Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Beszélgetésben miért van az,...

Beszélgetésben miért van az, ha a másik fél meg se próbál magától mondani valamit vagy témát felhozni?

Figyelt kérdés
Csak hallgat, válaszolgat, mondjuk nem 1-2 szavas válaszokat ad hanem normálisan válaszol, de ettől függetlenül ha én nem mondok vagy kérdezek valamit, akkor csak ülünk csendben egymás mellett miközben ő a telefonját nyomkodja
2018. márc. 17. 08:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Még ha esetleg nem is annyira érdeklem, akkor is miért nem tud magától kérdezni, mondani valamit?
2018. márc. 17. 08:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mar en is megfigyeltem, nalam is ez van, hogyha nem iranyitanam a beszelgetest, akkor nem tartana semerre.
2018. márc. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
mert egyáltalán nem érdekled
2018. márc. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ilyen vagyok. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem kedvel téged, untatod, csak egyszerűen ilyen személyiség. Talán fél feldobni egy témát, mert attól fél esetleg kinevetnéd miatta vagy ilyesmi. Persze, most csak saját magamból indulok ki. Velem még az is előfordul elég gyakran, hogy egyszerűen semmiféle ötletem nem támad a beszélgetéshez.
2018. márc. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan voltam mint az előző hozzászóló. Engem zavart, hogy ilyen vagyok, és minden nap át kellett menjek ezen, hogy miért is vagyok ilyen, hülye vagyok, béna, meg hasonló marcangolódások. Lehet, hogy föl szeretne dobni témát, de úgy gondolja, hogy nem érdekelne téged. Könnyebb elbújni a telóban inkább.
2018. márc. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

Én hamar lerendezem ha valaki ilyen tahó, egyszerűen a 4. mondat után nem kérdezek tőle többet, nem mondok semmit. Biztos nem fogok erőlködni senkinek. Legutóbb egy kollégámmal volt ilyen, épp betanítás volt, és egy szót nem volt hajlandó szólni. Nem vettem a lelkemre, 3 perc alatt levettem mi a helyzet, vártam, hogy leteljen a munkaidő, addig ott ültünk mint két nyomorék, tök csendben. Akinek ez kell, annak csak gratulálni tudok. Szerintem ott már erősen problémák vannak fejben, aki így viselkedik.

35N

2018. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azokkal viselkedem így, akikkel nem szeretek beszélgetni, de nem is kifejezetten utálom őket. Ha kérdeznem válaszolok, elvagyok, reflektálok, de nem kezdeményezek témát. Szerintem ez nem bunkóság, hadd legyen jogom eldönteni, hogy kivel mikor és miről szeretnék beszélgetést kezdeményezni. Akinek nem tetszik, az majd otthagy engem, de valszeg észre se fogom venni a hiányát, hiszen nem érdekelt korábban sem.


Nem értem miért baj, ha valaki nem hiper extrovertált és nem érdekli minden ember.

2018. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

6-os, Te például elgondolkozhatál azon, hogy csak mert neked szófosásod van, más embert iszonyúan lefáraszt, hogy jelentéktelen ostoba kis témázásokkal kell elütnie az időt.


Én MEGŐRÜLÖK attól, ha beültetnek egy olyan ember mellé dolgozni, akinek 8 órán keresztül be nem áll a szája. Nem azért mert paraszt vagyok, hanem mert sajnos nem érdekel az életed, a kutyád, a macskád, a gyereked, a gondjaid - nem vagyunk barátok ugyanis. Ellenben szeretek a saját gondolataimmal törődni, és szeretem a csendet.


Az én szemszögemből te vagy a bunkó azzal, hogy nem érted meg, hogy nem kötelességem veled barátkozni a munkahelyen.

2018. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem hogy nem érdekled, hanem azt várja telefonnyomkodva, hogy vedd már észre magad és ne zavard tovább.

A csend nem kínos, nem muszáj beszélgetni.

2018. márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!