Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Társasági élet

A kérdés

Ha velem egyidős vagy fiatalabb pl a banki ügyintéző, doktornő, asszisztens stb akkor lehet tegezni?

júl. 12. 20:29  Privát üzenet  

A válaszok
Én nagyon hivatalos helyeken, mint bank, orvos nem tegezem le, de pl üzletben, postán simán.

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont júl. 12. 20:31 Privát üzenet
Nem illik.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont júl. 12. 20:42 Privát üzenet
Nem. A rendőrrel, tanárral stb se próbálkozz.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont júl. 12. 20:47 Privát üzenet
Nálad magasabb rangú, ezért nem, kivéve ha ő kezdeményezi a tegeződést.

A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont júl. 12. 20:57 Privát üzenet
Nem lehet. na jó lehet, de nem szokás

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont júl. 12. 21:38 Privát üzenet
Szerintem itt nem a kor számít, hanem a köztetek lévő viszony, ami hivatalos vagy orvos-beteg viszony. Én orvosnak tanulok, azt tanították, hogy a betegeket mindig magázzuk (kivéve, ha gyerekek), mert nem szabad túl közeli viszonyba kerülni velük. Nyilván egy betegre is ugyanez vonatkozik (csak nekik nem tanítják), nem haverkodni mész az orvoshoz. Ha egy beteg tegezne, akkor is magáznám, ha megkérne, hogy tegeződjünk, akkor elutasítanám, mert nem a barátom, hanem a betegem. Hülyén is hangzik, hogy "szia doktor úr/doktornő", úgy meg csak nem szólítasz egy idegent, hogy János vagy Aranka.

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont júl. 13. 08:40 Privát üzenet
Hivatalos helyen nem tegezek le senkit, bár kicsit vegyes a kép, mert pl a háziorvos/gyerekorvos asszisztenség tegezem (kivéve, akit kisgyerek korom óta ismerek), a dokit nyilván nem. Ellenben pl boltban nálam jóval idősebbet is, ha ő engem letegez (cca 20 éves korom óta azt gondolom, hogy felnőttként ha én nem kapom meg az eladótól ezt a fajta "tiszteletet", akkor neki sem jár).

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont júl. 13. 09:37 Privát üzenet

Szerintem semmilyen ismeretlent sem lehet tegezni 18 fölött. Kivéve ha egyetemen találkozol vele és szintén diák vagy éppen egy helyen dolgoztok.

Általában mindenkinél a formális megszólítást használom, majd ha elkezdenek kérdezés nélkül tegezni, akkor én is úgy folytatom vagy ha eleve úgy jönnek oda, hogy "Szia", akkor én is így folytatom.

20/F

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont júl. 22. 18:29 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Zepternél kereskedelmi ügyintéző pozícióba dolgozott már valaki?
Az "oktatási ügyintéző" szakmával hol lehetne elhelyezkedni? Egyáltalán milyen munkakörben lehet elhelyezkedni, mit csinál aki ezzel dolgozik? Ugyan az, mint a pedagógia asszisztens, vagy nem?
Szállítmányozási ügyintéző vagy fogászati asszisztens OKJ-t lenne érdemesebb elvégezni?
Jogi asszisztens felsőoktatási szakképzés vagy pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ?
Átlagosan mennyit keres egy pénzügyi-számviteli asszisztens Budapesten?
Aki ügyviteli titkárnak tanul tudna segíteni az angol szóbelijében?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Társasági élet rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!