Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért néznek rám lesajnálóan...

Miért néznek rám lesajnálóan és furcsán az emberek, és úgy, mint valami betegre, amikor közlöm, hogy egyedül élek?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan nehéz elhinni másnak, hogy valaki egyedül érzi jól magát, és szándékosan választotta ezt az életformát?
2014. júl. 24. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg nehéz, én társfüggő vagyok, soha nem voltam egyedül egy napot sem. Néha szeretem a magányt, de csak órákra. Ezért nekem fura és én magamat borzasztóan sajnálnám, ha egyedül kellene élnem. Ezért aztán másokat is sajnálok miatta. Pedig nekik nyilván ez a jó, ezt is meg lehet érteni csak nehéz. Ez pont olyan mint hogy a húsevők sajnálják a vegákat, a vegák meg a húsevőket. Nehéz más fejével gondolkozni. :)
2014. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Én meg azt nem értem, hogy miért jó megosztani mással a lakásodat, ha megengedheted magadnak. Így mindig tudsz vendégeket hívni, akiket bármikor elküldhetsz.
2014. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nekem is rejtély: hasonló cipőben vagyok. Lehet, hogy titokban rájöttek, hogy elb^ták az életüket, csak inkább így fejezik ki. Értelmesen ők sem igazán képesek megfogalmazni, hogy miért ágálnak az egyedüllét ellen.
2014. júl. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gebasz1 ***** válasza:
87%
Mert azt hiszik hogy az a fasza ahogy ők élnek,közben meg napi szinten alkalmazkodnak a másikhoz még fingani se mernek.Az egyedűét kompromisszum szükségtelenségét fel se fogják
2014. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%
Vagy kompromisszumképtelenségét, szeretni képtelenségét, közömbösségét, egoizmusát...
2014. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen, azt hiszem elsősorban úgy gondoljuk, hogy képtelenek alkalmazkodni, ezért maradnak egyedül.
2014. júl. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6. Na látod. Mi az, hogy "egyedül maradnak"? Mintha ez valami hibájuk lenne, pedig saját maguk választják.


Ők meg az együttélőkről gondolják, hogy másoktól függenek, és életképtelenek egyedül.

2014. júl. 25. 21:08
 8/8 A kérdező kommentje:

Én pl. nem tartom magam se egoistának, se bunkónak, jól kijövök az emberekkel, vidám természetű vagyok. Csak egyszerűen a napi rutinomat egyedül szeretem végezni (evés, alvás, tisztálkodás, pihenés, stb.). Szórakozni viszont ugyanúgy eljárok társaságba.

Gondolom xarni te is egyedül szeretsz. Na neked itt kezdődik az intim szféra, nekem meg ott , hogy egyedül szeretek lenni a szobában pl. olvasás közben. Ha más is van ott, zavar a jelenléte.

2014. júl. 25. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!