Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » B*zis ha egy fiú sziával...

B*zis ha egy fiú sziával köszön egy másik fiúnak?

Figyelt kérdés

2015. szept. 18. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Teljesen megszokott,átlagos köszönés.
2015. szept. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha közben berakja neki akkor igen. Amúgy mégis mi a bánatért lenne bu**s?
2015. szept. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#2


+1 XD

2015. szept. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Már miért lenne az? Ez egy egyszerű normális, tegeződő viszonyt sugalló köszönés.


Nekem az ilyen "csákány tesó" féléktől áll fel a szőr a hátamon, főleg, ha utána pusziszkodás következik.

2015. szept. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De akkor miért van az, hogy szinte mindig csak helloval, csával vagy csővel köszönnek egymásnak?
2015. szept. 18. 18:03
 6/12 anonim válasza:

énnekem is ez van

de van egy jó barátom aki ezt köszöni:

szia xy (nekem)

nem b__is honnnan szedted?

2015. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Viven kérdései ***** válasza:
:*
2015. szept. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"De akkor miért van az, hogy szinte mindig csak helloval, csával vagy csővel köszönnek egymásnak?"


Mert primitív társaságban mozogsz. A hello rendben van, a csá, meg a cső viszont ultragáz, én értelmes művelt ember szájából csak nagyon ritkán hallom.

2015. szept. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ezt már máskor is láttam, hogy megkérdezték, akkor sem értettem. miért lenne az? a szia a legjobb köszönés szerintem.
2015. szept. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Uramisten, hova fajul a világ... A "szia" a magyar köszönés tegezőviszony esetén, és pont. A többi meg nem az. Nem gondoltam volna, hogy valaha megérem, hogy akár csak kérdésként is felmerülhet ilyen. Pár évtizede a "helló"-ra még visszakérdeztek volna, hogy: mi van?


Talán az is segítette a helló elterjedését, hogy az kicsit tágabban megengedhető. Ismeretlent lesziázni 25 év felett már nem nagyon merünk. Az egyértelműen gyerekeknek szól, vagy a haverjainknak. A helló az eleve idegen dolog, és azt bátrabban rábiggyesztik egy 35 évesre is. Sőt, végül is van, aki úgy áll hozzá, hogy az egy kortól független köszönés, ahogy angol nyelvterületen az. Amikor jön szembe valaki a sötét lépcsőházban, akinek a kora saccra 20-tól 40-ig bármi lehet, akkor elintézzük a dolgot egy hellóval. Az nem olyan nagy bűn. De lesziázni biztosan nem lehet valakit, amíg nem vagyunk vele összetegeződve, az kb. olyan, mintha gyereknek néznénk, közben meg ki tudja, még az is lehet, hogy idősebb nálunk, csak jól tartja magát. Szóval ebben a nehezen eldönthető tegező-magázó átmenetben volt egyfajta hiánypótló szerepe.


Amúgy meg a nagy angolkodás... Nekem speciel még a sziára áll rá a szám, és én már így megyek el a sírba, akkor is, ha bxzissá lesz nyilvánítva, eszem megáll.

2015. szept. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!