Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha velem egyidős vagy fiatalab...

Ha velem egyidős vagy fiatalabb pl a banki ügyintéző, doktornő, asszisztens stb akkor lehet tegezni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 12. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Én nagyon hivatalos helyeken, mint bank, orvos nem tegezem le, de pl üzletben, postán simán.
2018. júl. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem illik.
2018. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem. A rendőrrel, tanárral stb se próbálkozz.
2018. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Nálad magasabb rangú, ezért nem, kivéve ha ő kezdeményezi a tegeződést.
2018. júl. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem lehet. na jó lehet, de nem szokás
2018. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem itt nem a kor számít, hanem a köztetek lévő viszony, ami hivatalos vagy orvos-beteg viszony. Én orvosnak tanulok, azt tanították, hogy a betegeket mindig magázzuk (kivéve, ha gyerekek), mert nem szabad túl közeli viszonyba kerülni velük. Nyilván egy betegre is ugyanez vonatkozik (csak nekik nem tanítják), nem haverkodni mész az orvoshoz. Ha egy beteg tegezne, akkor is magáznám, ha megkérne, hogy tegeződjünk, akkor elutasítanám, mert nem a barátom, hanem a betegem. Hülyén is hangzik, hogy "szia doktor úr/doktornő", úgy meg csak nem szólítasz egy idegent, hogy János vagy Aranka.
2018. júl. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Hivatalos helyen nem tegezek le senkit, bár kicsit vegyes a kép, mert pl a háziorvos/gyerekorvos asszisztenség tegezem (kivéve, akit kisgyerek korom óta ismerek), a dokit nyilván nem. Ellenben pl boltban nálam jóval idősebbet is, ha ő engem letegez (cca 20 éves korom óta azt gondolom, hogy felnőttként ha én nem kapom meg az eladótól ezt a fajta "tiszteletet", akkor neki sem jár).
2018. júl. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmilyen ismeretlent sem lehet tegezni 18 fölött. Kivéve ha egyetemen találkozol vele és szintén diák vagy éppen egy helyen dolgoztok.


Általában mindenkinél a formális megszólítást használom, majd ha elkezdenek kérdezés nélkül tegezni, akkor én is úgy folytatom vagy ha eleve úgy jönnek oda, hogy "Szia", akkor én is így folytatom.


20/F

2018. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!