Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit gondoltok, mennyire...

Ti mit gondoltok, mennyire számit, hogy kint van-e a Facebook kapcsolat vagy sem?

Figyelt kérdés

Elég fura, hogy csak úgy eszembe jutott ilyen random, ilyen késôn.

De kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok errôl.


Én egyet is értek, hiszen egy elég nagy nyilvánosságról beszélünk, így hát ha van 200 ismerôsöd is, abból minimum 100 látja, nem olyan, mintha kézen fogva lát 20 ember, akit valószínüleg nem is ismersz. Tehát azt mutatod, hogy felvállalod.


Viszont ellene is szólok, hiszen mindenki maga dönti el és nem hinném, hogy ez fejezné ki a szerelmet és egyébként is jársz vele, akkor is, ha nincs kiírva egy közösségi oldalra.


Igazából volt szerencsém hallani ilyenekrôl, amikor ebbôl volt sértôdés és vita. Ezért jutott eszembe ez a rövidke közvélemény kutatás. :P

Filozofálgathatnék még ellene és érte, de most jöjjön más emberek véleménye! :)


2015. máj. 10. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a világon semmit sem számít, sőt a Facebook úgy, ahogy van, megszűnhetne s engem csak annyiban zavarna, hogy a facebookfüggők zavart okozhatnak a világban...


Megértem, ha valaki ilyen-olyan okból nem akarja kiírni.

2015. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a Facebookon sem vagyok fent, úgyhogy engem nem nagyon érint a téma. :D De szerintem felesleges kirakni a kapcsolatot, mert amennyire észrevettem, az emberek csak arra használják ezt a funkciót, hogy lenyomozzák ki kivel van együtt, és aztán csámcsogjanak rajta, hogy a Petinek milyen kövér disznó a barátnője, a Zsuzsi pasija meg ötvennek néz ki húsz helyett.
2015. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én még sose raktam, és nem is fogom kirakni hogy épp van e kapcsolatom vagy nincs. Úgy vagyok vele, hogy akinek van hozzá köze az úgyis tudja, akinek nincs, annak meg nincs.

Viszont minden személyes dologgal így vagyok, vagyis semmi olyat nem rakok ki. Rólam igen keveset lehet az adatlapom alapján megtudni, és ez így is van jól. Az fb szerintem kapcsolattartásra, és fontosabb információk átadására szolgál, vagy legalábbis arra kéne (közösségek, rendezvények, ilyesmik)

Amúgy #2nek igaza van, az emberek szeretnek a másik adatlapján csámcsogni, ha az kirak mindent...

2015. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is azt hittem, hogy ha kapcsolatban leszek azt kiteszem majd facebookra, mert akkor mindenki látja és az milyen jó, lehet büszkélkedni. Ez persze azonnal megváltozott, ahogy barátom lett. Eleinte csak nem tudtam, mikor írjam ki, elég erős-e ez a kapcsolat ahhoz, hogy ne szakítsunk másnap, mert az milyen ciki, ha azt is ki kell írni (mert ugye vissza kell állítani a dolgot), nameg nem kell mindenki sajnálata a kommentekbe. Végül elfelejtődött az egész. 1,5 éve vagyunk együtt és pár közös kepen kívül nincs fent semmi a facebookon. A közeli barátok tudják, hogy van valakim, a távoliakat meg úgyse érdekli, ha meg igen, akkor majd írnak. Az utcán kézenfogva járunk, a közös képeket mindenki látja, így fel van vállalva a kapcsolat, senki sem mondhatja, hogy nincs.

18/L

2015. máj. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem írom ki. Minek?


Micsoda hatalmas probléma :D

2015. máj. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán az egyetlen értelme, hogy a sok gyökér ne hajtson a foglalt emberre... Mert ugye manapság a legdivatosabb facebook on ismerkedni csajokkal.
2015. máj. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Eszembe sem jutott kirakni facebookra és a barátomnak sem. Szerintem igazán nem számít, ez nem arról szól, hogy felvállaljuk-e egymást vagy nem.


Egyszerűen csak nem éreztem szükségét. Aki számít az úgyis tudja, hogy együtt vagyunk, innentől kezdve teljesen felesleges kirakni, és szerencsére máshogy is ki tudjuk mutatni, hogy szeretjük egymást.


Egyébként meg ha kint van facebookon a kapcsolat, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy szeretik is egymást. Elég gyakran ez csak olyan "menőzés", hogy "nézzétek, nekem van valakim, de jó nekem!Irigykedjetek!"

2015. máj. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek :)

Kaptátok a zöld kezet :)

Végre egy kérdésem, ahová normális válaszok kerültek!


Teljesen igazatok van, egyáltalán nem számít az internet, mert itt van a valóság, ahol mindez történik.


Szerintem jól gondolkodtok és egyet is értek veletek!

Ha lesz barâtom, biztos nem fogom kirakni a kapcsolatot, bár tavaly még úgy voltam vele, hogy biztos kitenném, mint azt ti is írtátok :)

De ha élesbe megy a dolog, máris más a gondolkodás.


Mégegyszer köszi.


Üdv :)

2015. máj. 11. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!