Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti helyesnek tartjátok azt,...

Ti helyesnek tartjátok azt, hogy egy 15 éves lánynak az anyja megnézte titokban a lánya facebookját?

Figyelt kérdés

2018. márc. 11. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Marmint belepett a jelszavaval?

Normal esetben nem kene, de ha oka van feltetelezni, hogy rossz tarsasagba keveredett, iszik, drogozik, vagy bantjak a tarsai, akkor kotelessege. Kiskoru gyerekerert a szulo felelos.

2018. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem gondolom helyesnek. Ha erre a lépésre szánta rá magát, akkor nyilván bizalmi problémák vannak köztük, ezzel viszont (ha a lány rájön), akkor csak sokkal jobban elmélyül a kettejük lévő szakadék. Mellesleg pedig mindenkinek jár a magánszféra, kortól függetlenül.
2018. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Az elsővel ellentétben én abban sem vagyok biztos, hogy ez legális. (Mm a leveledet sem bonthatja ki.)
2018. márc. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Úgyhogy fel kell jelenteni anyut, igaz? Mit képzel magáról...


Nem helyes de nem is ítélem el. Nem egyszer hallottuk már, hogy gyerekeket bsztatnak a közösségi oldalakon a haverok, vagy írogat neki valami pedofil nyomoronc, esetleg fenyegeti az ex 16 éves lovag, vagy a másik aki nem viseli el, hogy nem akarnak vele összejönni és odamegy és elvágja a csaj torkát. Erre mind tudunk példákat mondani, és nem a messzi Amerikából.

Csinálja úgy, hogy ne derüljön ki. Nem olyan nehéz, csak nem kell balfsznak lenni hozzá.

2018. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Hát, 15 éves lány még azért eléggé fiatal, és a szülő gondolom azért nézett bele, hogy lássa kivel találkozik/tart fent kapcsolatot a lány.

Nem helyeslem, de akárki akármit mond, egy 15 éves lány érdekében elfogadható.


Viszont, ha ezt a lány megtudja, egy életre elveszítheti a bizalmat az anyja iránt és ezt is mérlegelni kell, mielőtt betekint a,szülő.

2018. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha okkal tette akkor igen
2018. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem helyes; így lehet elérni, hogy egy életre megszűnjön a bizalom anya és lánya között. Az egyetlen valamire való ok egy ilyenre az, ha a lány élete veszélyben forog, és valamiért ezzel lehet csak segíteni rajta, de csak úgy "biztos ami biztos" kémkedni aljas patkány dolog. A gyereknek is jár a magánélet.
2018. márc. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

A szülőknek normális kapcsolatot kéne ápolniuk a gyerekkel, és ha ehhez folyamodik akkor ott nincs ilyenről szó.

2018. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem, ezzel az erővel a lány is nézegethetné az ő facebook-ját..

Egyáltalán miért nézegeti? Ha normális szülő-gyermek kapcsolatban lennének egymással, a lány magától is elmondaná pl. a gondjait. Ha viszont ennyi év alatt se sikerült ilyen kapcsolatot kialakítani a saját gyerekével, akkor így járt...

Az viszont tényleg a legalja, ha olyanok után kutakodik, hogy szűz-e még (sajnos olvastam már ezen az oldalon ilyet is), vagy hogy van-e épp kiszemeltje, stb..Szerintem ezek nem a szülőre tartoznak.

2018. márc. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

ez szerintem sok szempontból megosztó kérdés, de ennek a szituáció kezelése a probléma. normális esetnek szokták ugye mondani, ha eleve van egy bizalmi kapcsolat, és a gyerek magától elmondja, ha valami gáz van, de talán az lenne a legbiztonságosabb, ha önállóan meg tudná oldani...


ezt a szülő meg el tudná dönteni, de nem ez a gyakorlat. és a gyerek is hiába állítja, hogy elég érett, sok esetben nem az egy ilyen helyzetben.


én nemrég jártam úgy egy hasonló korú csajjal, aki a köztünk lévő barátságot legjobban úgy tudta "megszakítani", hogy nem szakította meg, inkább nem reagált semmire.

én meg, mint igazságtevő szemét ember, fogtam magam és megkerestem személyesen, mert jobb, ha én találom meg és tanul ezekből.


beszéltem szüleivel, nem is tudtak arról, hogy ő egyáltalán fenn van facebook-on, és igen ők is egyetértettek azzal, hogy ha nem velem, akár egy agresszív valakivel is eljátszhatta volna ezt, aki nem elbeszélgetésre akarja felkeresni, hanem még bántotta is volna.


nyilván egyébként azt sem vettem volna jó néven, ha mondjuk a mi beszélgetésünket nézegetik a szülei.


ha én szülő lennék, lehet aljasabb módszer, de inkább csinálnék egy álprofilt, amivel bejelölném a gyereket, és elkezdenék vele ismerkedni, tesztelve azt, hogy mire hogyan reagál...abból aztán én is el tudnám dönteni, hogy tud-e felelős döntéseket hozni, vagy lehet jobb lenne hanyagolnia, még mielőtt baja nem lesz ebből...

2018. márc. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!