Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Megéri az emberekkel kedvesnek...

Megéri az emberekkel kedvesnek lenni?

Figyelt kérdés

Alapvetően eléggé lobbanékony és heves természetem van. Kibillent állapotomban az egoizmusom határtalan tud lenni, ami nem pozitív. Az évek során rengeteget dolgoztam magamon, hogy kedves és törődő tudjak lenni, mert meg voltam győződve róla, hogy ez a helyes. Mindig is felnéztem azokra, akik rendületlenül jó lelkűek tudnak maradni. Most viszont, hogy végre elsajátítottam az érzékenységet, a kedvességet és a törődést, ami nem volt egyszerű... Megingott a hitem, hogy megérte-e? Nyilván mindenki csalódik, de kicsit úgy érzem, hogy túl sokat adtam, és semmit nem kapok cserébe. Jó érzést okozott segíteni másokon, eddig, viszont most, hogy eljutottam erre a "mélyebb pontra", őszintén nem tudom, mi volna a helyes.

Ti mit gondoltok?



2017. márc. 15. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri, mert bár nem gyakran "kapod vissza", mikor viszont megtörténik, az kárpótol minden csalódásért!
2017. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja. Még ha vissza se kapom engem boldoggá tesz ha nem vagyok tuskó.
2017. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Úgy bánj az emberekkel, ahogy szeretnéd hogy veled is bánjanak.
2017. márc. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztaltam, hogy mindenféleképp megéri az emberekkel kedvesnek, türelmesnek, tisztelettudónak, segítőkésznek és jólelkűnek lenni, te is boldogabb leszel tőle, ha tudsz segíteni, vagy jót tenni. De (a családot és a közeli barátokat nem beleszámítva,) érdemes egy 3 méter távolságot tartani, hogy ne engedd őket magadhoz túl közel sem azzal, hogy kedves vagy velük.

Akár munkahelyen, akár magánéletben, előfordult már, hogy közel engedtem valakit magamhoz, egy alkalomból lett több alkalom: hogy ha tudok segítsek, ha tudok, beszélgessünk, ha tudok szánjak rá időt. A végén meg én voltam a "szemét", ha egy idő után már úgymond nem annyit "adtam magamból", amennyit azelőtt, mert nem volt rá annyi időm, közbe jött valami, vagy egyszerűen ki voltam bukva más valami miatt. Én jártam rosszul emiatt, pedig semmit nem ártottam az illetőnek, de a kisujjam helyett már a karom kellett volna. Na az ilyeneket kell leállítani minél előbb.


Én amondó vagyok légy kedves és segítőkész továbbra is, ne hagyj fel ezzel, legyenek barátaid, akikre számíthatsz, de ne engedd magadhoz túl közel a többi embert, csak azt, aki igazán fontos és megbecsül téged, amit idővel észrevesz az ember. Én ezt látom helyesnek.

2017. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Megéri.

Mindenkivel kedves vagyok, rohadt népszerű is.

Mindenki szeret, mindenki bír, csak előnnyel jár, mások bizalmába férkőzhetek, infokat szerezhetek másokról, stb.

Sokkal jobb, mintha ellenségeim lennének, akik kárt akarnak okozni.

Úgy adj, hogy ne várj vissza semmit. Ne azt csináld ami helyes, hanem ami előnyös, sok értelme van.

Én az emberek többségét utálom, mégis kedves vagyok velük, mert ez sok előnyhöz juttat, megéri. Nem várok tőlük semmit vissza, ezért nem is csalódom.

2017. márc. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, megéri.
2017. márc. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem eri meg az osszes ember rosszindulatu majom.
2017. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri. Sokkal több pozitív dolgot kapsz vissza a kedvesség által (értsd. Kedves megnyilvánulások feléd meg még csomó minden), mint hogyha bunkó lennél. Engem speckó érdekel mit gondolnak mások, ez egy egészséges határig szerintem mindenkit foglalkoztat, inkább tartanának az emberek egy faragatlan tuskónak, mintsem egy kedves segítőkész embernek? Na ugye, akkor már inkább a másik opció.

Másrészt jót tesz a lelkednek helyesen cselekedni, és az életben is előrevezet. Csalódások híján nehéz ezt betartani, de a csalódások is arra tanítanak meg, milyen fajta típus embert kell hanyagolnod, ill. Kinek felesleges a kedvességedből adni. Ne várj vissza, ez akkor jó ha magától értetődő. Ha visszavárod a jó tetteket, akkor azok nem is igazán szívből jövők. A jó emberek mindig visszakapják a jót, persze erre is van ellenpélda, a gonoszakar pedig előbb utóbb a sorsa éri el!


Maradj ilyen, még akkor is ha sokszor úgy érzed, nem éri meg! Mindenből lehet tanulni, a kedvességet, törődést pedig nem tanítják, szívből jövő;)

16/L

2017. márc. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!