Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy köszönjek a portásnak?

Hogy köszönjek a portásnak?

Figyelt kérdés
Ugyebár az iskolában a tanárokat meg kell tiszelni, magázni kell őket. Az egyik volt tanárom is mondta hogy az egyik szomszédja mindig sziával köszönt neki, de amikor a tanára lett azóta magázta. Én is így vagyok, nagyon fiatal a portás, és magázom, de néha megzavar az hogy nagyon fiatal. Ti hogy köszönnétek neki?
2018. jan. 6. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

Tegezheted nyugodtan.

Tanárokat azért kell magázni, mert hierarchiában feletted állnak és a tisztelet jele a magázás. De a portás nincs feletted.

2018. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Magázd, nem a diáktársad és nem is a haverod. Majd szól, ha azt akarja, hogy tegezd.
2018. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

"Jó reggelt!" Én mindenkinek jó reggelt, napot, estét szoktam kívánni, azoknak is, akivel tegező viszonyban vagyok. Szerintem pozitívabb, mint egy szia, mert van benne jó kívánság. Sokan tartották furcsának és rá is kérdeztek, hogy miért csinálom ezt, aztán elfogadták.



Ha zavarni fogja a magázás, szólni fog.

2018. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért eleinte magázzad inkább. Én kollégiumba voltam portás 20 évesen, a váltó társaim mind 40 év felettiek voltak, kollégium többi dolgozója főleg pedagógusok is szintén 40 felettiek voltak. Egy korombeli takarítónő volt még az intézményben, meg egy fiatal 26 éves karbantartó, plusz a gondok is 30 év körüli volt. Aki engem betanított a munkára, elmondta mi hogyan történik, stb... ő mondta nekem hogy a diákokat arra tanítják hogy a tanároknak meg kell adni a tiszteletet és magázniuk kell őket, mert időnként járt oda valami külön órát tartani egy 24 éves tanár aki még szinte gyakorló tanár volt, de igazából nem lényeg, és őt is magázni kellett. Nekem mondták hogy hiába lehetnék én is simán diák mert nálam idősebb diák is van az intézményben, de mivel én dolgozó vagyok így én tegezhetem a tanárokat ha ők külön erre kérnek. Tulajdonképpen ez így is volt, mert kérték hogy tegeződjünk. A diákok egytől egyik magáztak, de mondta nekem az igazgató aki a nagyfőnököm volt hogy ha engem zavar hogy magáznak akkor nyugodtan mondhatom nekik hogy tegeződjünk, ez rajtam áll, csak ő náluk így hivatalosan illik magázódni, tehát ha tanárok, meg más dolgozó előtt ne nagyon engedjem hogy letegezzenek, független attól hogy erről mindenki tudott hogy "sziával, meg hellóva köszönnek" igazából nem érdekelte őket, csak annyiból szóltak rám is, meg a diákokra is hogy ha vendég érkezik az intézménybe azért ezt ne tegyék meg.

Arra is volt példa hogy jöttek valakinek a szülei, és látták hogy én a porta előtt söprögetek, mert ez is beletartozott a munkakörömbe hogy azt részt nekem kell tisztán tartanom. Jöttek és elkezdtek letegezni, meg picit bunkó stílusba hogy tanítás idő alatt, nem vagyok suliba, hanem ott söprögetek, meg egyből nekiálltak ítélkezni. Akkor közöltem hogy én portás vagyok 2 hónapja vagyok ott mint dolgozó és hogy ez van. Akkor ledöbbentek, de egyből bocsánatot kértek, meg már magáztak. Amikor ugye a lányukkal mentek ki a portán akkor a lány "sziával" köszönt nekem, megvolt engedve neki, akkora lecseszést kapott anyjától emiatt hogy én súgtam oda, hogy meg van engedve stb... csak ugye hivatalosan magázniuk kell, tehát elmagyaráztam mi hogyan van, megértették nem volt gond.


Neked azt mondom ha ő nem szól hogy tegeződjetek akkor magázzad mert mégis ez a hivatalos, meg nem nagyon szeretik a tegezést ilyen helyeken a dolgozókkal szemben.

2018. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!