Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ez velem?

Miért van ez velem?

Figyelt kérdés

Eddig minden lelki problémámra találtam ésszerű és hatékony megoldást, de amiről most mesélek, arra nem.


Egy kicsit szociofóbiás vagyok, bár sokkal inkább közömbös az emberek iránt, viszont néha szeretetet vált ki bennem az emberek életritmusa, mindennapi teendői, hogy egyszerűen megy ez a világ előre.

Bár magam általában csendben vagyok, ilyenkor gondolkodom, tehát elvagyok a családommal, közeli rokonaimmal és ismerősökkel.

Ha viszont iskolában vagyok, illetve olyan helyeken, ahol csak érdekből vagyok, illetve csak felületesen érzem jól magam, ott más vagyok. Nem gondolok rosszra senkivel sem kapcsolatban. Amíg van egy kis alaphang, addig nincs gond, de amikor megpattan a csend, akkor abszurd gondolatok jutnak eszembe az ott lévő emberekkel kapcsolatban, amelyektől félek, hogy elkiáltom magam és a számon kijönnek, ezért a nyelvemet odafeszítem a fogaimnál levő bőrre, amitől mindig kicsit fáj a fejem és a szám, vagy kényszerből kifújom a levegőt aztán gyorsan száj összeszorít. Ez hülyeség, de folyton kiújul. Egy hétig bírom max. nélküle, aztán megint. Pedig nincs rá okom. Korábban sosem fordult elő nálam. Automatikusan kimondom azokat (bár nem biztos), ha nem teszek ellene valamit ott rögtön. Kis alapzaj megoldás a problémára. Egyébként gyakran is nevetek emiatt, mivel olyan furcsa.


Segítsetek! Mit ajánlotok, hogy ne legyen többé ilyen?



2015. márc. 28. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichés dolog. Szerintem nem kell komolyan venned, inkább nevess rajta. Mindenkinél van valami hülyeség, ami miatt aggódik, de fölösleges.
2015. márc. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Legtöbbünknek van valami "hülyesége" csak nem látunk a másik fejébe. Esetleg el lehet menni pszichiáterhez és ad rá valamit. Ma más vannak olyan gyógyszerek amitől nem leszel álmos, nem lehet hozzászokni a szó rossz értelmében de hat az ilyen pszichés feszültségekre. Ezek egy-két hétig van furcsa hatása, amíg meg nem szokod, azután már észre sem veszed, hogy bármi gondod lett volna.

Nekem is vannak időnként hasonló dolgaim.


Akinek soha nem is volt, az úgyis azt mondja, nem kell semmit szedni, a gyógyszer csak méreg, de a lelki kínok maradandó viselkedés zavarrá nőhetnek kezelés nélkül, amivel egy életen át együtt kell élni kezeletlenül, rosszabb esetben.

2015. márc. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!