Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A Facebook eredeti (angol)...

A Facebook eredeti (angol) nyelvű változatában "friends"-nek mutatja az ismerőseinket. Nem lehet, hogy a készítők eredetileg úgy gondolták, hogy tényleg CSAK a barátainkat fogjuk bejelölni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 4. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
De
2014. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amúgy jobb esetben az ismerősöd inkább barát, mint ellenség.

Minek jelölnél be elllenséget?

2014. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2

Nos ez igaz, de nekem fb-n nincs "sok" ismerősöm, talán 350 körül lehet. (most nem megyek fel megnézni) De messze nem nevezném az összeset a barátomnak. Sőt... Ha a "friends" menüpont tényleg a barátaimat tartalmazná, kb. 10 ismerősöm lenne Facebook-on. De ezt a sémát senki se követi. Lehet, hogy mind félreértettük? :D Tudom, hogy ez egy jelentéktelen kérdés, de most így hirtelen eszembe jutott ez, és úgy éreztem, ki kell kérnem mások véleményét.

2014. aug. 4. 22:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Aztán nem is beszélnék azokról az emberekről, akiknek 2000 fölött van, meg ilyesmi.
2014. aug. 4. 22:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy csak náluk nem olyan szigorú fogalom a barátság.
2014. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát engem pl olyanok is be szoktak jelölni, akikkkel életemben egyszer találkoztam valahol (közös ismerős által pl.). És azóta se. Ez már azért beteges.
2014. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Volt erről egy dokumentumfilm, ahol a készítője direkt hangsúlyozta, hogy eredetileg a Facebookot arra találta ki, hogy csak a barátaidat, rokonjaidat jelöld be rajta, tehát az olyan embereket, akikkel napi vagy heti szinten beszélgetsz. Egyáltalán nem számítottak erre, hogy mindenki elkezd majd belejölgetni mindenkit, csak azért, hogy több ismerőse legyen.
2014. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valóban ha mindenki a barát szó szoros értelmében jelölte volna be az embereket, akkor pl. nekem 0 ember lenne a barátlistán :D

És az is biztos, hogy másoknak se lenne annyi ismerőse, mint ami most van. Amennyire tudom a magyar vonatkoztatásban a barát sokkal szigorúbb emberi kapcsolatnak felel meg, mint amerikában. Pl. sokszor hallom, hogy angolul az ismerősöknek "hello friends"-el köszönnek + love szót is kicsit máshogy használják.

Elvileg a barát az lenne akiben teljesen megbízol, el tudsz és el is szoktál mondani neki dolgokat és elfogad olyannak amilyen vagy és alap, hogy segít a bajban. Sokan a haverokat barátnak hívják, nekem ez kicsit fura, mikor hallom buszon fiataloktól, hogy nekem '25 barátom van'. Mondjuk azok után, hogy az igazi barátokat meg testvérként jelölik meg és úgy is hívják mindenütt.......

Bár amennyire láttam, sokféleképpen használják a face-t, láttam aki ténylegesen csak barátokat jelölt be, aki rokonokat és kollégákat, aki azokat akivel beszélget, aki azokat akiket ismer, van aki ismerősöket gyűjt rajta, van aki információ szerzés céljából érdekes embereket begyűjt.

Én azokat tartom az ismerős listán akiknek a személyisége megfogott és érdekel, hogy mi lesz vele az életben, esetleg néhányukkal időnként elbeszélgetek, hasznos információhoz jutok általuk.

2014. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok általánosítani, csak a saját tapasztalataim írom.


Nem, az amerikaiaknak nincsenek olyan barátai, mint nekünk. Szóval ne úgy képzeld el, hogy van best friend és azzal beszéled meg a problémáidat.


Ott éltem egy darabig, és ők elég felszínesek, főleg a család számít, a barátaik haverok inkább, ezért a magyar ismerősök tökéletesen megfelel az angol friends szónak:)

2014. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért azt nem mondanám, hogy nincs az a fajta barátság mint nálunk, de igen, általában felszínesebb a dolog. Egy "friend" az inkább egy haver-szerű valaki, akivel az ember néha találkozgat, azt ennyi.

350+ "friend" persze ilyen amerikai felfogásban sem lenne, abban igaza van a kérdezőnek, de mondjuk egy 40-100 nyugodtan.

A másik dolog, hogy egyrészt az amerikaiak sokkal nyitottabban tekintenek a "friend" szóra, gyakorlatilag bárki akit ismersz és nem az ellenséged, arra rá lehet mondani, mert hogy nincs általános "ismerős" szó. Van egy olyan, hogy "acquaintance", de az pedig kifejezetten a távoli ismerőst jelenti. Ha olyan magyar értelemben vett barátra gondolsz akkor "close friend"-et mondasz. Szóval szerintem többé kevésbé rendben van a facebook-használat ilyen szempontból, persze az olyanokat ez sem indokolja, akikkel egyszer találkoztam mondjuk életemben.


forrás: éltem egy évet Amerikában

2014. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!