Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit jelent a "már"? Pl:...

Mit jelent a "már"? Pl: milyen már? De jó már? De rossz már? Azaz még nem s legrosszabb, de elég rossz?

Figyelt kérdés
Bár anyanyelvem magyar de nem értem mit akar jelenteni a "már" fent említett használata. Ti tudjátok?

#de jo már #de rossz már
2015. febr. 10. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Töltelékszó.
2015. febr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés! Én gyakran használom ezt a szót ilyen módon, de valahogy mégsem tudom megfogalmazni, mit jelent.

Talán olyan helyzetekben használom, amikor valami kicsit meglepően jó, pl. "Milyen jó már ez a kávé!" kb. azt jelenti, hogy meglepően finom...

Így hirtelen ez jutott eszembe...

De úgy nagy általánosságban szerintem csak nyomatékosítjuk vele, amit mondunk, nem? :S

2015. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha valamire így használom, hogy pl. ,,Jajj de rossz már ez az óra, ha nem mentem volna be, most mást csinálhatnék", vagy pl. -,,Lemondta a mai találkozót Jani, mert anyukájának segít" -,,Ez de sz*r kifogás már!", akkor egy fajta méltatlankodást fejez ki nálam. De hasonlóan méltatlankodás ilyen helyzetben is: ,,- Azt mondta, hogy vigyem neki oda azt a nehéz könyvet, és még csak meg sem köszönte, ez milyen már...".
2015. febr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, pozitív értelemben pedig elismerést fejez ki nálam is: ,,Milyen jó már ez a póló". Vagy a kávé :D
2015. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nàlam a màr,sürgetô szòcska....csinàld màr!...gyerünk màr!..amolyan azonnal...idôhatàrozó..màr,màris..
2015. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezeket a leíró nyelvészetben diskurzuspartikulának hívják. A kifejezés jelentéséhez amiben előfordul nem kompozicionálisan járul hozzá, tehát nem azt jelenti benne mint önállóan. (Tehát a "már"-nak itt nincs időhatározói szerepe) Ilyen még a magyarban az "is" az "A feleségem is elhagyott" jellegű szerkezetekben, bizonyos intonáció mellett. A fenti szerkezetekben a "már" gyakorlatilag nem bír jelentésbővítő funkcióval.
2015. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!