Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hosszútávon emberi kapcsolatok...

Hosszútávon emberi kapcsolatok nélkül élni egészségtelen dolog?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva nagykorú leszek, fiú vagyok.

Az elmúlt években is eléggé fárasztott, untatott, feszélyezett a beszélgetés az emberekkel, de ettől függetlenül kitartóan próbálkoztam pl barátnőt szerezni, próbáltam jóban maradni a 2-3 barátommal, próbáltam legalább normálisnak tűnni mások előtt.. stb


Mára viszont egyszerűen már nem csak untató lett egy beszélgetés, hanem taszító/idegesítő is. Legyen bármennyire is jófej, érdekes a partner, vagy legyen bármennyire is vonzó, intelligens és szép egy lány, egyszerűen nem tud érdekelni senki annyira, hogy legalább minimálisan is megerőltessem magam és kinyissam a számat. Sokszor már a köszönést is elhagyom, mert felesleges... egyáltalán nem érdekelnek az emberek és tudom, hogy én sem őket, akkor minek köszöngessek nekik?

Családon belül is idegesítő bárminemű cseverészés, egyetlen egy barátom van, akivel beszélgetek, de vele sem komolyan, általában csak poénkodunk.


Ahogy idősödöm (kb 12 éves koromban voltam a csúcson szociális kapcsolatok terén) úgy fogynak egyre jobban az emberek körülöttem és egy cseppet sem zavar. Egyszerűen imádom, mikor senkivel (csak magammal) sem beszélek napokig.


Ez mi miatt lehet?


2017. szept. 16. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az ember alapvetően társas lény. Néha nem árt egy kicsit visszavonulni, egyedül lenni, elmélyülni a saját gondolataidban vagy épp kikapcsolódni, de hosszú távon nagyon magányos leszel így.
2017. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%
Én teljesen meg tudlak érteni. Az én emberi kapcsolataim is kezdenek hanyatlani, de az a furcsa, hogy ez egyáltalán nem zavar. Valamiért nem szeretek sok emberre beszélni, nem bírom a nyüzsgést magam körül. Iskolába is azért utálok jáni, mert egész nap hallgatnom kell a többiek undorító locsogását. Én néha csak egy lelki társra vágyom, egy szem emberre az életemben, és senki másra.
2017. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

Nálam is hasonló a helyzet de azért nem ennyire vészes mint nálad hogy beszélni sem akarok. Sőt én pont hogy beszélgetnék csak eszméletlen csendes tipus vagyok. Részben köszönhető annak hogy kisiskolás legjobb barátomtól elkellett szakadnom 2 évig mert másik középsuliba kellett mennem. Csak neten keresztül tartottuk a kapcsolatot de neki is megvolt a saját baja és nekem is. Volt mikor hetekig/hónapokig nem írtunk egymásnak. Próbáltam új barátok szerezni az új sulinba de kicsit nehéz volt alig voltunk fiúk az osztályba. Aztán csak összebarátkoztam velük, jól megvoltunk abban a 2 évben de most miután leérettségiztunk ( ebben az évben ) utána teljesen leépült a barátságunk. Mind a hárman máshol tanulnak, látom Facebookon hogy új barátokat szereznek de én mintha ellettem volna felejtve számukra. Mintha csak ilyen érdek barát lettem volna nekik hogy tudjanak kihez szólni. Valamilyen szinten sajnálom és nem is.


Most a legjobb barátommal megint napi szinten tartjuk a kapcsolatot és eszméletlen jó érzés hogy ő nem felejtett el soha és fordítva sem.


Szerintem neked is egy barát kellene, nem haver.

2017. szept. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!