Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nekem címzett levelet közzéteh...

Nekem címzett levelet közzétehetek a facebookon úgy, h a feladó beazonosítható?

Figyelt kérdés
2016. jún. 8. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha polgári peres eljárásban akarod megindokolni, hogy a levéltitkot miért sértetted meg, akkor feltétlenül.

De ha a levél írójának még hátránya is származik belőle, akkor azzal is számolnod kell, hogy elővesznek azért is.

Egyébként akkor sem teheted közzé, ha nem beazonosítható.

Az írott és elektronikus levél személyes, nem tehető közzé. Kivéve persze akkor, ha mindkét fél kifejezett óhaja.

2016. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. jún. 8. 15:38
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
2016. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem is a facebookon, de a napiszar. com-on közzétehetsz bármit.
2016. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Kedves nagyokos!

Felteszem, a kérdezőt az érdekli, hogy jogkövetkezmény nélkül közzétehet-e magánlevelet. Erre pedig a te válaszod nem felel.

2016. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Elso valaszolonak: a leveltitok megsertese az harmadik felre vonatkozik. Kuldo vagy cimzett nem tudja megserteni.
2016. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
6: Tehát ha én írok neked egy levelet, s te azt a tudtom és beleegyezésem nélkül publikálod, teljesen törvényes? Ne nevettess már!
2016. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Utolso: igen, az nem leveltitok megsertese. Maximum magantitok megsertese lehet, de azt is neked kell bizonyitanod, hogy a level magantitkot tartalmazott.

[link]

"Érdekes eset, amikor a címzett közli a neki szóló levél bizalmas tartalmát olyan harmadik személlyel, akivel mindezt a feladó nem közölte volna. Ilyenkor a küldő alappal hivatkozhat arra, hogy irányában - a címzett részéről - megvalósult a magántitok megsértése tényállás, ehhez azonban bizonyítania kell, hogy ilyen természetű információ jutott a vétlen harmadik személy tudomására."

2016. jún. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Amugy tok jo, hogy tajekozatlansagbol es utanajaras hibajabol felhaborodottan lepontoztok, mikozben nekem van igazam. :D
2016. jún. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Amugy azt allitottam, hogy az nem leveltitok megsertese, nem pedig hogy teljesen torvenyes. Koszi, hogy kitekered a szavaimat.
2016. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!