Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Unszimpatikus kolléga! Mit...

Unszimpatikus kolléga! Mit tudnék vele kezdeni? Miért van az hogy ha semmi rosszat nem csinálok, mégis utálnak, vagy nem vagyok szimpatikus bizonyos embereknek, akikkel még csak egy hete ismerjük egymást? Mit tudnék tenni ez ellen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mégis miért van ez? Aláirom hogy nem vagyunk egyformák, de nem értem ezeket az embereket, akikkel egy szót se beszéltem (max szia-szia, vagy ha valamit kérdeztek), pár napja vagyunk egy légtérben, semmi rosszat nem tettem neki, nem is ismer, de már nem vagyok neki szimpatikus. Azt azért tisztelem benne hogy megmondta hogy nem vagyok neki szimpatikus, pedig nem ártottam neki, de megakptam tőle, hogy "irritál a lényed" tehát különösebben indoka sincs rá hogy unszimpatikus legyek neki, meg bunkózik velem, pl. elzavart, mert zavarom őt, közbe mással épp beszélnék, erre azt mondta igy h hozzád meg ki szólt? . Mit tudnék vele kezdeni, muszáj hogy elviseljük egymást, mert fél évig kollégák, tanfolyamtársak leszünk, meg azért már nem az óvodában vagyunk, volt már ezelött pár munkahelyem, meg olyan szakmát ad ez nekünk, emivel emberekkel kell h foglalkozzunk. Én nem bántom őt, nem beszélek utánna (a háta mögött), normálisan állok hozzá, max köszönök neki meg a többieknek.

Mit tudnék az ilyen emberrel kezdeni?

Köszi a segitséget. L/24



2014. máj. 31. 13:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Légyszi adjatok már tanácsot, mert sajnos mikor még suliba is jártam ott is kiközösítettek folyamat, aNélkül h brmi rosszat tettem volna... félek h most is ez lesz egy fő miatt, főleg h uj közösségbe kerültem
2014. máj. 31. 13:27
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Aki ok nélkül tesz neked rosszt/utál, annak magával van baja. Ha ezt megérted, akkor nem fog érdekelni.
2014. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

"mikor még suliba is jártam ott is kiközösítettek"


Ezek szerint tényleg valami idegesítő jelenség lehetsz!


Én is szoktam olyanokkal találkozni, akik anélkül is unszimpatikusak, hogy megszólalnának vagy tennének valamit.

Persze én se lehetek mindenkinek a kedvence akivel találkozok.

2014. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Oké. Én keresztül nézek rajta, de a minimális tiszteletet megadom neki. Muszáj, mert fél év, fél év. nem akarok miatta gyomorideggel bejárni, volt h kicsináltak már egy régebbi munkahelyemen. Bár visszahuzódó tipus vagyok, de nállam ha robban a bomba,vagy kijön a feszültség akkor nincs párdon, kinyitom a számat. Talán azért vagyok ezzel igy mert volt pár munkahelyem, muszáj volt h elviseljük egymást még azzal is, akivel nem birtuk egymást.
2014. máj. 31. 13:38
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ismerem ezt, aki velem hasonlóan bánt, bár talán egy fokkal normálisabban egy idősebb, szakmailag felettem álló kolléga volt, szóval próbáltam eleget tenni és idomulni hozzá, de hamar váltottam fél év után. Egymás között kéne megbeszélni, lehet ő is értékelné az őszinteséget. Lehet az lenne a legjobb ha elé állnál és kérnéd, hogy akkor mondja el, hogy mivel tudnád segíteni a munkáját, mert te ide dolgozni és tanulni jöttél, és különben is szívesen tanulnál tőle is.

Amúgy mellékesen megjegyzem, hogy ez az ember egy tahó, nagyon más stílusban is lehet ezeket közölni.


A másik tapasztalatom az, hogyha a főnök imád akkor meg azt teszel meg, amit akarsz.

2014. máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

# 3/4 Időpont ma 13:37

Miért is? Semmi rosszat nem tettem, nemtudom hogy az miért baj, ha elvagyok rejtvényt fejtegetek, nem szólom meg a másikat, ha tettem vmit a közösségért az se volt jó. Általában magammal, vagy azzal foglalkoztam, akivel ki tudtam jönni. Bár anno ezek miatt az iskolai dolgaim miatt depressziós is lettem, az egész életem arról szólt h próbáltam megfelelni az embereknek hogy kedveljenek legalább egy kicsit. Tény hogy mindenkinek én se lehetek szimpatikus, ugy ahogy nekem se más.

2014. máj. 31. 13:41
 7/17 A kérdező kommentje:

# 5/6:

Ő ugyanugy kollégám, nem áll felettem egy fokkal sem. Bár azt tisztelem benne hogy a szemembe vágta hogy nem vok neki szimpatikus, és nem a hátam mögött tette, csak nemtudom mire jó az hogy felnőtt létére ilyen undok. bár tény h decemberig még sok víz lefolyik a Tiszán.

2014. máj. 31. 13:43
 8/17 A kérdező kommentje:
Meg én abszolut a nulláról, a semlegességről indítok mindenkit. Megadom mindenkinek az esélyt hogy megismerjen, addig nincs velük bajom, amig nem tesznek ellenem rosszat, az hogy a véleményem az illetőröl negativ, vagy pozitiv irányba változik e, az rajta mulik, hogy hogy viselkedik velem. Bár tudom nem mindenki egyforma.
2014. máj. 31. 13:46
 9/17 anonim válasza:
Tudnál magadról egy képet küldeni? Vagy le tudnád írni, hogy van valamilyen nem "normális" stílusod? Öltözködés, tetoválás frizura vagy hasonló?
2014. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

21:04-es.

Teljesen átlagosan nézek ki. Mindig ápoltan jelenek meg, normálisan öltözködök (pl. farmer, póló, cipő), piercingem is csak az orromban van, tetkóm meg egy sincs (tetszik, de nem akarok.

Amugy tessék: [link] bár ez régi, meg fotózáshoz készült (nem ilyen az öltözködésem am.)

Ha meg valaki kinézetre ítél, vagy az alapján hogy ki szimpatikus neki (értem ezalatt hogy "nem tetszik a feje"), azt csak sajnálni tudom..........

2014. máj. 31. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!