Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehet, hogy kicsit elrugaszkod...

Lehet, hogy kicsit elrugaszkodott, de csak szerintem vesztette értelmét az egész társadalmi élet?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, NEM vagyok megkeseredve, de elmondom a véleményemet, kiváncsi vagyok, ki mit gondol. Manapság szerintem nem lehet úgy egyetemen/sulin/munkán kívül találkozni (esetemben egyetemen), hogy ne kelljen berúgni és ne minden az ivásról szóljon. Szerintem nem lehet beszélgetni normálisan, nem lehet normális programokat folytatni, mert az a cél, hogy minél többet igyunk, és teljesen tartalmatlan legyen az este. Nyilván kell egy kis ital kísérőként, de én már nem látom értelmet annak az estenek amikor egész végig inni kell és nem lehet tartalmasan eltölteni az időt. Ki mit gondol ?
2018. júl. 6. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gimnazista vagyok, és rengeteget járok el a barátnőimre különböző programokra, és eddig egyszer vettünk elő alkoholt, mégpedig amikor közösen szilvesztereztünk, de akkor is csak egy pohár volt.

Apukám a barátaival, amikor találkoznak, mennek valahova, max. 1-2 sört iszik, amikor anyukám megy ugyanígy el, ő ennyit se.

17/L

2018. júl. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
27 éves vagyok, 7 éve házas, 10 éve a férjemmel, 2 gyerekünk van (még). Kettesben, négyesben és baráti társaságban is szívesen töltünk el időt. Szeretünk beszélgetni, sütögetni a kertben, pizzázni, színházba járni. Én évek óta nem iszom, 1 barátnőm szintén absztinens, a férjem max egy sört, ha nem vezet, a többi barátunk is max 1 pohárral iszik alkoholt. Nem igazán értem a felvetett problémádat. Mi rengeteget beszélgetünk és tökéletesen elvagyunk alkohol nélkül is.
2018. júl. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem részben volt ilyen tapasztalatom, mindig volt egy klikk akinek erről szólt az este és mindig volt egy másik, akinek nem. Egyetemi csoporttársak és haverok között is. Mindig lehet találni olyanokat, akik nemivosak de jól elvannak, én legalább is találtam.

Munkatársakkal meg már max csapatépítés címszó alatt "bulizunk" (igaz a munkaköröm végett nem igazán tartozok sehova), ami visszafogottabb, nem annyira haverkodós,ott meg pont nem érdekel isznak e vagy hogy mit gondolnak rólam ha iszok vagy nem.

2018. júl. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt csak a magyar gondolja így, mert ha van pénze, ha nincs, neki sosem jó semmi, ezért innia kell - legalábbis ezt gondolja. A másik meghogy a másik embert mindig űberelnie kell - szerinte.
2018. júl. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez már 30 évvel ezelőtt is így volt.
2018. júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most fejeztem be a gimit, és annak ellenére, hogy összességében szép emlékeim vannak, örülök, hogy vége van, mert az osztály nagy részének is hasonló felfogása volt, mint amiről írtál. Alig lehetett megtalálni a közös hangot, mert a közösség nagy részének csak az kellett, hogy b*** be, semmi igény arra, hogy értelmesen, jó hangulatban elbeszélgessünk.


Épp azért, amikor vége lett a bankettnek a záró után (amin meglepő módon egész jól beszélgettünk), nem mentem velük kocsmázni mert nekem arra a hangulatra már nem volt szükségem. Így lehet, hogy hamarabb eljöttem és nem voltunk mind együtt sokáig így utoljára, de én mindig addig maradok egy közösségben, amíg jól érzem magam.


Ősztől én is elkezdem az egyetemet, ha minden jól megy, a gólyatáborba nem tervezek menni, a gimis gólyatábort is megbántam. Azért remélem, találok néhány olyan embert majd, aki hasonló véleményen van, mint én. Két lányt már találtam is. :)

2018. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat! :)
2018. júl. 7. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!