Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire hihető egy bőven a...

Mennyire hihető egy bőven a 20-as éveiben levő emberről hogy még sosem volt semmilyen buliban (se házi, se semmilyen)? Az ok maga egyszerű mint a bot: nem hívták soha sehova.

Figyelt kérdés

Anélkül hogy mélylélektani elemzést írnék magamról, annyit kérdeznék: adott egy bőven a 20-as éveiben levő ember, aki egyetemet végzett, most dolgozik + mellette újabb egyetemet végez (de minek? ez más téma), lakott kollégiumban az egyetemi évek alatt, egyébként fővárosi, nem tanyán él, van pénze is, éppenséggel futná bulizásra ha akarná (már régebben is futotta volna).

De soha sehol se volt. Nem fordult elő egyetlen egyszer sem, hogy meghívták volna egy házibuliba, egy fesztiválra, egy szórakozóhelyre. Soha sehova.

Most lehet mondani, hogy szórakozóhelyre el lehet menni egyedül is. Hát el lehet. Sok mindent lehet, ki is lehet ugrani a 10. emeletről, azt is lehet.


Meg felmerül a kérdés, miért ha hívták volna ment volna? Erre nem tudok válaszolni, mert ugyan valószínűleg nem, de akadémikus kérdés, mert nem hívtak.

Amikor kollegista voltam, és a szobatársaim bulizni mentek, egyszer se kérdezték meg hogy megyek-e. Az összes szomszéd szobát végigzörgették hogy na jössz? De engem aki ott lakott velük egy szobában, engem nem.

Amikor szakest volt az egyetemen, az évfolyamtársaim szervezték. Hozzám csak annyi kérdésük volt: te nem jössz, ugye. Nem kérdés, kijelentés volt. Nem ismertek honnét tudták mennék-e. De egy ilyen felvezetés után mégis mit válaszoltam volna. Nem, nem megyek. Mondjuk a válasz senkit se érdekelt még azt se várták meg válaszolok-e.


Na még ilyeneket mesélhetnék, de minek.

A kérdés az mennyire hihető ez az egész.


2015. júl. 18. 13:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egy ember kisugárzásán, jellemén, viselkedésén lehet látni, hogy milyen beállítottságú. Én sem hívnék bulizni egy visszahúzódó, szótlan srácot, már bocs. Ezek szerint barátaid sincsenek? Mert velük csak lehetett volna egy kerti partit, házi bulit "csapatni". :D
2015. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, túlságosan befelé forduló lehettél. Én is kollégista voltam, nem emlékszem rá, hogy valaha meghívót kaptam volna buliba, ha szóba került, hogy hova kéne menni, természetes volt, hogy én is szedelőzködöm és megyek. Olyan is sokszor előfordult, hogy én kezdeményeztem, hogy menjünk valahova. Ha te arra vártál, hogy hívnak, és soha nem dobtad be, hogy "srácok, nézzünk be a Rádayba (pl.)", akkor ne csodálkozz, ezek a dolgok kétoldalúak.
2015. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hihető, nem ritka ez, vannak akiket nem érdekel a buli, a drog, a pia, de még a nő/pasi sem.
2015. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hihető, ha valaki huszonévesen még soha nem vclt bulizni. 20 éves koromban még én sem voltam egyszer sem. Utána volt 2-3 év, amíg mentem bulizni, ha kellett, ha nem, majd ezzel felhagytam, azóta megint megy a békés, nyugodt élet. Vannak ilyenek.

Csak az indoklásod rossz. Nem azért nem mentél bulizni, mert a csúnya, gonosz szobatársak, évfolyamtársak nem hívtak. Azért nem mentél bulizni, mert nem akartál. Tök jól elvoltál nélküle, ha hívtak is, nem mentél, esetleg ott üldögéltél magadnak a könyvbe bújva és látszott rajtad, hogy semmilyen indokkal nem lehet kirobbantani onnan. Vagy ha épp kedved lett volna kikapcsolni, nem kerested meg a többieket, nem találtad ki, hogy menjetek valamerre. Ez volt az indok, nem az, hogy nem hívtak.

Persze ez nem baj, ettől még lehetsz jó ember. Nem érdekel a bulizás, nem vonzanak a szórakozóhelyek, másképp töltöd el a szabadidődet. Lehet azt úgy is. De nem kell másokra fogni, hogy ilyen vagy.

2015. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Nekem is van ilyen haverom, aki szerintem még egyszer se volt semmilyen buliban. Mondjuk ő nem is akar:D
2015. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Erősen introvertált alkat lehetsz. Nem baj, hogy kimaradt a buli, az nem is az introvertáltak helye, és nem vesztettél semmit. Viszont egy-két jó barát, egy mély szerelem az megjelenhetne az életedben... Mert az ilyen introvertáltak szoktak boldogan élni házasságban 20-100-ig. Igazi, mély barátságban 8-100-ig a barátokkal. Jó ám az, nem haverok, felszínes kalandok, hanem mély igazi emberi kapcsolatok.
2015. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én sem voltam még, de örülök, hogy feltételezték, hogy nem is akarok, így legalább nem kellett hülye sztorikat kitalálni, hogy miért nem megyek.
2015. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Hihető. Jómagam is ilyen beállítottságú vagyok. Utálom, ha sok ember vesz körül. Ettől már csak az rosszabb, ha a nagyrészét nem ismerem. A bulizás, drogok, pia nem az én világom. Totál hidegen hagy. Ha fizetnének, se mennék.
2015. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

En is ketszer voltam ugymond "bulizni" klubban, az nem az en vilagom. Vegul megtalaltam a helyem koncerteken, de ram is lehetne mondani, hogy nem jarok bulizni.

Mondjuk azert elgondolkodnek, hogyha a koliban ennyire ellensegesek voltak velem, akkor annak lehet volt oka... Meg ha annyi is volt az ok, hogy mondjuk elso nap kiakasztottad a szobatarsad es o elterjesztette, hogy milyen rossz arc vagy.

2015. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a kérdés alatti szövegedet, de elmesélek egy sztorit.

van egy csaj, 22 éves. Nem volt egy nagy valaki, kicsit felszínes volt, de nem tehet róla, ilyennek nevelték, a szülei is ilyenek és a tesói is. Az apja nem engedte sehova, vagy ha mégis, akkor előtte 3 héttel be kellett jelentenie. Azonban voltak furcsa dolgok, pl. hogy az utolsó pillanatba lemondta, mert az apjával összeveszett, vagy azért, mert az apja azt mondta, hogy csak akkor mehet el ha elmegy érte éjfélkor. Mi ezt annyira nem toleráltuk. Aztán jöttek a "nincs kedvem, nincs pénzem, menstruálok, fáj a hajam" kifogások. Amikor már sokadjára utasított minket vissza, akkor pedig meg volt sértődve ha nem hívtuk...

Ő az a fajta ember volt, aki nem volt hajlandó kilépni a komfort-zónájából és ott is ragad, ha nem lép a sarkára. A szüleivel él, nem dlgozik, csak van, él, veszi a levegőt, de semmi...

Mindig mondtuk neki, hogy ha nincs társaságod, akkor gyere át hozzánk, vagy ha nem vagy társaságkedvelő akkor menj el egyedül egy másik városba, nézz szét, egyél a parkban, stb. Nem...ő inkább otthon ül és emészt. Már belefáradtunk hogy mindig ki kell őt ráncigálni meg könyörögni kell neki. Nem! Ő élete, ő döntése.


Hogy hihető-e? Igen. Ha van olyan ismerőse annak, akinek ezt mondod, aki valóban ilyen, az elhiszi mert már tapasztalta. De van aki nem fogja elhinni, mert másféle embereket ismer.

2015. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!