Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egészségtudatos, fogyózás...

Egészségtudatos, fogyózás utáni emberek válaszára lennék kíváncsi: hogy tudtok kalóriaszámolgatás nélkül élni?

Figyelt kérdés

2010 őszén kezdtem fogyózni. Anorexiává csapott át, fél-3/4 évig 400-500-700 kcalt ettem.

Ez átcsapott túlevésbe (nem hánytam) majd később túlevéses-hányásos-utána kalóriaspórolós időszakom volt. Intenzív testedzés is volt.


Most, az utóbbi pár hétben sikerült leküzdenem azt, hogy ne érezzek bűntudatot (nagyon). Pszichológus, doki megvolt.

Vérvétel is: vas, réz OK, koleszterin ok, magnézium stb. OK.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet kalóriaszámolgatás nélkül élni?

Feltettem egy kérdést egy másik topicban, és azt a választ kaptam, hogy igaz, hogy már nem érzek bűntudatot, de még mindig görcsös vagyok hogy így ragaszkodom a kalóriaszámláláshoz. Hogy normális emberek nem számolgatnak kalóriát.


Az egészségesen étkezőktől (sok zöldség, teljes kiőrlésű dolgok, túró, felvágottak, hús, stb.) kérdezném:

Ti hogyan éltek kcal számlálás nélkül?


Mármint, nekem ez sokáig egyfajta "kontroll" volt, hogy tudtam, hogy pl. ma megehetek maximum x kalóriát, és ahhoz tartottam magam. Vagy kevesebbet, mint amit elterveztem.

Ha valahogy több lett (nyilván nem tudom kiszámolni pontosan, mert nem méricskéltem konyhamérleggel hogy most ez a zsemle 58 gramm és akkor ez ennyi és annyi kalória, nagyjábóli értékekkel számoltam mindig) szóval ha több lett, akkor bűntudatom vol.


Mostanra ezt nagyjából sikerült leküzdenem. (de járok pszichológushoz még)


de a kérdés arra irányulna, hogy hogy tudjátok mennyi kell a testeteknek?

mármint, odáig eljutottam (segítséggel) hogy tudjam mire van szüksége a szervezetemnek. épp azt amit kívánok.

ma pl. ettem főtt tojást. pedig nagyon-nagyon ritkán (tényleg ritkán, alig!) eszem tojást.

de ma megkívántam. jól esett nagyon. meg ettem teljes kiőrlésű zsemlét, uborkával és salátával (ehhez a tojás )


szóval azt értem, hogy azt kell enni, amit a testem megkíván.

de honnan fogom tudni a mértéket? mármint igyekszem lassan enni, meg inni közben. tudom, hogy a test sokszor az éhséget összetéveszti a szomjúsággal (mert valahogy az agyban úgy van hogy a szomjúságérzetet is érzékelhetjük éhségnek) sokat iszom, napi 2,5-3 l.


eddig ugye mindig a kalória volt nekem az, ami leszabályozta hogy mennyit ehetek: pl. este vacsira. összeszámoltam hogy aznap pl. ettem 500 kcalt délután 5ig és akkor kiszámoltam hogy ha X kalória a napi "limitem" akkor estére ehetek fél zsemlét hozzá zöldséget (ritkánb felvágott de nem nagyon) vagy húst.


de ha nem akarom számolgatni a kalóriát... akkor honnan tudjam? ebbe pszichológus nem nagyon tu segíteni.

volt hogy nem ettem este, mert nem voltam éhes.

Úgy gondoltam, ha nem éhes a szervezetem nem eszem. Minek?

És volt hogy többször megébredte hajnalba, hajnali 3-4 körül hogy éhes vagyok.


Most jobban alszom. Alvással is voltak gondjaim. Régen gyakran megébredtem, most sikerül 5-6-7 órát aludnom egyszerre.


mi tévő legyek? segítsetek. Egészségesen étkezők válaszát várom.

Fehérlisztet, cukrot, gyorskaját nem eszem.


23/l



2016. ápr. 12. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem annyira a napi rutinom az egeszsèges èletmòd, ma màr nem szàmolgatok, 5x eszem egy nap, tudom miből mennyit kívàn a szervezetem.
2016. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egészségesen étkező vagyok, kalóriát csak tinikoromban számoltam, hülyeségnek tartom, de nem is vagyok túlsúlyos. A gond nálad csak az, hogy beteg vagy és így nehéz tanácsot adni, neked szakember kell, aki megmondja, hogy hogyan tudsz lekattanni a kalóriaszámolgatásról, mert egy egyszerű, normál ember rá sem kattan.

Az egész leírásodból lejön, hogy folyamatosan a kaján gondolkozol, szerintem ezt kellene megváltoztatni.

Egyébként az egészségesen étkezők ritkán számolgatják a kalóriát, sok ilyen embert ismerek, nem a fogyás a céljuk, hanem az egészséges életmód, így sokkal inkább érdekli őket a mozgás, jóga, sokukat mindenféle ezoterikus dolog is, ami mondjuk engem a legtöbb esetben nem érdekel. Egyáltalán nem menő ezekben a körökben azzal jönni, hogy mennyivel kisebb a derékbőségem, mint korábban és nem is úgy öltözködnek, hogy kimondottan látsszon az alakjuk.

2016. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyél azt amit megkívánsz és amennyi jól esik. Én mindig így csináltam és sosem voltam kövér.
2016. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as, és ha mindennap megkívánok 3 egész pizzát és egy vödör fagyit?
2016. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En egesz eletemben sportoltam, napi tobb orat. Most 34 eves vagyok, tul egy szulesen, es ugyaolyan az alakom, a hasam izmos. Mivel imadok sportolni, de nem vagyok megszallott, ezert nem szmaolgatom a kaloriakat. Azt eszem, amit kivan a szervezetem - nyilvan a jozan esz hatarain belul. Es igen, neha megeszek fel uveg nutellat kiskanallal, de magasrol teszek ra, m ettol nem fogok 10 kilot hizni. Napi futas, bikram joga, egyeb edzotermi sportok es nem kell szamolgatni a kaloriakat :)
2016. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit az 5-ös mondott, arról jutott eszembe: sokan azt mondják a kövéreknek, hogy a nagy túlsúly egészségtelen, ami kétségkívül igaz. De ha valaki rengeteget mozog, gyors az anyagcseréje ÉS mellette hizlaló kajákat eszik, az is lehet ugyanolyan egészségtelen.


Kicsit vicces, hogy külső alapján találják ki az egészséget, mikor lehet, hogy a sovány embernek a vérképe rosszabb, mint egy hájasabb társának.

2016. ápr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"hogy tudjátok mennyi kell a testeteknek?"


Én onnan tudom, hogy éhes vagyok!

2016. ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es a testedet figyeld, lehet hogy te megkívánod a 3 pizzát és vödör fagyit de a tested nem. ekkora mennyiségeket már a lélek, a személyiság kíván, ott valami lelki problem van..gondold csak végig.

egy szó mint száz a testet kell figyelni.. végülis neki visszük be az energiát, nem azért mert hú de finom az a vödör fagyi.

2016. máj. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!