Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tesztek, ha nem juttok...

Mit tesztek, ha nem juttok szóhoz egy csoportos beszélgetésben? Részletek lent

Figyelt kérdés

Mondjuk ott vagy egy társaságban, épp valami témráól beszégettek és eszedbe jut valami, de akárhányszor megszólalsz, pár szó után egy illető hangosabban elkezdi mondani ami eszébe jut és a többiek (akiket nem is réz meg, hogy félbe lettél szakítva) reagálnak rá, mire végre újból lehetőséged van szóhoz jutni, megint eljátsza ezt ugyanaz az ember. Gondolom életében mindenki találkozott legalább egy ilyen emberrel.


Igazából én sosem tudtam ezt hogy kezelni, ha rászólok az illetőre, akkor túl érzékeny meg hisztis vagyok és miért tartom annyira fontosnak a gondolat megosztását, ami az eszembe jutott annyira fontosnak egy baráti csevelyben, hogy rászóljak valakire; ezzel rombolom a hangulatot.


Egy olyan csevelyben nem szeretek részt venni, ahol nem kíváncsi senki az én mondandómra - így némán se szeretek állni és nézni.


Ha félrevonulok, akkor egyrészt úgy érzem, kimaradok, másrészt a többiek is különcködésnek veszik, esetleg ha azután teszem, hgy hatszázszor lettem félbeszakítva, besértődésnek és túl érzékennyé is válhatok a szemükben. Vagy csak simán visszainvitálnak a beszélgetésbe és megint nem jutok szóhoz.


Ti hogy szoktátok az ilyen helyzeteket kezelni?


2017. jan. 29. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam az válik be, ha csúnyán nézek az illetőre.

Esetleg félrevonom, és elmagyarázom neki, hogy jól esne, ha nem szakítana félbe.

2017. jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem hagynám, hogy félbeszakítson:) Jelezz felé egyértelműen, például kézfeltartással, hogy még van mondanivalód. Folytasd, amit elkezdtél ha kell te is emelj a hangerőn. Nekem ezek beváltak :)
2017. jan. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szúrós nézés, kedves mosoly (igen, így együtt), és határozott hangon közölni, hogy "ne haragudj, de még nem fejeztem be".

Ha valakinek szégyenkeznie kell, az a másik, ő olyan bunkó, hogy belevág az ember szavába.

2017. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!