Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyáltalán más embernek joga...

Egyáltalán más embernek joga van ehhez?

Figyelt kérdés

Azzal tisztába vagyok hogy random embernek semmilyen regisztrált fiókját nem kezelhessük magyarul nem nézhetünk bele se eamil se fb...

Ez alól kivétel lenne a szülő? Lehet hogy hülyeséget mondok de mivel a szülő is ember ezért neki sincs joga csak úgy átkutatni téged az internetes létrehozott fiókjaidon keresztül vagy azokban kutatni


2015. okt. 2. 13:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
14 éves korod alatt bármihez joga van.
2015. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
joga éppenséggel van hozzá,de véleményem szerint elég idióta dolog.kivéve akkor,hogyha biztos benne,hogy valami rosszban sántikálsz
2015. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

speciel egy ismerősöm facebookjáról tiltottak le a szülei olyan indokkal hogy ,,túl kedves vagyok ok nélkül'' nem tudom én azt a nevelést kaptam hogy nem muszáj indoknak lennie hogy kedves legyen az ember de ebbe a világba azt is kinézik ha valaki normális valakihez

és nem is értem hogy a szülők ilyenkor miért nem ,,szólnak'' vagy megbeszélik a gyerekkel hogy mi a bajuk hogy közös nevezőre jöjjenek, hanem egyből tiltsák a dolgoktól szóval nem is nevelik és akkor az ilyen mélyen tisztelt szülők most aztán szidhassák a fiatalokat

Hogy válaszoljak a 1.nek a ismerősöm 15

Én 17

Köszi szépen mindenkinek megy a értékelés :)

2015. okt. 2. 13:20
 4/17 anonim ***** válasza:
Te fiú vagy az ismerősöd pedig lány?
2015. okt. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

igen

Ja és a kedves szülőknek az se tudom mi lehet olyan nagy gond hisz internetes ökörködős barátság annyi hogy még foglalkozunk talán a másik gondjával bajával szóval emberi normális törődés és nem ment át zaklatásba stb.. plusz nem tom mitől... (félnek hogy szép szóval mondjam)

Hisz majd 300kmrrel odébb vagyok tőle :D

2015. okt. 2. 13:25
 6/17 anonim ***** válasza:

Ahány család, annyiféle nevelési szisztéma.

Hogy mihez van egy szülőnek joga, mihez nincs, az csupán a szülőn múlik. Ezt az adott gyereknek és a szülőnek kell lemeccselnie.

2015. okt. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Két lehetőséged van. Mivel 300 km-re laktok, feltételezem, hogy még soha nem találkoztatok, így akár hagyhatod is a fenébe az egészet. Vagy írhatsz neki egy emailt, hogy a szülei letiltották, és ő oldja fel. És hogy változtasson jelszót, vagy lépjen ki a facebookról, ne csak simán bezárja, mert akkor bejelentkezve maradhat és a szülei (vagy bárki) a nevében írkálhat dolgokat,
2015. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
elég brutál idióta felfogású szülei ellenőrizgetik, nem nagy probléma mert tudok vele beszélgetni csak azért elgondolkoztat hogy mivel a szülő is ember kategória úgy gondoltam hogy nincs joga hozzá. Amúgy nem kell hagynom hisz nem szerelmi a dolog :D kibírom még ha csak alig üzikbe dumálunk
2015. okt. 2. 13:47
 9/17 anonim ***** válasza:
31%
A 15 kamaszlányért a szülei felelősek. Ők meg nem hülyék, nagyon jól tudják, hogy egy hormonbomba 17 éves miért olyan nagyon kedves "ok nélkül". Akadj le a kislányról, mielőtt személyesen keres fel az apja..l
2015. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

Ha a gyerek betöltötte a 14-et, akkor a szülőnek joga nincs hozzá (nyugodtan utána lehet nézni jogi fórumokon), a magánszféra védelme egy fiatalkorút is megillet.

Az más kérdés, hogy ez csak papíron létezik, a gyakorlatban a szülő teljesen figyelmen kívül hagyhatja a gyereke személyiségi jogait. Bizony, ez a valóság.


A kedvességhez meg nem kell indok. Akkor sem, ha ellenkező neműek vagytok. De mint látod, elég torz világban élünk. Szegény lány meg majd azzal fog barátkozni, meg majd azzal fog járni, akit a szülő mond neki. (Csak reménykedni lehet benne, hogy lesz annyira talpraesett, hogy mihelyett tud, megszabadul a "család" befolyásától.)

2015. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!