Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Összejönnétek egy ilyen emberrel?

Összejönnétek egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Egy olyan emberrel összejönnétek aki másfél évet ült fogházban?

A története annyi, hogy nagyon rossz anyagi körülmények között éltek szüleivel, illetve kölcsönük is volt. Dolgozott, de az kevés volt, illetve szülei közül egyikük folyamatos ápolást igényelt, így a másik otthon volt vele mindig, és csak támogatást kaptak.

Kirabolt emiatt két kisboltot, de nem bántott senkit illetve a pénzt sem alkoholra vagy ilyesmire költötte, hanem számlákra, ételre stb.

Megbánta nagyon a tettét, mikor megismertem utána pár héttel mesélte el a történetet, nem akarta titkolni előttem, először én is gondolkodtam rajta, de én megértem, mármint olyan értelemben, hogy kilátástalan volt a helyzete és amiatt tette, hogy ne kerüljenek az utcára szüleivel.

Nem bántott senkit közben.

Mára van viszonylag jól fizető állása, illetve rendeződtek a dolgai.

Alapvetően kedves, aranyos ember nagyon, és könnyen lehetne köztünk akár komoly kapcsolat is.


Eddig csak úgy beszélgettünk mint két ismerős vagy barát, de tegnap egy csokor virág társaságában hívott, hogy menjek el vele a hétvégén vacsorázni, igent mondtam neki, és érzem is, hogy mik a szándékai, csak nem tudom, hogy hagyjam, hogy engem is az érzéseim vezessenek, vagy finoman inkább rávezessem, hogy barátok maradjunk.


Igazából azt nem tudom még, hogy szülőknek is miként lehetne ezt elmondani, mert titkolni semmiképp sem akarnám.

Szívem szerint én folytatni szeretném a dolgot.



Én 21 vagyok Ő 26 éves.


Elsősorban lányok/nők válaszát várom, de persze mindenki véleményét szívesen fogadom.



2017. nov. 24. 00:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
14%
A viszkis
2017. nov. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Gondolom viccnek szántad, de lehet csak én nem tudok rajt röhögni.
2017. nov. 24. 01:20
 3/25 anonim ***** válasza:
77%

Én igen.

Minden emberben van gonoszság és jóság. A kérdés, hogy milyen arányban, de senki sem tökéletes. Vannak valóban rossz emberek akik sosem ültek és nem is fognak. Mindenkinek meg van a saját története, mindenkit egy bonyolult eseménysorozat vezet el oda, ahol tart. Ha ezeket ismernénk, mindenkit meg lehetne érteni. Valaki minél kevésbé gondol ebbe bele, annál ítélkezőbb. Én nem ítélném el, sőt ugyanolyan embernek gondolom mint bárkit.

Szintén 21l

2017. nov. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem adj neki egy esélyt.
2017. nov. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki követ el hibákat. Teszem fel a kérdést, mi lenne ha azt vallotta volna be, hogy az előző komoly kapcsolata alatt viszonya volt valakivel. Ezzel lehet, hogy épp egy embert bántalmazott lelkileg. Miért lenne rosszabb, ha eltulajdonított pár koszos papírt egy kasszából?:) Szerintem ez elgondolkodtató.

Adj neki egy esélyt, ha tényleg úgy érzed lehet köztetek valami.

Bár férfiként válaszoltam, remélem segítettem kicsit.

2017. nov. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 aassddff112233 válasza:
100%
Szia. Szerintem mindnekinek van olyan dolog a múltjában amire nem büszke. Én értékelném az őszinteségét. Az én párom jelenleg tölti a büntetését egy olyan dolog miatt, ami megismerkedésünk előtt történt, nem tudtuk hogy ez lesz a vége, nem is egészen igazságos. (Nem okozott kárt senkiben/senkinek) Kevés nála jobb embert ismerek, egyértelmű volt, hogy mellette maradok, most várom, és bízom benne hogy minden a régi lesz. Azt egy életre megtanultam, hogy ítélkezni nem szabad, sokan hiszik hogy csak gyilkos pedofilok vannak benn, és a börtön szó ördögtől való, a tartalmával együtt, de nem így van. Szerintem az érzéseidre hallgass, ha jól érzed magad vele, nem kérdés.. :) A szüleiddel pedig ha olyan a viszonyotok biztos meg tudjátok beszélni ezt. Én mondjuk nem ezzel kezdeném a bemutatkozást a helyedben, ha már picit ismerik látják milyen és boldog vagy és kedvelik is, bár nem ismerem őket de talán annyira nem sokkolná őket, mintha így indítanál :)
2017. nov. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Süt a soraidból, hogy szeretnéd vele megpróbálni. Próbáld meg.

Én személy szerint nem kezdenék ilyen emberrel, mert előítéleteim vannak, de ezt tudom magamról.


30/N

2017. nov. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
benne van még egy csepp betyárvér..ne aggódj, jó lesz
2017. nov. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Próbáljátok meg. Azt úgyis látod már most, hogy jó ember vagy sem, idegbajos vagy sem. Ha valami negatívat tapasztalsz, elhagyhatod bármikor.

Egy csomó olyan embert ismerek, akik nem követtek el bűncselekményt, mégis nagyon szar alakok, nők és férfiak egyaránt.

33N

2017. nov. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben másnak testi kárt nem okozott ezzel, én ebben az esetben összejönnék vele, mert nem azért lopott, mert büdös volt neki a munka en bloc, hanem mert a beteg szülőjét akarta segíteni.
2017. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!