Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Úgy érzem, egyedül vagyok...

Úgy érzem, egyedül vagyok ezekkel a gondolatokkal. Az életnek tényleg ennyi lenne a célja?

Figyelt kérdés
Tizenkilenc éves vagyok és tisztán emlékszem arra, amikor 13 évesen elmondtam anyámnak a tervemet, hogy tetováló művész leszek, ő pedig kinevetett. Nem tudta, mennyire megbántott, de ez más téma már. Ezután (persze nem csak emiatt) diagnosztizált depressziós lettem és nem a saját, hanem mindenki más életét céltalannak éreztem. Ez nagyon furcsán hangzik, de így van. Meggyűlöltem az embereket, amiért céltalan, szürke, utált életet élnek. Anyám akkor, ott a 13 éves gyerekének azt mondta, hogy "Miért nem mész ügyvédnek? Az legalább jól fizet". Ezzel megutáltam anyámat. Nem vesztettem el a reményeimet (megint más téma,de még mindig ez az álmom és közel vagyok hozzá) a tetoválással kapcsoaltban, inkább csak annyira meggyűlöltem minden emberi lényt, hogy hihetetlen. Anyám azt hitte/hiszi, hogy egy irodában ülni, utált munkát végezni minden nap nyolctól ötig, majd hazamenni megetetni a gyerekeidet akiket valószínűleg egy olyan férfinak szültél akivel azóta már együtt sem vagy, jó dolog. Neki ez a jó élet. Mérges vagyok/voltam,amiért nem valósít meg senki semilyen álmot, mert félnek érettségi után elkerülni az egyetemet. Gyávának tartom az embereket és azt, hogy nem mentem továbbtanulni a legjobb döntésemnek tartom, amit valaha hoztam. Ha holnap elcsap egy busz, akkor nem úgy halok meg, hogy végigtanultam az egész életemet, hanem úgy,hogy azt csináltam amit szerettem. Az, hogy mindenki a pénzre hajt és az emberek élő zombik lettek, annyira utálják az életüket, de gyávák változtatni VAGY ELKEZDENI azt, engem taszít. Undorodom az emberektől. Barátaim csak olyanok vannak, akik ugyanezt az elvet vallják, ezt a fajta életstílust követem, és én tudom, hogy egy színes pont vagyok az emberiségben, nem egy szürke, jelentéktelen, hasztalan kis fogaskerék. Én nem vagyok a befásult világ eszköze. Anyámmal amúgy nem beszélek már, és mindenkit, akinek problémája van az életemmel, eltűntettem az életemből, amire nagyon büszke vagyok. Szóval a kérdésem az, hogy miért gondolják az emberek azt, hogy úgy élni ahogy a fentiekben leírtam, szürkén, jelentéktelenül, helyes?

2014. ápr. 11. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dunát lehetne rekeszteni az ilyen "meg nem értett zsenikkel" a munkaügyi központban.

Gyerek vagy még, de nagyon....

2014. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Majd ha választ is akarsz, akkor próbáld már meg tagoltan leírni amit akarsz, mert ezt az ömlesztett maszlagot a kutya nem fogja elolvasni.
2014. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod hogy szürkén akarnak élni? Attól hogy neked van lehetőséged azt csinálni amit szeretnel
2014. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

2-es: Ha ennyit nem vagy képes elolvasni,akkor nem kell idepofátlankodni azzal a rengeteg eszeddel.


Én ugyanígy állok az élethez.Sosem szerettem a sablonos dolgokat,hogy mindenki elvár valamit,meg kell felelnem nekik.Ők nem mernek nagyot álmodni,gyávák..mint a magyarok többsége.Ugyanebben a helyzetben vagyok mint te,és elég bizonytalan még minden,de úgy vagyok vele,hogy nem akarok leélni egy életet zombiként,unalmas,monoton feladatokat teljesíteni,csak mert más nem mer álmodozni,és ezért neki nem sikerült azt csinálni ami értelmet adna az életének,ezért arra törekszik hogy elhitesse másokkal,hogy neki sem fog sikerülni..ez is a tipikus magyar hozzáállás.Kezd elegem lenni belőle.

Ha van kedved,akkor írj,csatlakoznék a baráti körödhöz. :)

A többiek meg mondjanak amit akarnak,nem tud érdekelni már.

2014. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy akik színesen vagy jómódban élnek, azok mindannyian azokon élősködnek, akiket ti szürkének neveztek és lenéztek. Ha ők nem lennének, nem élhetnétek így, ahogy. Semmi közötök hozzá, hogy ki hogy akar élni. Szóval ha nem is tisztelitek őket, legalább ne gyűlölködjetek. Ha gyűlölködtök, csak azt mutatja, mennyire féltek tőlük.
2014. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek válaszolom, hogy nem, nem vagyok az. Sok minden felnőtté tehet valakit és azt hiszem az,hogy erős suicide hajlamos vagyok és depressziós voltam, ezek közé tartozik. Felnőni számomra azt jelenti, hogy megtanulni más szemszögből nézni a dolgokat és érezni olyat, amit máskor nem.

Másodiknak: próbáltam tagoltan leírni, sajnálom ha nem értetted :/

Harmadik: köszönöm a rendes választ, örülök, hogy rajtam kívül más is felfogja azt, hogy a magyarok olyan mentalitással rendelkeznek, ami megköveteli, hogy beilleszkedj,és ha nem vagy olyan mint mindenki más, akkor elküldenek mindenhonnan (magánéletben, munkahelyeken stb)

utolsó: nem vagyunk jobb helyzetben mint az átlag :D anyám irodista, egyedül nevel engem és a hugomat, 100 000 Ft fizetéssel nem vagyunk jobb helyzetben senkinél.

2014. ápr. 13. 18:00
 7/8 A kérdező kommentje:
elnézést, a köszönet a négyesnek szólt, és akkor csúsztunk egyet, de mindegy, úgyis megtalálja mindenki a neki szánt választ :D
2014. ápr. 13. 18:01
 8/8 anonim válasza:

hmmm.. a szülők többsége ilyen. fél ha a gyerekük "valami mást" akar majd csinálni. ettől megijednek. ez részben lehet irígység is hogy nekik nem lehetett szabadon dönteniük, de lehet "féltésből" is mert általánosítanak (pl. hogy a festőművészek nyomorognak)

emiatt ne utáld meg az ebereket! lehet pl. a párod azért fog imádni téged mert abban az egyben, a tetoválásban tökéletes vagy és kened vágod

hajrá!!!

2014. ápr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!