Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csendes típus vagyok sajnos...

Csendes típus vagyok sajnos :/ Szerintetek miben kéne változtassak?

Figyelt kérdés

Baráti társaságban ez nyilván nem igaz, ott akkor is beszélek ha nem kell.

Múltkor voltam egy házibuliban ahol 4 embert ismertem csak, ők viszont mindenkit és hát eléggé csendben voltam.

Nem tudom, hogy mitől van ez, hogy nem "merek" megszólalni társaságban :/


2016. aug. 29. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindenki baszédes. Ha ennyire zavar próbálj meg nyitni, de ne azzal kezdj, hogy a buliban felállsz az asztal közepére és beszédet tartasz, hanem szólíts meg 1-2 szimpatikus embert. Egy házibuliban könnyebb, főleg ha van közös ismerősötök máris van egy kezdő téma.
2016. aug. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálom, köszi a választ :D
2016. aug. 30. 11:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azon változtass, hogy ne máshoz hasonlítgasd magad, hanem fogadd el, hogy csendes vagy. :)


Illetve, ahogy te is mondtad: baráti társaságban tudsz beszélni! :) Nem vagy te csöndes, csak hát ez a természetes: ha alig ismersz ott bárkit, akkor valószínűleg olyanokról fog folyni a beszéd, amikhez te nem tudsz hozzászólni. Ez tök természetes, felesleges ezen forogni :)


Azon kívül: az introvertált emberek -- mint te, vagy én is -- nem feltétlenül félénkek, vagy csöndesek, csak nem szeretnek olyan dolgokról beszélgetni, ami nem feltétlenül érdekli őket, egyfajta "üres szócséplés".


Mondjuk én mostanra megtanultam üresen csevegni is, de nem okoz örömöt, csak ha muszáj, akkor folyamodok ehhez. Hamar le tud fárasztani. Ellenben ha olyan a téma, ami érdekel, inspirál, akkor feltöltődöm energiával :)

2016. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!