Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy nem tudom...

Miért van az, hogy nem tudom jól érezni magam részegek között, még akkor sem, miután ittam?

Figyelt kérdés
Egyik nap volt a szerenádunk (végzősök énekelnek a tanáraiknak) és ugye ilyenkor a tanárok megkínálják a diákjaikat egy kis alkohollal. Nos, az osztályomban vannak olyanok akik sose tudják, hogy hol a határ és én ilyenkor azt gondolom róluk, hogy náluk az egész ivászat arra megy ki, hogy megmutassák, hogy ők a menők, és hogy bírják igenis az alkoholt, és szerintem ez nagyon gáz, ráadásul még ehhez társul az az alpári viselkedés (pl.: visítják a gusztustalan szövegű zenéket, üvöltöznek, és oltják egymást bunkó módon, amit egyébként nem tennének meg józanul..) amit én egyáltalán nem sorolok abba a kategóriába, hogy az ember iszik valamennyit és jól érzi magát, ez inkább valamilyen versenyi szinten van..A lényeg az, hogy nem éreztem jól magam köztük, pedig én is kóstoltam egy két helyen ezt azt, de még így sem tudtam arra a szintre jutni, hogy jól érezzem magam velük, így inkább csak undorodni kezdtem az alkoholtól..Most én vagyok túl gátlásos, vagy ez már tényleg sok? Vagy csak előítéleteim vannak az alkohol-imádókkal szemben? Mert ez esetben el gondolkodtam egy kicsit, és arra jutottam, hogy talán azért nem szeretem azokat, akik alkoholtól teljesen megnyílnak és gusztustalanul viselkednek semmi tartás nélkül, mert eddig az apámtól is ezt láttam? (Ő is szeret inni, csak ha megivott egy bizonyos mennyiséget, akkor elviselhetetlenül bunkó, és hímsoviniszta, ráadásul trágár is és ingerült, de józanul viszont egy normális ember..- sajnos amikor iszik, nagyon igazságtalannak érzem az életet, hogy nekem miért nem jutott egy olyan apa aki inkább a saját gyereke érdekét nézi és nem azt, hogy neki most inni támad kedve, szóval talán emiatt nem kedvelem az olyan társaságot aki iszik körülöttem, mert félek, hogy azt érezném mint az apámnál, hogy úgy viselkednének ők is, és ezt el akarom kerülni...) Szerintetek ennek az előítéletemnek ilyen lelki,pszichés okai vannak, vagy csak többre tartom magam náluk???(mert ez az eset rosszabb szerintem..) 20L
2015. ápr. 30. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden emberre más hatással van az alkohol. Egykori szülőfalumban szokták mondani, hogy az alkohol hatására három féle típus egyikévé válik az ember:

1. Bárány

2. Farkas

3. Disznó

Velem együtt te is a bárány kategóriába tartozhatsz. Ahogy írtad, valószínű édesapád alkohol hatása alatti viselkedését juttatja eszedbe ami eseteket leírtál. Az alkohol vagy más tudatmódosító szer hatására kivetkőzött embereket én sem bírom. De nem kell foglalkozni velük vagy csak szórakozásnak kell tekinteni.

A tévében is többször volt a következő ismert személyről készült videó a Hal a tortán forgatásán, aki egy gyűszűnyi pálinka hatására már átalakul:

https://www.youtube.com/watch?v=zn9_h4YxM7g

Az sose zavarjon hogy nem tudod jól érezni magad a tőled eltérő típusúak közt. De ha szintén bárány, tehát alkohol hatására is kulturáltan viselkedők közt lennél, ott lehet hogy jól éreznéd magad. A fősuli bankettkor gyakran találkoztam szintén bárány típusúakkal, és meglepően jól és kulturáltan elbeszélgettünk és kulturáltan táncoltunk a lányokkal még alkohol hatása alatt is.

2015. ápr. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az alkoholnak szerintem sokszor nagyobb a placebo hatása.

Én akármennyit ittam eddig, nem változtam személyiségemben nagyot. Valószínűleg azért, mert eddig is őszintén, "gátlástalanul" elmondtam a véleményem, ha kérdezték. Úgyhogy nem volt mit felszabadítani. Aki alkohol hatására teljesen megőrül, az mondhatni csak talált egy indokot, hogy úgy viselkedjen, ahogy eddig nem lehetett- pedig szeretett volna. És azt is jól látod, hogy tiniknél ez azért ki a menőbb viselkedés is, és sokszor csak tettetik, egymást hergelik.

A lányokra szokott élénkítően hatni, úgy értve hogy kívánósabbak :) de még olyan se volt, hogy alkohol hatása alatt én bárkire ráugrottam volna.

Én el is választom- ittam már annyit, hogy nehezen kontrolláltam a járásom, koncentrálni kellett, és minden olyan álomszerű volt- de sosem hánytam piától, nem csináltam ökörségeket, én ezt nem tartom részegségnek. Max becsiccsentésnek.

Sok barátod lesz, aki hasonló iváskultúrával rendelkezik, mint te, hidd el az ilyen típusú emberek vonzzák egymást.

Ami fontos, az az hogy ne nézz le másokat, azért, ahogy isznak. Én szívesen kipróbálnám egy másik életben ezt az agyeldobós részegséget, és nem tudok rájuk haragudni.

Viszont ha vannak problémáid apukáddal, azt rakd helyre időben, kezdj el vele foglalkozni. Ha továbbtanulsz, lesz az egyetemen pszichológus, esetleg a körzeti családsegítő pszichológusát is érdemes lenne felkeresni egy kicsit beszélgetni. :)

2015. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, abban, hogy olyan társaságban kellene lennem akik ,,bárányok" ha isznak, vagy akik a mértékekkel tisztában vannak. Apámról meg annyit, hogy már lassan hozzászoktam, hogy amikor iszik így viselkedik, és alkalmazom az egyik fülön be a másikon ki technikát, mást úgysem tehetek. Igazából azt gondoltam eddig, hogy csak kevés olyan ember van aki hasonló véleménnyel van az alkohol mértékéről mint én, de ezek szerint rossz helyen keresgéltem, vagy csak a természetemmel van gond, hogy folyton abban reménykedem, hogy majd megváltoznak, majd rájönnek, hogy semmi értelme, de sokszor csak csalódom. Tudom, hogy felesleges ilyenben reménykednem, de ilyen a természetem. A másik az, hogy lehet hogy másoknak az esik jól, hogy egyszer-kétszer kirúgjanak a hámból, de hogy sűrűn mi szükségük van rá, az számomra örök rejtély marad, de tény, hogy nem én mondom meg, hogy ki mennyit igyon, mert az nem az én dolgom. Mostantól kétszer nem fogok csalódni senkiben, ha először látom inni és csalódom benne, akkor legközelebb csak hanyagolom a társaságát,ha ivásról van szó.Nehéz lesz, de megpróbálom. :)
2015. máj. 5. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!