Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnak bedőlni a Szabó...

Hogyan tudnak bedőlni a Szabó Péternek, miért nem veszik észre azt, hogy egy kókler?

Figyelt kérdés

Ez az egész amit képvisel borzasztóan antikrisztusi. Egyik videójában arról beszél, hogy az önzetlenség egy burkolt önzés és az önzőség az igazi önzetlenség szerinte. Meg arról beszél, hogy van az a közhelyes mondás, hogy egyszer fent máskor lent, helyette azt mondjuk inkább, hogy egyszer fent máskor fentebb.

Most vagy ennyire hülyének nézi a szektáit vagy akkora egy pszichopata, hogy természetesnek veszi a másokon átgázolást.

Induljunk ki abból, hogy bármennyire is közhely az a mondás legalább igaz, mivel az élet nem csak felszínből áll hanem mélységből a boldogságnak a szomorúság a fedezete és fordítva nem lehet állandóan boldognak lenni, elnyomni meg annál rosszabb, hanem elfogadni azt, hogy nem tudunk mindig boldogok lenni. Hiába mondja valaki azt, hogy ő állandóan boldog, az ilyen ember hazudik és keménynek akarja mutatni magát a külvilág felé. Pont ezért ellenszenves nekem és primitívnek tartom a pozitív gondolkozást, amit a kedves Péter olyan szívesen oszt meg, mert az élet nem csak pozitív dolgokból áll és nem mindig történnek pozitív dolgok. A bevonzás a legnevetségesebb az egészben, hogyha tényleg működne ez a bevonzásos, pozitív gondolkozás, akkor miért nem gazdag mindenki, miért éheznek afrikában, a közel keleten miért dúlnak háborúk? Nem lehet elintézni azzal, hogy az afrikaiak és a közel keletiek negatívak. Az a szegény afrikai gyerek szerintetek azért éhezik, mert nem vonzotta be a pozitív dolgokat vagy aki háborúban meghal ártatlanul azért halt meg, mert olyan negatív volt? Ha megnézzük a történelmi személyiségeket, nem volt olyan ember aki azért vált híressé, mert pozitív volt és nem avattak ezért szobrot se. Komolyan nem értem az ilyen egyszerű embereket.


2018. jan. 23. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki az a Szabó Peter?
2018. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én is sokat gondolkoztam már ezen.

A kib.szott hosszú blablabla részed áttekertem

2018. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ő csak az első színtű mester (ahogy Brian Tracy is) a hétből.


Ha egy ilyen alacsony szintű tanítást sem értesz még, akkor Jézus Krisztus tanítását végképp nem "Hagyd a halottakat a halottakra, te hírdesd Isten országát"


Egy hetes mester ezt mondta: "Bármit választasz a poklot választod"

Miért? Mert ha nem biciklizel zuhansz a feneketlen mélységbe, azaz az ego tápláléka a negatívitás.

2018. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogyan kell élni a Biblia szerint? Úgy, hogy az Istennek tetsző élet legyen. Kinek a parancsa ez a Biblia szerint? Istené... ennyit a nem antikrisztusi önzetlenségről. Vagy azért nézzük egy pozitívabb hangzású példát: "Szeresd felebarátodat, mint [!] magadat". Ha nem szereted magad, mást hogyan szeretnél? Szóval ez az antikrisztusi dolog eléggé gyanús, mondhatni eredendő bűntudatkeltő propaganda, értelmetlen altruizmusra nevelés, amiből persze valaki mindig jó anyagi hasznot húzott a történelem folyamán.

Nem ismerem Szabó Pétert (csak az utóbbi időben többször visszaköszönt a neve), de ezek után megértem, ha megjelenik valaki, és átejti a csalódott embereket a ló túloldalára. Mert ha azt tanítja, hogy át kell gázolni másokon, akkor nem az igazi önzést tanítja (ami jó dolog, mert az ego nem kiirtani való démon, hanem önérvényesítő menedzser az életben). Az átgázolással az a baj, hogy a másik ember alapból nem hülyе, nem fogja hagyni, hogy ezt tedd vele. Kivéve, ha túl tudsz járni az eszén. Ahhoz viszont nem önzőnek kell lenni, nem magadat kell előtérbe helyezni, hanem a másikhoz kell idomulni. Mint bolhának a kutyához, ha ki akarja szívni a vérét. A szekták így csalják ki az emberek pénzét: az önzetlenség nagy eszményítésével, aztán persze bűntudatkeltéssel magukhoz láncolják a sebzett lelket, akit állításuk szerint egyedül ők gyógyíthatnak meg.

Ám ha Szabó Péter mégis az igazi önzést tanítja (a leírtak alapján nem gondolom, de nem ismerem, így csak erre tudok válaszolni), akkor nem is lehetne szekta: mert ha megértetted a lényeget, a második előadására már el sem mégy. Csak egy kis biztatás kellett, hogy a saját értékrended szerint éld az életed, és ne másé szerint, beleértve Szabó Pétert is. Az igazi tanítást arról lehet felismerni, hogy a tanítványnak lehetősége nyílik általa meghaladni a tanító tudását is.


"A bevonzás a legnevetségesebb az egészben..."

Ebben egyet értek. Egy pszichológustól hallottam, hogy a pszichiátrián lehetne külön osztályt nyitni a Vonzás törvénye könyv betegeivel (bár azt nem Szabó Péter írta). Persze jó dolog az optimizmus, de nem a realitás rovására.


"Nem lehet elintézni azzal, hogy az afrikaiak és a közel keletiek negatívak."

Lehet, hogy éhezik, de talál örömöt az életében. Ha így van, akkor ő máris pozitívabb, mint az európai aki vele példálózik. A külvilágot sohasem látjuk teljes valójában, mindig absztrakt megtapasztalásunk van róla. Így aztán hiába ítélünk meg egy másik embert a helyzetéről, fogalmunk sincs, ő hogyan éli meg, gyanítom, még akkor is csak sejteni tudjuk, ha a legkiválóbb érzékkel tárja elénk a lelkét.


Összegezve úgy látom, ebben a világban többen dőlnek több mindennek, semmint egy szem Szabó Péternek.

2018. jan. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!