebár, mivel utóbbi belső rendszerfolyamat).

Persze ez még néhány egyébb paramétertől változhat, és a gyakorlatban jellemzően csak "bejáratott" alkalmazásoknál lineáris növekedéshez közeli, a többi egyéb esetben jelemzően valami alacsony (1-nél nagyobb) alapú exponenciális növekedést vesz fel.



Az algoritmus elemi blokkjait itt most nem akarom kifejteni, mert az a műveletek szintjéig fenn van a Wikin is. Csak keress rá a fentebbiekben említett módszerre.


Illetve még ami nekünk volt tananyaghoz segédjegyzet a "Toothless Hawkins - Algoritmised Discrete Logics and LogicSystems", egy jó vaskos keménykötésű kékeszöld borítású darab, sajnos angol, és az elején sok a szakkifejezés, de az általad érdekelt dologban bőségesen tartalmaz szakirodalmat, és emlékeim szerint több logikai interpolációs eljárásról is tesz említést, ill. kifejtést.

Ez utóbbira is érdemes rákeresned, ha komolyan érdekel a dolog.

2014. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!