Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szép estét! Mi alapján képzelj...

I.B.T. kérdése:

Szép estét! Mi alapján képzeljük magunkat értékesebbnek a többieknél?

Figyelt kérdés

Tekintsünk most el a vallásoktól illetve a területi eloszlástól. Mi marad a társadalom szintjén? Ember. Legyen az fehér, fekete, sárga, barna és ezeknek keveréke.

Azon akadtam ki most, hogy hallottam a következő "jelmondatokat":

"Isten áldja az Egyesült Államokat"

"Egy az Isten, egy a Nemzet"

"Csak a **** (adott ország) és semmi más"

Persze még lehetne sorolni hasonló plakátra, választásra való hülyeségeket. Szerintem (többek közt) ezek tehetnek arról, hogy az amerikaiak túlont túl büszkék magukra (vagy mi itt a Kárpátokban azt hisszük róluk). Ezek képezik azoknak a barmoknak a magyar közösségben a jelenlétét akik mellüket verve, sokszor ittasan arra büszke, hogy Magyarországra születettek. Dobálózik olyan szavakkal mint bátorság, becsület, történelmi érték, szégyenletes trianoni béke miközben azt sem tudja miről beszél. Persze politikusok szájából ez jól hangzik vagy mikor "keménykedni" kell egy szlováknak (persze náluk fordítva) , hogy "én magyar vagyok" akkor nagyon erősen hat DE ha belegondolunk mit is jelent azért magyarnak hívni magunkat (ha már az USA-t említettem akkor amerikainak), egyből összefutunk olyan dolgokkal mint: MAGA AZ EMBERI KAPZSISÁG, A HATALOMSZERZÉS, TÖRTÉNELEM KÖNYVEKBE VALÓ KERÜLÉSNEK A VÁGYA és még lehetne keresne rá példákat.

Kérdem én: miért lennék más egy (mondjuk) japán embernél. Ha összeházasodnék egy japán hölggyel akkor ott is kapnánk illetve az én családom, ismerősömék is ráncolnák a szemöldöküket. Miért van ez? Miért épült belénk ez a "lágy-rasszizmus" mely valamelyest szégyennek tekinti azt ha valaki egy másik kontinensről választ párt? Ti ilyenek vagytok? Ha igen, ha nem akkor miért?

Térjünk rá a vallásra. (Előljáróban elmondom, hogy ateistaként állok előttetek, de a nézeteim eléggé megváltoztak az elmúlt hónapokban, a jó irány felé. Értem itt a megértést és nem a hitváltást). Mit mond Isten? Mind egyformák vagyunk. Ezt ennyivel zárnám mivel ebben a mondatban minden benne van.

Biológiai szempontból ismét kedvező. Evolúciós elönyei vannak, jó-jó perzse vannak hátrányai is de általában 2 "faj keveredése" pozitív hatású. Innen nézve is pipa.

Van egy harmadik szemszög ami felett nem ugorhatok át. Ez a kérdésnek tulajdonképpen a lényege. Annyira prűdek lettünk az elmúlt évtizedekben/századokban, hogy ha már valami nem illik bele az idilli kis környezetünkbe akkor az már nem is megfelelő?

Magyarországon élünk. Jó... jöjjön: cigányság. A magyar embernek már-már borzalom ha egy cigány srác és egy magyar lány kézen fogva járkál az utcán. Ne mondjátok, hogy nem mert tudom. Nem egy, nem két ismerősöm (sőt még néha én is ha olyan hangulatban vagyok) súg össze a hátuk mögött, vagy gondolja magában, hogy "ezek aztán jól összejöttek..." (hogy mást ne írjak). Nekem 8, hogy ezt, hogy reagáljátok le, felőlem ebbe is belemehetünk DE én a cigányság jelenkori életkörülményének, viselkedésének helyzetét elsősorban a POLITIKAI HÜLYESÉGNEK, másodsorban pedig A CIGÁNYOK HÜLYESÉGÉNEK tulajdonítom. Igen, ami igaz az igaz, de vajon az irántuk táplált hátrányos megkülönböztetés belőlünk jön vagy esetleg a rendszer táplálja belénk? Hogy értem ezt? Szerintetek saját tulajdonságunk-e a gyűlölet vagy mások hozzák ki belőlünk? (FÉLREÉRTÉS NE ESSÉK én lennék az utolsó, aki megvédené őket--> a feltett kérdésem...).


Mit gondoltok ezekről a gondolatokról?


*Ha már behoztam a politikát akkor tisztázzuk: jobbikos vagyok. De itt álljunk meg. Most tudtam szavazni először ÉS nem azért lettem jobbikos mert Magyarország így vagy úgy hanem mert górcső alá vettem a pártok elért eredményeit, programját, jövőképét valamint a kisugárzását. Ez alapján választottam politikai irányultságot ÉS nem értek mindennel egyét amit mondanak. Hogy úgy nézzük (imádom más szemszögből vizsgálni a dolgokat) én az országra szavaztam és nem pártra. Pontosabban az országot legjobban képviselőre. Nem ragozom tovább.


Várom és köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 22. 21:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem egy dolgot: Akinek nem inge, ne vegye magára!
2014. aug. 22. 21:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akik a legtöbben vannak egy közösségben azonos tulajdonsággal, azok a "normálisak" egymás szemében. Közben elfelejtik, hogy a külső csak egy csomagolás, az ember a döntéseitől lesz csak ember.


Olykor az emberek a "normális" társaikat is kirekesztik.


Egyesek pedig azt mondják magukról, hogy önzetlen gyógyítók, közben a sötét titkaik védelme érdekében összeugrasztják az embereket miközben gerinctelenül és gyáván menekülnek.


Úgy néz ki ez a típus a "tipikus normális", amíg a csendes valódi normális lapulni kényszerül miattuk.

2014. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Isten áldja az Egyesült Államokat! :D
2014. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát God bless the USA:D
2014. aug. 24. 06:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy Amerikának a hazafiság mit hoz a konyhára, de láthatod, hogy nálunk is ezt erőlteti az Orbán. Csakhogy ennek évszázados hagyománya van ott, nálunk meg az volt a helyzet mindig, hogy valakit szolgáltunk, kiszolgáltunk....a magyar nem hazafi, csak a száját jártatja feszt.


Nézd meg anno, hogy a Széchenyi mennyi pénzt invesztált a "magyarságba". Az Orbán ennek többszörösét nyúlta le a nyugdíjasoktól és van egy rakat stadionunk. Ez az amerikai álom magyar megfelelője...



Még azt hozátenném, hogy az amerikai alkotmányt nem lehet átírni....3/3-ddal sem...

2014. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hozzátenném*
2014. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!