Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha valaki értetlen sokszor...

Ha valaki értetlen sokszor hibázik, hatásosabb ha ordítanak az illetőnek?

Figyelt kérdés
Úgy gondolván akkor jobban megtanul figyelni és gyorsan pontosan elsajátítani azt a bizonyos dolgot.

2015. ápr. 10. 20:01
 1/5 A kérdező kommentje:
jav: illetővel
2015. ápr. 10. 20:03
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem!Nem értem miért jó ezaz állatmódjára dolog???Le lehet vele ülni,és elmondani, mert nincs valakinek türelme az ne máson csapódjon már le!

Nekem a főnökön 1x kezdett el ordítani,szembe köptem és elmondtam neki, hogy vegyen vissza megértem akkor is,ha szebben mondja!Azóta se ordít rám..

2015. ápr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, de az ordítást szülheti a tehetetlenség érzése. Nem ismerem a részleteket, amivel kapcsolatban kérdezel.

Pl. egy pedagógus nem beszélhet akárhogy az iskolában a gyerekekkel (ugyanakkor azt sem szabad hagynia, hogy a fejére nőjenek), de ha családban valaki problémás, és már a családtagok idegein kötéltáncot jár, akkor elszakad a cérna egy idő után

2015. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én a megfelelési kényszer,vagy a hatalom vágy felébresztésében hiszek nevelés terén.

vagyis megmutatom,hogy mit érhet el,mi van az én birtokomban és ha meg akarja szerezni ezt a tudást,hatalmat,akkor meg kell tennie azt amit kérek tőle a legjobb tudása szerint.

ha ez neki nem pálya,akkor közöny és mellőzés lesz a büntetése,sőt a társasága lecserélése.

csak ehhez értelem szerűen az elején demonstrálni kell,mert nem kérhetek olyat mástól,amire én nem vagyok képes.

2015. ápr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk van pszichés beteg a családban, gyógyszereket is kap, kezelik, de időnként nagyon nehéz vele türelmesnek lenni. Aki nem él ilyen ember közvetlen közelében, annak fogalma sincs róla, mennyire igénybe veszi a beteg környezetében élők idegeit. Utálom felemelni a hangom vele szemben, de sajnos eluralkodik rajtam a tehetetlenség, amikor sokadszor adja elő a képzelődéseit. Aztán amikor épp jól van, akkor teljesen épen gondolkodik, de amikor átkattan, akkor nagyon rossz. És nem érti, mert a képzelete világában él. És folyamatosan azon görcsöl a család, nehogy az utcán vagy a munkahelyén kattanjon be, mert a külvilág az ilyen betegekkel nem toleráns.


Ha valakit a képességei nem akadályoznak, az persze más, ahhoz lehet türelmes az ember, és kell is (kivéve, ha az éjszaka közepén, fáradtan rángatnak elő, hogy pattanj még segíteni ebben-abban, úgy nehéz tiszta fejjel gondolkodni).

2015. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!