Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Neked fontos az ajándékozás?

Neked fontos az ajándékozás?

Figyelt kérdés
2017. dec. 21. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Egyáltalán nem.
2017. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem, sőt utálom.

Kapni és adni is.

2017. dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem, én nem várom el senkitől sem, hogy ajándékot adjon. Én sem szeretek ajándékot adni.
2017. dec. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Rohadt álszent ünnep.
2017. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Csatlakozom, nekem sem lenne fontos, de képtelenség megtörni ezt a hagyományt a családunkban. Nem tudom kitalálni, hogy sógoréknak mire van szüksége, és én is feszengek attól, amit kapok, ha véletlenül jobbat-szebbet kapok, mint amit adtam, attól nagyon rosszul érzem magam.
2017. dec. 21. 10:58
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretek ajándékozni, és nem szoktam tehernek érezni. Már év közben is megveszek ezt-azt, ha olyasmit látok. Sokszor volt, hogy olyasmit mondtak, hogy nem is tudtak róla, de pont ilyenre vágytak... Meg ilyesmi. Imádom személyre szabottan kitalálni a jó ajándékot, nekem ez kellemes időtöltést és szuper érzés, amikor telitalálat az ajándék.

De nem igaz az, hogy nem lehet megtörni a hagyományt. A barátnőm például nem szereti az ajándékozást, utálja, hogy ki kell találni mire van szüksége a másiknak, meg hogy ha ő ad, akkor nekem is kötelező, stb. Én elfogadom azt, hogy neki máshogy kell kifejeznem a szeretetem. Mivel ő ezt utálja, nem adunk egymásnak ajándékot, helyette tartunk egy közös, fa díszítős, zenehallgatós, pizzarendelős vacsorát.

2017. dec. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Felnőtt korban már értelmetlen, mindenki megveszi magának azt, ami kell, max. valami jelképes ajándék, hogy ne legyen üresség a fa alatt.

Más téma ha van gyerek a családban, gyerekeknek fontos az ajándékozás. Nem tudják megvenni maguknak azt, ami kell, illetve meg lehet őket lepni mindenféle érdekességgel. (leginkább kisebb korban)

2017. dec. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát nálunk a komplett család előre beközli, mit kér. "Ezt kérem névnapomra". Nemcsak a párom családja, az enyém is. Agylobot kapok tőlük. Engem is nyaggatnak, mit kérek. Én mindig mondom, hogy semmit, csak jöjjünk össze és főzzünk közösen egy jót, együnk és kártyázzunk, de nem vesznek komolyan, és kapok egy béna hajcsatot vagy ruhát, büdös dezodort. :D
2017. dec. 21. 11:55
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
Abszolút nem. Sok esetben csak képmutatás. Természetesen, ahol gyerek is van, ott más a helyzet.
2017. dec. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem úgy mondanám hogy fontos, hanem úgy hogy én szeretem.


Szeretek adni is. Általában megkérdezem konkrétan családtagjai, mi az amire vágynak, és azt veszem meg. Lehet nem nagy meglepetés, de örülnek neki. Illetve ezek mellett veszek valami személyre szóló apróságot is.


Kapni is szeretek ha szívből jön és/vagy hasznos, személyre szóló. Azt viszont nem szeretem h haszontalan dolgokat kapok, ruhát amit sosem viselek, vagy tusfürdőt amit amúgy is megveszek havonta.

2017. dec. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!