Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kellene szeretnem az...

Miért kellene szeretnem az embereket, hogyha a környezetem nagyjából 90%-a csak arra jó hogy felbosszantson vagy akadályozzon?

Figyelt kérdés
És marad nagyjából 10% akikkel egyáltalán lehet beszélgetni és még az is leszűkítve arra az 5%-ra akikkel értelmesen is el lehet beszélgetni. A többiek akik nagyjából a 90% azok csak arra jók hogy felbosszantsanak vagy akadályozzanak a céljaim elérésében,illetve emberi szempontból is teljesen értéktelennek tartom őket. De ha ilyen kevés emberrel találom meg a közös hangot,akkor miért kellene szeretnem olyanokat is akiket nem tartok értékesnek vagy keresztbe tesznek nekem vagy csak szimplán olyan buták/tudatlanok hogy már azzal felbosszantanak hogy olyan egyszerűek mint az egyszer egy?
2017. aug. 1. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Mondjuk azért, mert szerencsére nem te döntöd el, ki értékes és ki nem?

A kérdésed a beteges egoizmus és önzés igen részletes leírása. Nem rólad szól minden, és nem azon keresztül kell mindent nézni, hogy a te szempontodból milyen vetülete van.

2017. aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Abban biztos igazad van hogy önző vagyok,tény és való. De most őszintén egy olyan emberben mi az érték aki se nem kifejezetten mélyérzésű se nem kifejezetten okos?
2017. aug. 1. 12:28
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek veled, kérdező. Az emberek nagy része mást sem tud, csak hisztizni és érzelmileg zsarolni másokat. Na én ezt nem tűröm, ezért vannak csak felszínes kapcsolataim. De a környezetemben mindenhol azt látom, hogy mérgező kapcsolatokat tartanak fenn az emberek.


Gyakorlatilag csak arra jó az emberek nagy része, hogy a kajámat kitermelje, így "csak" fizetnem kell az élelmiszerért, nem kell a vadállatokkal a mezőn harcolnom, hogy ehessek. Számomra azt jelenti, hogy az ember társas lény, hogy összefogunk a túlélés érdekében, nem azt, hogy "így szeretlek úgy szeretlek".


Ezt durva így kimondani, de így gondolom. Pedig nem a keserűség beszél belőlem, mert az emberek kedvelni szoktak, csak ez valahogy nem kölcsönös. 22/f

2017. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bizonyára nem vagy egy átlagos típus. Mindenkiben lehet találni szeretni való tulajdonságot. De hibát is.
2017. aug. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magadat kell szerdtned, és ki kell elégítened a szükségleteidet. Márpedig ahhoz emberek kellenek. Valakihez való tartozás, párkapcsolat, mindenféle társas szükségleteid vannk-lesznek
2017. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!