Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Bowdenes tárcsafékes bringámon...

Bowdenes tárcsafékes bringámon elég rég óta hallok egy búgó hangot elől az első kerék irányából vagy a kormánynál. Nem tudom pontosan be tájolni mert menet közben jelentkezik ez a fura zúgó hang. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ha kicsit gyorsabban tekerek hallom ezt a hangot.Vagy dombon lefelé guruláskor.Elso kérek kormány felől jön.Ha forgatom a kormányt ilyenkor még erősebben hallatszik.Nem akadályoz a haladásban de szerintem nem egészséges.

Köszönöm a válaszokat.



2016. aug. 22. 19:27
 1/6 Blade Bone ***** válasza:
Nem lapos a gumi? :D
2016. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Badattitude ***** válasza:

Ez nagy valószínűséggel a kerékcsapágy lesz, mivel menetközben jelentkezik a hang.Akkor énekel a csapágy, ha: 1 : a kelleténél szorosabbra van állítva a kónusz. 2. Gyengén, vagy sehogy nincs kenése a csapágyazásnak. A szélesebb, ballonosabb gumik miatt is van egy jellegzetes búgó hang, ami aszfalton jelentkezik.

Emeld fel a bringád elejét és kézzel lendíts egyet a kerekeden. Akkor jó a kónusz, ha a kerék sokáig, alig vesztve a lendületéből forog, lassan áll le. Akkor is, a leállás után még, mint egy ingahatásképpen az ellenkező irányba is forog. Szemlátomást könnyen fut és oldal irányba nem kotyog a kerék. Ha ez nem így van, akkor állíts a kónuszon, mert szoros. Ha alul van kenve, akkor is képes sokáig forogni, de nem annyira, és gyorsan veszt a lendületéből, miközben jellegzetes ropogó hangot ad. Szerintem kónusz állítás lesz, és ha így van, érdemes a csapágyazást kitakarítani ( Én öngyújtóbenzint használok Kisecsettel és6vagy fogkefével. ) majd jól felzsírozni. Remélem, segítettem !

2016. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.Bár nem tudom hogy ezt így itthon meg tudom e oldani.Kissebb dolgokat be vállalok de ez kicsit összetettebb.Kössz még egyszer.
2016. aug. 22. 20:53
 4/6 Badattitude ***** válasza:
Nem nehéz dolog.A főtengelyen a kereket kétoldalról egy-egy kúpos csavar fog közre. Ezen lehet a kónuszt állítani. A kúpos rész a csapágyba fut bele, azon, tehát a kúpon és a felni csapágy falán gördül a csapágy. Ha nagyon be tekered a kúpos csavarokat ( kónuszt ) akkor szorulni fog. Ha túl lazán hagyod, akkor oldal irányba kotyogni fog a kerék. A kúpos csavarokat ( kónuszt ) egyszerre kell tekerni ki vagy be, attól függően, hogy lazítani akarod, vagy szorítaniMindíg csak egy lehelletnyit kell oldani, vagy lazítani rajtuk, és megnézni, hogy jól gördül-e a kerék és nem kotyog oldal irányba.Értelem szerűen, ha szorul, akkor lehelletnyit oldj, ha kotyog, akkor lehelletnyit szoríts. Akkor gördül jól, amikor a két kezedben fogod a kerék főtengely végeit, és amikor forog a kerék, semmit nem érzel a főtengelyen, nem érzed azt, hogy próbálja a kerék elfordítani a kezedben a főtengejt. Ha kész, akkor a kúpos csavarok ( kónusz ) mellett van egy vékonyabb anya is, ami arra szolgál, hogy a beállított kúposcsavarokat azzal fixáld, mint egy kontraanya. Csak el ne felejts ráfogni egy kulcsal a kúposcsavarra, amikor fixálod a kontraanyával, mert különben be fogja tekerni a kontraanya. De ha még is tartasz ettől, akkor nézd meg, hogy a környezetedben hol van bringa szerviz. Negyed órás művelet és nem fog sokba kerülni.
2016. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincsenek a küllőkön prizmák? Nekem azok zúgtak, hetekig nem.tudtam rájönni mi a franc.okozza
2016. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam állítani a kónuszt.Nem mozog semmi mostmár.Nem is túl feszes.De a hang még mindig megvan.

Utolsó válaszoló.Lehet hogy a prizma.Van egy rajta forog minden irányba mozog.Kicsit laza.Leszedem hátha jobb.2x 3x már le esett úgyhogy..Köszi a segítséget mindenkinek.

2016. aug. 23. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!