Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Honnan jönnek az alábbi...

Honnan jönnek az alábbi gyakran használt kifejezések (ismijen, Se)?

Figyelt kérdés

Nem elek Magyarországon és az utóbbi időben amikor otthon voltam, feltűntek ezek a számomra új kifejezések.

Az egyik, h hajadismijen (így láttam leírva)

A másik meg h mondanak valamit, más ezt utólag mintegy megcáfolandó hozzáteszik h “SE”


2018. jan. 13. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Csak arról van szó, hogy mióta általános az internet használata, a félanalfabéták is megjelentek a virtuális térben. Borzasztó a helyesírásuk, lásd a példádat. Amit helyesen így kellene leírni: hajad is milyen?


Te is elég proli módon írsz ezekkel a felesleges rövidítésekkel, és erre nem mentség, hogy nem itt élsz.

2018. jan. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

na meg a szöveg|félre|részben|értők..


like 1

2018. jan. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem is értem az első hozzászólást. Egyetlen dolog amit rövidítek a “h” mint hogy. Ez nem teljesen bevett?


Ha úgy jobban tetszik HOGY hajad is milyen akkor ám legyen, számomra ez a szókapcsolat ismeretlen és érdekelt honnan terjedt el

2018. jan. 14. 00:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3#

Egy ótvar dídzsé, csinált egy mégótvarabb zenét, amit aztán az ótvar zenét kedvelő réteg felkapott és egy mémet csinált belőle. A "hajad is mijen" a szám címe, az alkotó(értsd.:aki összehányta ezt a zenei fekáliát) az azért írta "j"-vel a milyent, mert az úgy trendi(vagyis a tanulatlan alja réteg így könnyebben képes megemészteni)

2018. jan. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor most már legalább tudom honnan jön és azt is h nem akarom átvenni :)
2018. jan. 14. 10:28
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Egyáltalán nem bevett dolog rövidíteni a hogy szót h-ra. Sőt, prosztó szokás.
2018. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja biztos túl öreg vagyok hozzád, mert mikor én legutóbb Magyarországon éltem még teljesen elfogadott volt. De lehet egy 14 évesnek ez uj
2018. jan. 14. 13:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Vagvolgyi Noemi

Ez egy facebook oldal, parodizalja a plazacicakat, meg akik kimennek "asvajcba takaritttani", de mindenki tudja, hogy prostik.

2018. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mi van? 😂
2018. jan. 14. 14:58
 10/12 Metionin ***** válasza:

Ja, nekem is ez a Vágvölgyi Noémi jutott eszembe, nem is tudtam hogy a "hajadismijen" tulajdonképpen zeneszám :D


Ez a csaj csinált egy oldalt ahol parodizálja az idióta pcsákat és szándékosan borzalmas helyesírással ír, nekem igazából totál a leszarom kategória csak fészen állandóan szembejön velem az ismerőseim üzenőfalán.


Ez a SE izé meg ilyen szarkazmus féle. Hasonló mint a JA NEM, pl. "Milyen élvezetes hétfő reggel kipihenten és tettre készen bemenni dolgozni. Ja nem."

2018. jan. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!