Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Helyes-e az orvost rendelőn...

Helyes-e az orvost rendelőn kivül a nevén szólitani ha úgy alakult hogy a szomszédunk lett vagy ha közös gyalogtúrákon veszünk részt?

Figyelt kérdés
Nem olyan orvosról van szó,aki folyamatosan kezel,de már jártam nála bevatkozáson.Nem tegezném le,mert kb.10_15évvel idősebb tőlem,meg ha ő nem mondja nem is tenném.De nem tudom udvariatlanság-e ha túra alkalmával nem doktornőnek hanem Júliának szólítom.Másik eset a fogorvosom akivel egyidősek vagyunk és egy ideje tegeződünk-ő kezdeményezte,vele kapcsolatban nem tudom eldönteni Annamáriának vagy Annamarinak szólítsam rendelőn kívül.Elég közvetlen típus és a fiatalokkal vele kb. egy korosztállyal általában tegeződik.Inkább az Annamária felé hajlok,mert annyira nem vagyunk közeliek,hogy a becenevén szólítsam.Bár mikor közös kulturális rendezvényen voltunk a névjegyén amit mindenki viselt,hogy a résztvevők megjegyezzék egymás nevét,szimplán annyi állt,hogy Annamari.

2017. júl. 14. 15:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Mit? Nem mindenkinek ezen jár az esze,nem férfi vagyok...ez meg spontán alakult igy,hogy egy társaságba kerültem velük
2017. júl. 14. 15:23
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

HA privát - kirándulás, szomszédság - találkoztok, akkor vagy szólítsd doktornönek, vagy esetleg kérdezd meg, hogy szerinte hogyan nevezd ilyenkor, jobb szeretné: a hivatalos megnevezést vagy a nevét használd.

Nagy valószínüséggel a keresztnevet választja, de van, aki ragaszkodik a hivatalos megnevezéshez.

2017. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen,arra én is gondoltam,hogy inkább doktornőnek szólitom,ha zavarja úgyis mondaná,hogy a keresztnevén szólitsam vagy ha úgy alakul,hogy beszédbe elegyednénk,megkérdezném,hogy szólithatom-e Júliának.Ezeken a helyeken általában közvetlenebbek az emberek.
2017. júl. 14. 15:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos hozzászólást! Látom az első hozzászóló törölte magát vagy az udvariatlan hozzászólását:-)
2017. júl. 14. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!