Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Elintéztem magamnak egy...

Rörets kérdése:

Elintéztem magamnak egy viselési engedélyt gázpisztolyra. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok és amint betöltöttem ezt az életkort azonnal egy gázpisztolyt vásároltam és a helyi rendörségi kapitányságon elintéztem rá a viselési engedélyt. Kérdezte az engedélyezési osztályon az illetékes hogy minek nekem ilyen fiatalon gáz- riasztó lőfegyver?!! Egy sazót mondtam neki : "közbiztonság". Erre ő elkezdte mondani hogy hülye vagyok hisz a közbiztonsággal semmi baj nincs. Rend van az országban. Szerintem nagyon nem volt igaza a tapasztalimból ítélve. Azért intéztem el mindezt hogy meg tudjam magam védeni. Szerintetek jól tettem hogy beszereztem egy ilyen "önvédelmi eszközt"? Szerintem igen. De a ti véleményetekre lennék kíváncsi :)

2014. máj. 19. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó,bár ha végül használod önvédelemre úgy is téged vonnak majd felelősségre.

így megy ez.

De szerintem jó ötlet volt beszerezni.

2014. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én amint betöltöm a 18-at megszerzem a viselésit. Nem az országban van rend, hanem az illetékesek bankszámláin, az meg engem rohadtul nem érdekel. Ha valaki megtámad az utcán, inkább védem meg magam, majd ülök pár hónapot, minthogy a saját vérembem fuldokolva haljak meg az utca közepén.
2014. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha csak nem valami tök gettóba laksz ahol folyamatos a balhé meg a védtelen emberekre támadás, akkor feleslegesnek tartom. Meg ha esetleg még is akkor is 2-3000Ft-ból vehettél volna gázsprayt és ugyan ott van, csak ezzel nagyobb a hatáskeltés.
2014. máj. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell valakinek a "néger gettóban" élni ahhoz, hogy önvédelmi fegyverekre szoruljon! Elég, ha az illető egy olyan külvárosi telepen lakik, ahol én (bár amilyen a mai közbiztonság, még Budapest belvárosában is megkéselnek akárkit ötszáz forintért)!

Valóban vehettél volna csak egy szimpla gázsprayt is, hisz az kijött volna röpke 3-4 ezer forintból, de nem volt rossz döntés a gázpisztoly sem! Egy agresszívebb támadó nem biztos, hogy meghátrál egy gázspraytől, azonban ha megvillantod a gázpisztolyod, már nem biztos hogy az ellenfeled utána is olyan bátor lesz! Lehet annyira megretten, hogy használnod sem kell soha, pláne ha az adott személy nincs tisztában azzal, hogy a kezedben gázpisztoly van-e vagy akár éles lőfegyver! Ha viszont mégis használni kell, amire bármikor meg van az esély, akkor azért lássuk be, hogy egy gázpisztollyal nagyobb "pusztítást" lehet végezni, mint egy kis gázsprayvel!

Szerintem sokkal jobban jártál, hogy beinvesztáltál egy önvédelmi eszközbe, mint hogy bedőltél volna valami kamu "harcművészeti" maszlagnak és havi szinten perkálnád a parasztvakító krav maga vagy wing tsun tagdíját!



#USBORNE

2014. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy könnygázt legálisan hordhatsz magadnál engedély nélkül is, kevesebb a gond is vele.


Ha fegyvert használsz bármikor, bármilyen ügyben, ellened eljárást indítanak. Hogy megúszod-e az sokmindenen múlik. Fegyvert otthon engedély nélkül tarthat bárki, elvileg még 18 év alatt is kiadják, de használni mindenképp haszálhatja otthon egy csecsemő is ha tud vele bánni és nem tesz kárt magában. Természetesen a szülők felelőssége.

2014. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ózdon lakom. És addig az rendben van hogy könnygáz meg ilyenek de én úgy gondolom hogy egy erőszakos támadó nem fog megilyedni egyy kis flakontól. A pisztolynak viszont tekintélye is van.
2014. máj. 20. 18:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondtam!

Azonban arra számíts, hogy ha egy igazi elvakult agresszív támadó talál be téged, aki minden áron el akarja lopni a mobiltelefonod, azt még a "pisztolyod tekintélyével" sem fogod tudni visszaszorítani!

Ráadásul ha az ellenfeled pont ért az önvédelmi fegyverekhez, akkor az azonnal meg tudja állapítani, hogy a kezedben az csak gázpisztoly és nem valódi élestölténnyel betárazott stukker! Én például már a pisztoly csövéből és a kimeneti nyílás szélességéből meg tudom állapítani, hogy gázfegyverről van-e szó vagy sem! Ezt most nem azért mondom, hogy vagánykodjak, csak tudd, hogy nem mindig az ostoba suta cigányok fognak megtalálni téged! Lehet hogy egyszer olyan támadód lesz, aki képben önvédelem terén, úgyhogy mindig állj készen használni és akkor egy másodperc alatt előkapni és elsütni, ugyanis nem mindig elég az, ha csak megmutatod az ellenfélnek, hogy van nálad önvédelmi eszköz, hiszen egy tapasztalt rókát nem fogsz tudni elijeszteni ennyivel! Bizony lehet, hogy olykor meg kell húzni a ravaszt!



#USBORNE

2014. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha így gndolkodsz akkor kár volt megcsinálnod a viselésit hozzá. Nem mutogatni kell hanem haszánlni.
2014. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kételkedtem kell e neked ilyen fegyver míg azt nem olvastam, hogy "Ózdon lakom" egyszer voltam Ózdon, míg püspüki felől elértünk a kórházig kocsival, magyar embert nem láttam, szóval kelk az oda, és ne csak mutogasd, az első "hé tesó..."-nál 3 at minimum a képébe...
2014. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Higyjétek el ha arra kerül a sor nem félek azt használni :D

Megvédem magam bármi áron. És nem azt mondtam hogy csak mutogatni fogom hanem azt hogy sok embernek már ez is elég ha látja :P

2014. máj. 31. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!