Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Bájcsevejt nagyon nem értem,...

Bájcsevejt nagyon nem értem, segítség?

Figyelt kérdés

Ugye ez az a semmitmondó szövegelés („de szépen süt a nap” „mennyi az idő” „hogy vagy” stb...), ami ugyan mindenképp szükséges egy beszélgetés elindításához, de aztán én egy szóval lezárom (ja, igen, aha, stb), mert engem ez leszív teljesen


És akkor erre jön jónéhány ember, és folytatja, ugyanezt az érdektelen dolgot, elkezd magáról dolgairól történtekről beszélni stb... de ugye maradunk a súlytalan, üres szavak szintjén, mert neki az kell, és felszínes marad végig.


Ilyenkor mit lehet tenni, mit akar a másik ember, mit reagáljak?

Szóval mi az, amire szükségük van tőlem azoknak, akik semmiről szeretnek dumálni, de én csak egyszavasan tudok reagálni? Mi többet tudnék tenni értük?



2018. márc. 23. 22:31
 1/7 Clay Morrow ***** válasza:
94%
Előfordult velem jó párszor mikor cigiszüneten egyedül voltam, azt valaki így szólt hozzám, ilyenkor csak bólogatok, rövid válaszokkal lezárom és kész, tulajdonképpen sokszor nem is figyelek, mert utólag jövök rá, hogy néha olyan válaszokat mondtam, aminek az égvilágon semmi köze nem volt az illető mondandójához :))
2018. márc. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nekem ezek sem semmitmondóak, a valódi érdeklődésnél nem tudom, milyen mélyebbet akarsz, persze ha csak tipikus üres kezdésnek kérdezik, hogy hogy vagy, na azt jobb lenne elhagyni. A napsütés viszont nekem extrém fontos, sokkal jobban érdekel, mint pl. a politika, pedig az most még jobban is, mint máskor.


Teljesen OK, ha egyszavas vagy, ezzel jelzed, hogy téged nem ragad meg - vagy hogy érdekel, amit a másik mond, de a nem nyelvi kifejezőeszközökből lejön, melyikről lehet szó.


Milyen aranyos, hogy az érdekel, mire van szükségük (bár úgyis önző okaid lehetnek, szinte minden mélyén az van, ami nem baj) :D Én egyszerűen csak mondani szoktam, amit gondolok, ha van mondanivalóm. Ha nincs, teljesen OK a csend is. De a legjobb, ha érzed, mi merre, kétlem, hogy a kommunikációra vannak ilyen általánosabb receptek.


Nem akárkivel lehet mély dolgokról beszélgetni, sajna.

2018. márc. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Hasonló helyzetben vagyok mint te kérdező. :D Engem reggel azzal tudnak ki kergetni a világból ha hozzám szólnak. És természetesen munkatársam mikor beül a kocsiba már kezdi is a rizsát, hablabla blabla bla.. és nem figyelek. :D Nagggyon ritkán van amikor észre veszi magát és csendbe van, na azt imádom. Kora reggel hozzám ne szóljon senki, a csendet, nyugalmat szeretem. Olyankor még ébredezek :D
2018. márc. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont erre van szükségük tőled: valakire, aki szinte néma csendben meghallgatja őket (vagy csak azt hiszik, hogy figyelmesen hallgatsz :P).

Én általában csendben vagyok, és nem igazán tudom magamat kifejezni, ha nem épp a kedvenc témámról van szó, de arról ritkán van szó. Szóval gyakran jönnek oda kollégák pl., és elmondják kis szívük bánatát, azért, mert én nem mondok rá semmit, tehát nem mondom, hogy "minek ment oda", nem ítélkezek, nem sajnálom, nem osztogatok tanácsot, nem oktatom, ki, és tovább se adom harmadik félnek, úgyhogy ezek miatt a fél cég ingyen pszichológusnak néz.

A semmitmondó csevegés ugyanez, van, akinek jobban indul a napja, ha beszélgethet valakivel, vagy csak szereti a saját hangját hallgatni, vagy mindenáron ki akarja tölteni a csendet, mert zavarja. Szerintem nincs baj az egyszavas reakciókkal, de ha azt szeretnéd, hogy lássák, hogy nem untatnak, akkor néha kérdezz bele, pl. "Nézel valamilyen sorozatot?", vagy "Mit szoktál csinálni szabadidődben?"

2018. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
30%

Hali

A legnagyobb bajod hogy van eszed, nem vagy marionett bábú!

Ezen embereknek a fő céljuk, hogy elüssék az időt a munka helyen, mivel alapból üresek üres lapos beszélgetést tudnak folytatni!

Mit lehet tenni? Bele csapni a lecsóba és ártatlan arcal meg kérdezni egy olyan kérdést amiben nagyon otthon va!

Vigyáz!!! Full egyedül fogsz maradni, ki leszel közösítve!

Vagy marad minden ahog eddig volt.

2018. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Hali

Utó irat!

Mert mivel munka hely, jó esetben nem akar senki senkit megbántani, beszélgetni állítólag illik ,mert az ojan emberi. Nekem nem fekszik!

Vannak akik képesek a sorok közt olvasni , és a "jó idönk van" mondatunkat kiegészíteni saját fantazmagóriájukkal, ami többnyire hibás következtetés.

2018. márc. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben én sem vagyok jó, de miért is kellene? Ami beszédre érdemes, azt beszéld meg egy barátoddal.

Nálam a bájcsevej csak azzal működik, aki a szememben másra nem érdemes.

2018. márc. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!