Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek ciki ha értelmi...

Szerintetek ciki ha értelmi fogyatékosoknak segítek önkéntes munkával és nem diákmunkára megyek a nyáron?

Figyelt kérdés
Ez nem a közösségi szolgálat az 50 órát már megcsináltam. A rokonaimnak mondtam el és mindenki azt mondta hogy ez haszontalan munka, meg hogy az értelmi fogyatékos emberek haszontalan értéktelen tagjai a társadalomnak. Ti hogy gondoljátok? 18/L
2017. máj. 21. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen nagyon ciki önkéntesnek lenni! (irónia)
2017. máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked jól esik csináld. Ne érdekeljen, hogy ki mit mond.
2017. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

"Szép" családod van...gondolom mind verFideszes,verJobbikos, alkereszteny, mélymagyar senki.

"értéktelen tagjai a társadalomnak"

Hát erre tudnék írni valami durvat, mi kezdődött, vagy folytatódott így... inkább nem teszem.

Bocsánat,elragadtattam lehet magam...

Egyáltalán nem haszontalan, nagyon becsullek érte, bravó! :)

Csináld nyugodtan :)

2017. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Lefordítom a kérdésed, mert nem igazán tűnik úgy hogy te látod mit írsz.

"Ciki, gáz, ha segítek más embereknek önszántamból, mert bennem maradt szeretet mások iránt és szeretnék jót másoknak, van bennem emberség?"


Nem ciki.

A rokonok azért mondják hogy haszontalan, mert ők téged tartanak szem előtt. Ebből neked nincs sok hasznod, nem viszonozzák neked amit csinálsz, nem keresel vele pénzt, és ezt sajnálják a rokonaid, hogy kidolgozod a beled olyanokért akik nem képesek viszonozni semmit.

Szóval a rokonok csak azt látják, hogy te mindent megteszel másért, és semmit nem kapsz vissza, és ez neked nem jár haszonnal.

Én szeretek nagyon segíteni az embereken, és mindig segíteni szoktam, viszont olyanoknak segítek, amikor nekem is jó lesz, és nekik is, mert megsegítjük egymást. Ha életképtelen embereknek nyújtok segítséget, az egyoldalú lenne, nem kapnék semmit belőle.

Nem ciki, nagyon jó dolog hogy ilyen szerető vagy, viszont számodra nem jár haszonnal, és ez neked nem jó.

Segíts másokon, úgy sokkal jobb lesz.

2017. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék, hogy a rokonaid akkor is így vélekednének az szellemi fogyatékkal élőkről, ha nekik lenne olyan a gyerekük mondjuk...


Kérdező, ne aggódj, amit teszel, az egy csodálatos és tiszteletreméltó dolog! A lényeg, hogy te mit érzel: szerinted hasznos, amit csinálsz? Te jól érzed magad közben? Úgy érzed, értelme van, és az idődet-energiádat jó célra fordítod? Az, hogy mások mit gondolnak, ne vegye el a kedved!


(Amúgy meg nyugodtan megmondhatod a rokonaidnak, hogy önkéntes munkát végezni sokkal hasznosabb tud lenni, mint diákmunkázni. Ezt beírhatod az önéletrajzodba bármikor, később sokkal nagyobb előny lesz egy munkahelyen, mint az, hogy anno fagyit árultál a nyáron, vagy árufeltöltő voltál a tescoban...)

2017. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki, mert azoknak a sérült embereknek is vannak hozzátartozóik akik számára fontosak és a világot jelentik nekik. Ölni tudnák a gyerekeikért, azért meg pláne ha valaki rosszindulattal veszi a szájára. Az értelmi fogyatékosságnak is vannak fokozatai, vannak olyanok akik dolgoznak is és igyekeznek hasznosak lenni.
2017. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem ciki, sőt, az a ciki, hogy ilyen rokonaid vannak. értük is tehetsz talán.

sőt, van olyan, aki munkának választ ilyet, pld gyógypedagógusnak tanul.

egyre több ilyen rászoruló lesz, talán a családodban is, elég gáz, ha majd akkor jönnek rá. kívánom, hogy ne éljék át. bárkivel történhet baleset, vagy egy kullancstól lesz olyan beteg, hogy 1éves szintre esik vissza és ápolást igényel.


kitartást a szép feladathoz! több leszel általa. biztos az osztálytársaid nagyrésze sem érti, de velük se törődj. ők úgy gondolják, a pénzzel lesznek többek, amit a munkáért kapnak, vagy az iPhone-nal, amit abból vesznek.... van, ami elvész, tönkremegy, van, ami megmarad.

2017. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Szánalmas féreg vagy, hogy segítesz másoknak, igen.

Én vagyok leggázabb, mert évek óta segítek ingyen.

Komoly kérdés, 18l?


20f

2017. máj. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy gondolom, hogy a te rokonaid haszontalanok, kártékonyak, és feleslegesek a társadalomba.
2017. máj. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

Nem ciki, csak nem lesz belőle hasznod.


Talán egy kis gyakorlat... de gyp képzésekenbis van kötelező gyak, ami azért elég szokott lenni.


Hmm... haszna talán annyi van, hogy elntudd dönteni, valóban ezzel szeretnél-e foglalkozni, ezen a vonalon szeretnél továbbtanulni stb...

2017. máj. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!