Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek elfogadható az,...

Szerintetek elfogadható az, hogy egy volt barát (tavalyig egy szoros baráti körben voltunk), akivel még most is tartom a kapcsolatot, csak 2-3 hét múlva válaszol a levelemre facebookon?

Figyelt kérdés
Egyáltalán a mai felgyorsult világban nem bunkóság ez? Használja a facebokot minden nap, ez nem kérdés. A 20-as éveink végén vagyunk, nem tinédzserek..

2015. máj. 21. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem, meg kell, hogy öld!
2015. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért is?
2015. máj. 21. 21:30
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha ez bunkóság lenne, akkor velem senki nem barátkozna, mivel nincs is facebookom.
2015. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Itt most nincs olyan opció, hogy nincs facebook (egyébként akkor emaileznénk, és ugyanaz lenne a helyzet..) Szóval csak én gondolom úgy, hogy pár napon-1 héten belül illik válaszolni?
2015. máj. 21. 21:41
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez nem illik-nem illik kérdése, egyszerűen vedd észre, hogy le vagy tojva elég magasról és nem érdekled.
2015. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is kedves utolsó! Csak akkor nem tudom, hogy a barátságunk megszakítása után miért vette föl velem a kapcsolatot újra, és miért írt mintha mi se történt volna. Azóta levelezgetünk, kedveseket ír, de nem értem miért, ha nem érdeklem.
2015. máj. 21. 22:18
 7/15 A kérdező kommentje:
És közben meg játsza azt, hogy 2-3 hét után válaszol, mert persze én is visszaírok neki, hisz kérdez, ill. a találkozást is felvetette már, de az még nem jött össze. Mindezt miért, ha le akar sz..ni?
2015. máj. 21. 22:22
 8/15 anonim ***** válasza:

Van úgy, hogy az embernek szimplán nincs ideje vagy kedve válaszolni. Akár bizonyos embereknek, akár úgy össznépileg. Vagy te mindig lelkesen válaszolsz boldog-boldogtalannak azonnal? Abból ítélve, hogy már nem vagytok szoros baráti kapcsolatban a való életben is (már ha még létezik ilyen...), valószínűleg facebookon se vagy a vip listáján. Ez ilyen.

Nagyon le kéne már szakadni erről a ku... facebookról, tiszta szánalmas, hogy lassan már mindent ez határoz meg. Már ott tartunk, hogy ha mindenkinek válaszolgat az ember, akkor az se elég, ha napi 20 órát hozzá van nőve az ember.

2015. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Látom nem igazán értettétek meg a kérdésemet. Itt most nem a facebookról van szó, hanem az emberi viselkedésről. Előtte is írtam, hogy ha facebookon nem beszélgetnénk, emailben tennénk ugyanezt, hisz régebben is ott írogattunk egymásnak többedmagunkkal. És igen, amikor szorosabb barátságban voltunk (egy pár másik barátnő társaságában), akkor is legalább 1 hétre rá válaszolt nagyon egyszerű emailekre is. A facebookon csak az a különbség, hogy pluszban idegesít, hogy nem válaszol, mert látod hogy jóformán egész nap fönt van, ill. hogy elolvasta a leveledet.. És egyikünk élete sem olyan, hogy egy nap 20 levelet kapjunk, amire nincs időnk válaszolni. De egyébként nem is igazán érdekelne a dolog, ha normális időközönként válaszolna egy-egy szimpla levélre, nem pedig 3 hét múlva, amikor már értékét veszti a dolog. És igen, képzeld, én olyan személy vagyok, aki pár napon belül tud válaszolni egy levélre, bármilyen furcsa is ez. Úgy néz ki, én még megbízható ember vagyok. Lehet rám számítani. És igen, egy bizonyos időközönként, ha nem tudom, mi van egy-egy közelebbi barátnőmmel (több hét, vagy 1 hónap), fel szoktam őket hívni, vagy ráírok emailen vagy facebookon (ma már minden barátnőm inkább a facebookot használja, szóval inkább ott írok). Nekem még fontosak az emberi kapcsolatok, és a 10-20 éve ismert barátok is, akikkel már nem lakom egy városban,de mikor hazamegyek, tudok velük találkozni, és érdekel, mi van velük. Szomorú, hogy manapság az emberek elhanyagolják egymást ( még a barátok is), nem nagyon számít nekik a másik. Ezzel a lánnyal speckó egy gimibe jártunk, és a főiskola alatt (más-más fősulira jártunk, más városokba) szoros barátságban voltunk 4-en, pár havonta összehoztunk egy-egy talit, és ez egészen tavalyig tartott, pedig már nem most végeztünk, hidd el! Tavaly volt egy kis affér, ill. én már babázok itthon, ezért nem igazán tudok találkozni ezzel a baráti körrel. Azóta ő is babázik, és már neki sem olyan egyszerű hazautazgatni a többi barátnőhöz, akik még nincsenek 4 fal közé szorítva kisbaba miatt. Na, ezért írogatunk inkább. És ezért nem értem. Szóval kedves utolsó, ez nem szimplán arról szól, hogy 3 hétig nincs kedvem senkinek sem írogatni. Többről van szó. Barátságokról.
2015. máj. 24. 05:26
 10/15 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy magyarázod, az a vlehetőség él, amit írtam, 5. vagyok.

Másrészről amit akar az ember, azt megoldja. Ugyan ne mesélje senki, hogy nincs napi 10 perce másoknak ávlaszolni, akkora ordas hazugság, hogy nemigaz.

Te is jól tudod kérdező, hogy ha icikepicikét emgerőltetné magát az ileltő, már kb. másnap vissza tudna írni, alapból aki hetente válaszol a másiknak, az konkrétan szarik bele igazából.

2015. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!