Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen az élet egy egyetemi/fő...

Milyen az élet egy egyetemi/fősulis kollégiumban?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem, utána pedig jöhet az egyetem. Mindenképp kollégiumban szeretnék lakni, és már nagyon izgulok, milyen lehet az élet!

Idáig csak egy koliban voltam, de kiábrándító volt, mert kihaltak voltak a folyosók, síri csend volt, és a szobák is parányi méretűek. :O

Aki volt kolis, milyen volt ott az élet? Főleg a társasági részére gondolok, de minden tapasztalatnak örülnék!


2014. máj. 5. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Gyöngy élet, melytől szebb nem lehet.
2014. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
2 koleszban is laktam, egy jó nagy, megy kicsi (120 fős) koleszban. A nagyobbik koleszban akkora társasági élet folyt, hogy az már szinte túlzás is. Pl. kocsma volt az alagsorban, néha a konyhában is csaptak bulikat. Szvatások is voltak, pl. húsvétkor szódás szifonnal locsolták a lányokat, télen hógolyókat dobáltak be az ablakon, nyáron meg vizes zacskót dobtak az emeletről boldog-boldogtalan fejére. A legjobb az volt, hogy a legtöbb mindenki barátságos volt, könnyen ment az ismerkedés. :) A kicsi koleszban szinte semmi élet nem volt.
2014. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolóhoz hasonló élményeim vannak. Én igazából nem vagyok koleszos, 3-4 osztálytársam miatt jártok be a kollégiumba, és mindig úgy kell kirugdosni a kapun.

Remek közösségi élet, családias hangulat, közös TV-zés, sörözgetés, akár 10-15 emberrel, és még sokféle őrültség.

Nincsnek "spiclik", lazán kilehet kapcsolni a folyosón a tűzjelzőt, ha éppen ott van kedved cigizni, és csak a szobafelügyelők előtt kell sunnyogni, akik egyébként viszonylag jó fejek, és többször is megengedték már, hogy a koleszos barátaimnál aludjak részegen.

Akkora bulik vannak az említett koleszban, és olyan jó, sokszínű, és többnyire barátságos a társaság, hogy tényleg fáj ott hagyni őket. Legszívesebben beköltöznék, de mivel 25 perc beérnem a suliba, nem szívesen vesznek fel kollégistának.


Anno középiskolában teljesen más volt a helyzet. Kis kollégium volt, ahová én, mint bejárós diák, csak titokban tehettem be a lábam. Nagy épület, kevés diákkal. A szobák fele min. üres volt, majdnem minden kollégistára jutott volna egy szoba.

Akkora fegyelem volt, hogy halkan, telefon hangszóróról se mertek zenét hallgatni. A 15 év feletti kollégisták d.u-i programja a minél olcsóbb és durvább berúgás volt, hogy kibírják a kolesz igazgató ordibálását. Ez is necces volt, ha lebuktak, óriási büntetésre számíthattak.

2014. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Húha... De gondolom egyetemi koliban már nincs azért ilyen szintű fegyelmezés. Abban bízom, hogy olyan koliba kerülök majd, mint amilyenről az elején te mesélsz, 3-as. :) Ha meg nem lesz olyan, majd én teszek róla, és összehozom a társaságot. :D
2014. máj. 5. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Koedukált, nem úgy, mint a középsulis zárdák.

Lehet tanulni, de számítani kell a többség bulizására.

Gyakran párok kedvéért, együtt alvásáért, pici áldozatot kell hozni.

2014. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Konkrétan a színvonal vetekszik egy munkásszállóéval, a bentlakókkal egyetemben. Ha bulizni mész az egyetemre, akkor nagyon jó hely. Állandóan tombol valahol a zene éjjel-nappal; nálunk a koli alatt van két kocsma, de az 500 méteres körzetben még 3 másik ezeken kívül...


Vannak bejáratott ribizlik, akiket nyugodtan lehet dugni, ha van barátja, ha nem... és buli, buli hátán. Ha lány vagy, akkor pedig kandúrok sokasága fog sorakozni a szobád előtt, hogy szaporodhasson veled.


Ha viszont el is szeretnéd végezni az egyetemet (amit kétlek, mert az élet a legfontosabb neked a kérdésed alapján), akkor inkább menj albérletbe. Kollégiumban lehetetlen tanulni, főleg hogy néhány négyzetméteren vagy három-négy másikkal és ha már az egyik idiótább akkor bukta van ilyen téren...

2014. máj. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!