Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ügyfélszolgálatosnak illik...

Ügyfélszolgálatosnak illik megköszönni a segítséget, választ, vagy csak az időt rabolom tőle?

Figyelt kérdés

2016. máj. 20. 11:03
1 2
 1/17 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én szoktam.

Már csak azért is, mert van sok hülye ügyfél, aki igazi tajparaszt, és ha ebből van aznap egy csokorra való, az elég lélekromboló. Szóval ha velem szemben emberien viselkedik akkor viszont. Én a köszönést nem tartom időrablásnak. Ennyi jár szerintem egy embernek.

2016. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Inessential ***** válasza:
100%
Illik.
2016. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy emberrel beszélsz a vonal másik oldalán, aki segít neked. Az csak rólad állít ki bizonyítványt, ha fadarabnak nézed és rávágod a telefont.
2016. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Bocs, lemaradt, hogy emailben, tehát meg kell nyitnia, elolvasnia.
2016. máj. 20. 11:13
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időt rabol el nálad, ha azt mondod a beszélgetés végén, hogy "köszönöm a segítséget?"

Emberrel beszélsz, nem géppel, ő is megtudja utálni a munkáját és az ügyfeleket, ha semmibe veszik.

Én az internet szolgáltatónkat hívom rendszeresen problémák miatt (nem nevezem meg hogy melyiket) elég sz@r, de nem az ügyfélszolgálatos alkalmazott tehet róla, és mindig nagyon kedvesek és segítőkészek. Nálam teljesen ösztönös, hogy egy köszönömmel zárom a beszélgetést.

2016. máj. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
E-mailban is jót tesz, ha egy köszönömmel zárod. Az sem tart sok időbe.
2016. máj. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%
Ez lényeges különbség, hogy telefonról van-e szó, vagy e-mailről. Az e-mailes ügyfélszolgálatnál sokkal kevésbé érvényesül az illem ezen formája. Viszont ott is van kivétel, figyelembe véve az ügyfélszolgálatos belefektetett munkájának mértékét.
2016. máj. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

E-mailnél én mindig úgy zárom a levelet:

Segítségét előre is köszönöm! - vagy valami hasonló formasággal és akkor meg is köszönted és nem kell külön e-mailel terhelni a rendszert.

2016. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Már a kérdést azzal zárom, hogy a segítséget előre is köszönöm, így a dolog miatt nem kell új levelet írni, ami tényleg felesleges lenne. Ezt még a fórumoknál szoktam meg, ahol az ember fejét szokták venni, ha külön HSZ-ban köszön meg valamit.
2016. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Személyesen, telefonon teljesen természetes, hogy mindent megköszönök. Szeretek illedelmesen viselkedni, úgy, hogy a másik jól érezze magát. Csak mostanában felmerült bennem, hogy talán valaki nyűgnek venné az ilyen plusz leveleket, főleg, ha esetleg valahol olyan levelezőrendszert használnak, ahol nem látszik, hogy melyek az összetartozó emailek.


Ha már megköszönök valamit válaszlevélben 1-2 szóval, itt is kell a megszólítás (Tisztelt xy) és az elköszönési formula is (Üdvözlettel: [nevem])?

2016. máj. 20. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!