Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek van esélyem film...

Szerintetek van esélyem film rendezőnek lennie?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy van e nagy esélyem-e Filmrendezőnek lenni amiket tudni kell:

- sokat olvasok és filmet nézek (nagy a kreativitásom és amikor olvasom a könyvet akkor leszoktatni írni,hogy hogy szeretném megvalósítani pl.: Kamera bal alsó sarokbol közelít blah blah blah....ilyeneket csak részletesebben) valamikor lerajzolom.

- amikor beugrik egy történet akkor le szoktam írni.(általában jók és nem olyan "sablon" történetek)

- jo matekos vagyok de nem nagy egy Genius.(4+4=hmm? 8!! Yay!)

- ugye Magyarországon nem sokra vinnem de én Angliában lakom Jól megy az angol/francia szóval még tudom értetni magamat.

- gyors tanuló vagyok (mármint mindenben és nem magolásban)

- értek a videó vágáshoz.


Szerintem van esélyem de másnak a véleményét is meg szeretném hallgatni.


(Aki Filmrendezéssel szeretne foglalkozni) az most mit csinál? Még gondolkozik más választáson? Vagy már elkezdett ezt azt készíteni ( kisfilmeket hobbiból?) Vagy mi más csináltok/tudok ajánlani??


Köszi a segítséget!

15/L



2017. dec. 27. 01:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Mert megteszek mindent ami tőlem telik, hogy az legyek...

Majd 2 év múlva megyek Collegeba (2 éves) és ott Media szakot fogok választani ami ezzel foglalkozik.

2017. dec. 27. 01:58
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Pont olyan országban vagy ahol sok a lehetőséged :-) a válaszom pedig igen, miért ne lehetnél? a lényeg az hogy harcolj és legyenek terveid ha kudarc ér nem szomorodj el, akkor küzdj jobban, ha valaki azt mondja hogy nem fog sikerülni akkor hagyd őt és mond magadba hogy igen is fog sikerülni, soha ne add fel az álmaidat, igaz nem ismerlek de én tudom hogy fog sikerülni és hiszek benned :-)

Hajrá a lényeg az hogy tanulj és légy szorgalmas, már nagyon várom a filmjeidet remélem láthatom is :-)

"Norbert a Doktor "

2017. dec. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊😊
2017. dec. 27. 08:05
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Filmművészeti főiskola nélkül gyakorlatilag nincs.
2017. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A média szakon lehet van filmes szakirány, de kérdés ad e filmes diplomát. A filmművészeti ad nagyobb esélyt, de manapság mindenkiből lehet rendező valamilyen szinten.

Kezdj el filmeket csinálni.

Milyen filmeket szeretnél rendezni? Egész estés játékfilmeket? Mert ahhoz azért tényleg elvárják a felsőfokú végzettséget.

Kisfilmekkel, klippekkel addig is edzheted magad, hogy legyen referenciád is. Egyébként a gyakorlati tudást úgyis a gyakorlatból fogod megszerezni, azt nem tudják tanítani... csak szintén sok-sok gyakorlati feladaton keresztül. Legjobb ha magad jössz rá a dolgokra, meg a saját ízlésedre. Kísérletezés!


A rendezői munka egyébként nem a vágás és nem a képek elképzelése. Persze manapság hallani olyanokról akik kliprenezőből hollywoody látványfilmek rendezésébe avanzsáltak... nem tudom ez vonz-e, de szerintem a nem látványfilmek rendezése az igazi rendezői szakma.

Tudod egyáltalán mi a rendező dolga? Szerinted mi?

2017. dec. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ők felelősek, hogy a filmet erőteljessé, élvezetessé és effektívre készítésék el ahogy lehet.

Sok mindenkivel dolgozik együtt hogy sikeresen és precízen elkészüljön és ne csak egy összecsapott és unalom legyen az egész. (Pl.: megható jelenetnél ne csak fapofával üljenek ott a nézők és adjanak egy "erh" hangot és mondják hogy uncsi. Hanem érezni lehessen hogy szomorú és érezzenek együtt a karakterrel...)

2017. dec. 28. 15:03
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Akkor kérdezd meg az angolokat, hogy milyen esélyeid vannak. Ha itt jelentkeznél, biztosan nem vennének fel, mert nem sikerült megtanulnod helyesen magyarul!!!!!
2017. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

igen, van esélyed, mert már ilyen fiatalon is nagyon tudatos vagy, és tudod, mit szeretnél csinálni. És tudatosan készülsz is rá, gondolkozol rajta, képzed magad.

A filmvágáshoz milyen programot használsz, és hogy tanultad meg?

2018. jan. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
u.i. tényleg nem tudsz tökéletesen magyarul, de még nem késő, hogy megtanulj, elég fiatal vagy. Szerintem fontos, hogy az anyanyelveden jól beszélj és jól írj, akkor is, ha nem nálunk élsz. Nagyon szép és különleges ez a nyelv, nagy érték, és jó lenne, ha te is ápolnád.
2018. jan. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudok magyarul írni, beszélni még mindig. Nem voltam túl fiatal amikor ki jöttünk.
2018. jan. 22. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!