Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Értelmesebb cigányok, ti az...

Értelmesebb cigányok, ti az ilyen videók láttán szoktátok szégyellni a származásotokat? Mit gondoltok ezekről a társaitokról?

Figyelt kérdés
[link]

2016. dec. 21. 17:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
Ez a felvétel,mondjuk annyira nem is gáz. Unatkoznak. Kétféle tanár van. Az egyik le tudja kötni az ember figyelmét a másik nem.
2016. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Liderc2016 válasza:
100%

Kedves 6-os!


Köszi az írást, de sajnos én Kőbányán nőttem fel, és ott tisztességes "romát" még nem láttam. Kötekednek, lopnak, csalnak, hazudnak, a csendes utcákban csendháborítanak.


Ha rájuk kiabálsz fel vannak háborodva, és visszatámadnak. Szégyen a viselkedésük és az a magatartás, amit a környezetükkel szemben tanusítanak.

2017. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Cigány származású vagyok, de kinézetre senki nem mondaná meg. A videón lévőkről annyi a véleményem, hogy nevelés kérdése az égesz. Ha engem is ilyen környezetben neveltek volna, mint ezeket az embereket, valószínűleg én is ilyen lennék, de mivel teljesen más környezetben nőttem fel, teljesen más vagyok, egyetemre járok és orvos lesz belőlem. Szóval szerintem csak nevelés kérdése.


20/L

2017. jan. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyet kell értsek veled.
2017. jan. 16. 13:46
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A 10-es válaszolót nagyon lepontozták, pedig sajnos egy hatalmas igazságot mondott ki. A nagyobb városokban ez lehet, hogy nem annyira feltűnő, de falun egy nagyon is gyakori jelenség, hogy a család, a barátok, a rokonok meg úgy az egész környezete visszahúzza, akkor is az egyént, ha az vevő a változásra.

Mondok egy példát: falun nőttem fel és volt egy cigányosztálytársnőm. A világon semmiféle probléma nem volt vele, rendesen tanult, rendesen viselkedett egy jó ideig. A többi cigány azonban kiközösítette őt amiatt, mert jól tanult és képes volt civilizáltan, kulturáltan viselkedni az órákon meg egyébként is csendes volt a többi cigánnyal ellentétben.

Piszkálták, cukkolták, a szüleit pedig nem érdekelte, hogy hogy tanult, amíg a kettesek megvoltak, de ha nem voltak meg, azért sem szóltak semmit.

Próbáltuk egy ideig ösztönözni és védeni, hogy de igenis tanuljon, ne foglalkozzon a többiekkel, ott voltunk mi neki, de az lett a vége, hogy a hetedik meg a nyolcadik osztályt azt végig bukdácsolta, utána pedig valami szakiskolába ment tovább, de ott is csak egy évet volt, de abba kellett hagynia, mert sikerült felcsináltatnia magát, úgyhogy 15-16 évesen már volt neki egy gyereke, azóta pedig már biztosra tudom, hogy öt is van neki kitudja hány féle apától.

Ez van sajnos, ezek tényleg kiközösítik egymást, ha nem a megszokott modorukat mutatják minden egyes nap a világ felé. Hiába van potenciál az egyénben, ha ezt a fajta változást a környezetében elutasítják, nem tolerálják.

2017. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
83%

Minden a neveltetésen múlik, de vannak akik annak ellenkezője képp él. Valóban úgy van, h akik szeretnek tanulni, okosabbak (romák) azokat csúfolják.. így fiatal korban dönti el az ember h enged ennek vagy járja az útját. Én Peströl kerültem faluba alsós koromba. Pár nap után feltünő volt h jobban tanulok mint ők. Utalnék ezzel arra h ha a szülő biztatja a gyerekét tanulásra akkor nemlennének ezek a tapasztalatok róluk.

Ahogy mondanák korcs létemre(roma/magyar) párom roma és családja ..hát nemépp a nekemvaló táesaság. sok babona, sok asszonykodás stb stb .


20/L roma/magyar

2017. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!